Wyszukiwarka

Trekking w górach Tienshan – Kirgistan

Trekking w górach Tienshan – Kirgistan

1 Warszawa lub Berlin

Wylot z Warszawy lub Berlina do Bishkeku z tranzytem międzynarodowym.

2 Biszkek

Przylot do stolicy Kirgistanu. Transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie miasta: Plac Ala-Too, Plac Zwycięstwa, Bazar Osh, sklep z rękodziełem. Opcjonalnie wizyta w lokalnym browarze rzemieślniczym. Kolacja. Nocleg w hotelu w Biszkeku.
K

3 Biszkek - Karakol

Po śniadaniu ruszamy minivanem do malowniczej miejscowości Karakol położonej na wschodnim brzegu jeziora Issyk-Kul. Issyk-Kul to słonawe jezioro bezodpływowe położone w północno-wschodnim Kirgistanie, w śródgórskiej kotlinie w górach Tienszan. Krótkie zwiedzanie miasta: Meczet Dungan, zbudowany w stylu chińskiej pagody i ufundowany przez chińskich muzułmanów oraz cerkiew prawosławna. Nocleg w hostelu w Karakol.
Ś, K

4 Karakol – Jety-Oguz – Przełęcz Telety

Po śniadaniu transfer do wąwozu Jety-Oguz (30km), który rozciąga się przez 40 km tworząc niezwykłe formacje skalne (“Złamane Serce”, “Siedem Byków”). Związane są z nimi liczne legendy i opowieści. Wąwóz przecina malowniczy potok, a jego zbocza porastaja świerki pasma Tienshan. Przekraczając dolinę Kok-Jaiyk (Dolina Kwiatów), szlak trekkingowy poprowadzi nas w stronę Przełęczy Telety. Nocleg w namiotach na wysokości 3050m.
6-8 godzin trekkingu, przewyższenie +800 m
Ś, O, K

5 Przełęcz Telety- Wąwóz Karakol

Po śniadaniu dalszy trekking wzdłuż wąwozu Telety. Przekroczenie Przełęczy Telety (3759) i łagodne zejście do Doliny Karakol (ok 3-4h). Nocleg w namiotach na wysokości 2500m, z którego rozpościera się widok na strome zbocza gór.
6-7 godzin trekkingu, przewyższenie +700/-1300 m
Ś, O, K

6 Wąwóz Karakol – Sirota

Po śniadaniu trekking do niezwykłej drewnianej chatki Siroty (2850m), usytuowanej w niewielkim, lecz malowniczym wąwozie Kurgak-Ter. Ten odcinek jest krótki, lecz wymagający. Do Siroty prowadzi bardziej stromy szlak. Pokonamy też odcinki z kamieniami morenowymi. Nocleg w namiotach nieopodal chatki Sirota.
5 godzin trekkingu, 5 km, przewyższenie +350 m
Ś, O, K

7 Sirota - Jezioro Ala-Kol

Po śniadaniu czeka nas wędrówka nad jezioro Ala Kol. Odcinek jest krótki, ale dajemy sobie więcej czasu na podejście ze względu na wysokość, po której będziemy się poruszać. Po drodze napotkamy piargi. Niektóre fragmenty szlaku mogą być bardziej strome. Obozowisko rozbijamy w okolicach jeziora Ala Kol (3550m) i będzie to najwyższy punkt, na jakim przyjdzie nam nocować. Nocleg w namiotach (uwaga, w okolicach jeziora noce są nieco chłodniejsze).
5 godzin trekkingu, 5 km przewyższenie +800 m
Ś, O, K

8 Jezioro Ala Kol -Altyn-Arahsan

Ala-Kol w wolnym tłumaczeniu z języka kirgiskiego oznacza “pstrokaty”. Nazwa nawiązuje do zabarwienia jeziora, które zmienia się wraz z ekspozycją na światło słoneczne: od turkusowego, przez zielony aż do szarego lub wręcz czarnego koloru. Dzisiaj przekroczymy przełęcz Ala-Kol (3860), skąd rozpościera się wspaniały widok na szczyty Peak Karakol (5216m) i Peak Jigit (5200m). Strome zejście z przełęczy, a następnie dość łagodna i wygodna trasa w dół, w stronę Altym Arashan. Nocleg w guest house w Altyn-Arashan na wysokości 2600m.
6-8 godzin trekkingu, 10-12 km, przewyższenie +200/-1200 m.
Ś, O, K

9 Altyn-Arashan

Po śniadaniu opcjonalnie ok 3h trekking po okolicy do wąwozu Altyn-Arashan Gorge lub możliwość kąpieli (dodatkowa opłata) w gorących źródłach Altyn-Arashan (Złote Źródło), w których temperatura wody osiąga 40-45C. Po obiedzie przejazd do Karakol. Nocleg w hostelu w Karakol.
3 godziny trekkingu
Ś,O, K

10 Altyn-Arashan - Jezioro Issyk-Kul - Biszkek

Po śniadaniu zwiedzanie Muzeum Przewalskiego skąd udamy się w dalszą drogę północnym brzegiem jeziora Issyk Kul. Odpoczynek nad jeziorem z możliwością kąpieli. Nocleg w lokalnym guest-house.
Ś, K

11 Jezioro Issyk Kul - Biszkek

Po śniadaniu transfer do Bishkeku (260km). Po drodze zobaczymy starożytne petroglify – prehistoryczne rysunki naskalne, datowane na I tysiąclecie p.n.e. - V. w. n.e. oraz zwiedzimy Wieżę Burana. Czas wolny. Nocleg w hotelu.
Ś, K

12 Biszkek - Warszawa

Wczesne wykwaterowanie I transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z tranzytem międzynarodowym. Przylot do Warszawy wieczorem lub w dniu następnym (jest uzależnione od czasu oczekiwania w porcie tranzytowym i godziny wylotu z niego).

Termin/y:

30.07.2022 - 10.08.2022

Cena:

1670 USD

dopłata do pokoju 1-osobowego (tylko w Biszkeku) 95 USD


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach
 • Namioty podczas trekkingu
 •  wyżywienie wg programu ( 8 x śniadanie, 5 x obiad, 9 x kolacja )
 •  bilety wstępu do atrakcji i Parków Narodowych
 • Kucharz podczas trekkingu
 •  opiekę pilota Adventure Club
 •  transport + samochody 4 x 4
 • miejscowego przewodnika
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa lub Berlin – Biszkek  oraz Biszkek – Warszawa lub Berlin (około 2500-2800 PLN)
 •  zwyczajowych napiwków ( 50 USD )
 • tragarzy
 •  alkoholu
 •  ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.