Wyszukiwarka

USA – CALIFORNICATION

USA – CALIFORNICATION

Wycieczka do Kalifornii USA to wyprawa dla tych którym piękno przyrody jest szczególnie bliskie, ale też blichtr miast i kultury również jest ważny w podróży poznawczej. Czekające nas tam widoki nie mają sobie równych nigdzie na ziemi. Jest to, jednakże, wycieczka wymagająca. Odległości w Stanach Zjednoczonych bywają ogromne, a co za tym idzie, nasze przejazdy będą często długie. Może niekoniecznie męczące, bo przewidujemy postoje, aby też coś pooglądać, posilić się i wyprostować kości.  

Odwiedzamy miejsca oczywiste, ale lubimy zbaczać z ubitych turystycznie szlaków, dobieramy ciekawe, butikowe i nietuzinkowe hotele w perfekcyjnych lokalizacjach, nasze zwiedzanie zwykle w trakcie rozrasta się o miejsca nie opisane w programie. Wiemy też, że można tę wycieczkę zrobić taniej, ale po latach doświadczeń wiemy, że nie cena czyni cuda a wrażenie jaki pozostawia wyjazd. Zadbaliśmy o szczegóły wynikające z opinii Waszych poprzedników z lat wcześniejszych.

UWAGA:

Program jest tak skomponowany, aby dla chętnych dokładnej eksploracji zachodu USA dołączyć do drugiej, odrębnej wycieczki (USA – NP EXPLORER), która stać się może kontynuacją. Wedy trzeba, co oczywiste, poświęcić więcej czasu i werwy podróżniczej. Zapraszamy zatem do udziału w kontynuacji i zobaczyć niemal wszystko.

1 Warszawa lub Berlin - Las Vegas

Przelot do Las Vegas. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

2 Dolina Śmierci

Po śniadaniu wycieczka do Doliny Śmierci (Death Valley). Podziwiamy piękne krajobrazy pustyni, niesamowite, jakby przeniesione z innej planety. Sand Dunes, Furnace Creek, Badwater i Zabriskie Point. O tej porze roku, Death Valley spalona jest słońcem i niezwykle gorąca (ok 40-50 st C). Następnie udamy się do podnóża gór Sierra Nevada z widokiem na najwyższą górę masywu: Mt Whitney i zobaczymy niezwykłe formacje skalne Alabama Hills. Nocleg u podnóża Sierra Nevada (dzienny dystans ok. 360 km)

3 Sierra Nevada

Całodzienny przejazd wzdłuż pasma Gór Śnieżnych z odwiedzinami przy jeziorach Mammoth i Mono z niezwykłymi tufami wapiennymi. Następnie odwiedziny w stolicy stanu Nevada Carson City. Wieczorem przejazd do miasteczka Dzikiego Zachodu – Virginia City. Nocleg w klimatycznym hotelu jak kowboje w dawnych czasach. (dzienny dystans ok. 420 km)

4 Tahoe-Sacramento-Napa-San Francisco

Po śniadaniu przekraczamy powoli góry. Wizyta nad przepięknym jeziorem Tahoe dalej droga do stolicy Kalifornii – Sacramento. Zobaczymy Kapitol Stanowy i liczne kolorowe zakamarki miasta. Dalej droga wiedzie przez słynne regiony winiarskie naj Napa Valley i Sonoma Valley do miasta na północ od San Francisco – San Rafael. Nocleg (dzienny dystans ok. 360 km)

5 San Francisco

Po śniadaniu wyjazd do słynnych z wielkich Sekwoi wybrzeżowych Lasów Muir Woods. Przejazd przez słynny Most Golden Gate i triumfalny wjazd do miasta wolności. Zostawimy nasze bagaże i samochód pod hotelem i ruszamy na długie spacery i przejażdżki słynnym tramwajem szynowo-linowym. W programie: słynne nabrzeża, kręta Lombard Street, Chinatown, Downtown, nadmorskie parki. Istnieje możliwość opcjonalnie wybrać się na rejs po zatoce z bliskim widokiem na Alcatraz i Most Golden Gate (około 40 USD)

6 Dolina Krzemowa

Po śniadaniu wyjazd przez kolorowe dzielnice Castro i Twin Peaks na południe w kierunku Doliny Krzemowej. Odwiedzimy tereny Uniwersytetu Stanforda i siedzibę Google. Możemy dla fanów nagryzionego jabłka zajrzeć pod niezwykłą siedzibę Apple. Przejazd przez groblę na zatoce i udamy się na wschód w kierunku Parku Narodowego Yosemite. Nocleg przed parkiem. (dzienny dystans ok. 350 km)

7 Parki Narodowe Yosemite i Sequoia

Po śniadaniu zakupy do naszych koszy piknikowych i ruszamy odkryć największe hity Kalifornii, czyli Park Narodowy Yosemite, Mariposa Grove i Park Narodowy Sequoia. Nocleg w okolicach Fresno. (dzienny dystans ok. 300 km)

8 Monterey

Po śniadaniu wracamy na wybrzeże do miasta rybaków i puszek rybnych, dziś ośrodka rekreacyjnego i wypoczynkowego, czyli Monterey. Odwiedzimy długie plaże, słynne Fisherman Warf, Cannery Row. Przejedziemy niezwykle malowniczą drogą 17 mile scenic route z widokiem m. in. na Lone Cyprus i plażę Pebble Beach. Dziś dzień niespieszny, będzie czas na chwile relaksu. Nocleg w Monterey. (dzienny dystans ok. 380 km)

9 Droga nr 1 i Santa Barbra

Śniadanie i przejazd najpiękniejszą trasą samochodową Kalifornii, czyli California Highway nr 1 z licznymi postojami widokowymi po drodze w kierunku miasta Santa Barbara. Na miejscu przed noclegiem odwiedzimy starą część miasta, historyczna Misję Santa Barbara, wieczór spędzimy na słynnym molo. (dzienny dystans ok. 370 km)

10 Malibu-Beverley Hills-Santa Monica

Po śniadaniu wyjazd do Los Angeles przez plaże Malibu. Zatrzymamy się pomoczyć nogi w chłodnych wodach Pacyfiku. Odwiedzimy panoramicznie Beverly Hills i wybierzemy się na spacer od Molo w Santa Monica do plaż Venice. Wieczór w centrum miasta. Nocleg w jego okolicach. (dzienny dystans ok. 200 km)

11 Hollywood - La Downtown

Cały dzień na odwiedziny w LA: Wzgórza Hollywood, Aleja Gwiazd, Muzeum Getty, Sunset Boulevard, Stare Pueblo Los Angeles i Civic Centre ze słynnym Walt Disney Concert Hall. Przejażdżka najkrótszą linią kolejową na świecie Angels Flight, Farmers Market i wiele innych zakamarków Miasta Aniołów.

12 San Diego

Rano przejazd do miasta przy granicy Meksyku – San Diego. Przepiękne miasto oferujące nie tylko aspekty wypoczynkowe, ale i poznawcze. Zobaczymy nabrzeże ze słynnym lotniskowcem USS Midway, plaże Coronado, Dystrykt lamp gazowych, Park Balboa. Dla chętnych możliwość, opcjonalnie, odwiedziny w San Diego Sea World lub w ZOO. Nocleg w okolicach San Diego. (dzienny dystans ok. 200 km)

13 Palm Springs

Po śniadaniu przemierzamy wzgórza i góry San Jacinto, aby dotrzeć do miasta gwiazd biznesu, showbiznesu i elit. Wjedziemy kolejką na punkt widokowy na dolinę i pustynie, zobaczymy niezwykły park wiatraków, pospacerujemy po malowniczych uliczkach miasta. Odwiedzimy też inne miejscowości dzisiejszej aglomeracji jak Palm Desert, Coachella, Cathedral City czy Indian Wells z licznymi atrakcjami. Nocleg w okolicach Palm Springs. (dzienny dystans ok. 250 km)

14 Park Narodowy Joshua Tree - Oatman - Hoover Dam - Boulder City

Kolejny dzień pełen atrakcji: Park Narodowy Drzew Jozuego, droga Route 66, Oatman, Tama Hoovera w dolinie rzeki Kolorado i miasteczko Boulder City. Droga dziś długa, ale niezwykle malownicza. Nocleg w Boulder City. (dzienny dystans ok. 500 km)

15 Las Vegas

Bez obawy, czytając początek programu myśleliście, że zapomnieliśmy? Dziś wjeżdżamy do Las Vegas, z Elvisem na ustach i grubym portfelem. Wjeżdżamy do miasta przed południem i przed zakwaterowaniem odwiedzimy kilka ważnych miejsc w mieście jak ulica Fremont, Kasyno i wieżę Strat skąd zobaczymy najpiękniejszą panoramę na miasto, zrobimy zakupy pamiątek w Bonanza Megagiftshop, staniemy pod słynnym znakiem Welcome to Fabulous Las Vegas. Potem dopiero zakwaterowanie i czas wolny na samodzielne życie utracjuszy (za ewentualne skutki hazardu biuro nie odpowiada) Nocleg nieopodal The Strip czyli w centrum rozpusty.

16 Las Vegas

Śniadanie. W zależności od godzin przelotów czas wolny w mieście lub odwiedziny zakupowe w słynnych Outletach LV. Następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

17 Warszawa lub Berlin

Przylot i zakończenie wyprawy.

Termin/y:

01.07.2024 - 17.07.2024

Cena:

3890 USD


Cena obejmuje:
 • Bogaty, unikalny autorski program wyjazdu przygotowany przez naszego pilota specjalnie dla tej grupy
 • Transfery wynajętym busem na całej trasie, prowadzi pilot wycieczki
 • Bilety wstępu do Parków Narodowych, Stanowych, atrakcji wymienionych w programie
 • Opieka pilota-przewodnika z ramienia Adventure Club na całej trasie
 • Zakwaterowanie w hotelach i motelach z dużymi wygodnymi w pokojach dwuosobowych.
 • Śniadania w hotelach lub na trasie w lokalnych restauracjach lub suchy prowiant przy wczesnych wyjazdach
Cena nie obejmuje:
 • Przelotu na trasie Warszawa/Berlin-Las Vegas-Warszawa/Berlin
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Obiadów i kolacji (około 20-30 USD za posiłek)
 • Napiwków w restauracjach (standardowo i obowiązkowo doliczane do rachunków – około 15-20 %)
 • Napojów do posiłków i wydatków osobistych
 • Dodatkowych propozycji wymienionych w programie jako „opcjonalne”
 • Dopłata do jedynki (również, jeśli do pokoju brakuje drugiej osoby – 1100 USD)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.