Tanzania – Baobabki na Zanzibarze

Tanzania – Baobabki na Zanzibarze

Zanzibar to archipelag wysp położony na Oceanie Indyjskim. Jest to też największa wyspa Tanzanii i w języku lokalnym oznacza „piękna wyspa”, co w pełni oddaje jej charakter. Sekret tego niezwykłego miejsca tkwi także w spektaklu przyrody, tropikalnym klimacie, a także pasjonującą kulturą czającą się w każdym zakamarku wyspy. Znajdziecie tu rajskie białe plaże, zachwycający lazurowy ocean, ukryte tuż pod powierzchnią krystalicznie czystej wody rafy koralowe, które są prawdziwymrajem dla nurkujących, pozostałości lasu tropikalnego, plantacje oszałamiających swym zapachem egzotycznych roślin i przypraw, zaskakujące miasteczka Stone Town czy Nungwi. Sklepiki z bajecznie kolorowym rękodziełem. Odległa wyspa wraz ze swoją siostrą Pembą, nazywane są „wyspami przypraw”, ponieważ od setek lat region słynął z eksportu gałki muszkatołowej, cynamonu i goździków. Jednak tym, co chyba najbardziej wyróżnia Zanzibar, jest jego niesamowita kultura, będąca mieszanką wpływów afrykańskich, arabskich, perskich, indyjskich i europejskich. 
Zanzibar zachwyca kolorami, ciekawymi smakami i pozytywną energią mieszkańców zawsze skłonnych do rozmów. Od wielu lat Zanzibar jest najchętniej odwiedzanym miejscem Tanzanii nie tylko ze względu na unikatowy koloryt, ale także bardzo dobrą bazą turystyczną kuszącą najbardziej wymagających podróżników.

Baobabki na Zanzibarze z Joanną Wieczorek

Wyjazd skierowany do kobiet, w którym łączymy przyjemność wypoczynku, z radością zwiedzania i lekkością podróży w głąb siebie. W ok. 120 min. dziennych spotkaniach (wg programu) w formie ‘kobiecego kręgu’ czekają nas doznania jogowo-medytacyjne: medytacje, wizualizacje, praca z oddechem, joga, intuicyjne tańce pod gwiazdami i podśpiewywanie, relaksacja. Wszystko to we współpracy z potęgą 5 Żywiołów i cyklami Ksieżyca. Spotkania  będą odbywać się na plaży, w basenie lub w oceanie. 

Czeka nas celebracja życia, świętowanie piękna, ożywianie ciała śmiechem, dzielenie się niezwykłymi opowieściami (story telling) i zwiedzanie. Stworzymy Siostrzeństwo i poczujemy moc Kobiecej Wspólnoty dając przestrzeń na uwalnianie i żegnanie tego co stare, zbędne i bezużyteczne na Nową Ty. 

1 Warszawa lub Berlin

Wylot z Polski lub z Berlina.
Spotkanie grupy z opiekunem na lotnisku w Warszawie, przelot na Zanzibar z jedną przesiadką.

2 Zanzibar – Matemwe

Lądowanie na Zanzibarze, formalności bagażowo-paszportowe, transfer do Villa Tunda w Matemwe, znajdującej się w północno-wschodniej części wyspy. Zakwaterowanie, czas na zasłużony odpoczynek.
W zależności od godziny przylotu, popołudniowe spotkanie z Joanną, wprowadzenie do warsztatów w formie kręgu i planowanych praktyk (joga, medytacje, wizualizacje, taniec, śpiew, opowieści), pierwszy zachód słońca w Tanzanii.
Kolacja i nocleg.

Villa Tunda w Matemwe – to miejsce naszego pobytu przez pierwszych 5 nocy. Villa Tunda, znajduje się w północno – wschodniej części wyspy w spokojnej i cichej okolicy miejscowości Matemwe, 54 km od lotniska międzynarodowego na Zanzibarze. Villa położona jest przy jednej z najpiękniejszych i szerokich plaż na Zanzibarze w otoczeniu egzotycznej roślinności. Dla gości na terenie obiektu znajduje się basen, to miejsce idealne na odpoczynek, relaks czy czytanie książek. Lokalny kucharz będzie dbał o nasze wyżywienie, nie zabraknie świeżych owoców, warzyw, ryb i owoców morza. Na Zanzibarze bardzo popularne są uprawy trawy morskiej i wodorostów, podczas odpływów widać maleńkie paliki i rzędy przywiązanych do nich alg, o które dbają Zanzibarki.

3 Matemwe i okolice

Poranna joga i warsztaty z Joanną . Śniadanie. Po śniadaniu czas na masaż relaksacyjny, połączony z odpoczynkiem na plaży lub przy basenie. Czas na lunch - dodatkowo płatny.
Dla chętnych, spacer do pobliskiej wioski. Zobaczymy tu lokalną szkołę, małe domki typowe dla Zanzibaru, skromne uprawy popularnych na wyspie owoców i warzyw. Po południu spotkanie z mieszkanką Zanzibaru. Kolacja w Zanzibar Sunrise, Bandas Restaurant.
Powrót do Villa Tunda, nocleg.

4 Matemwe – Stone Town – Matemwe

Poranne warsztaty z Joanną. Śniadanie. Przejazd do stolicy wyspy Stone Town, jednego z najważniejszych historycznie miast Afryki Wschodniej, wpisanego na listę UNESCO.
Zwiedzanie Kamiennego Miasta, labiryntu wąskich uliczek wijących się pomiędzy starymi domami, zbyt wąskich, by mogły po nich jeździć auta – kutych drzwi, bogato zdobionych pałaców pozwala na prawdziwą podróż w czasie. Dawna stolica sułtanatu urzeka niezwykłą architekturą, będącą mieszanką stylów afrykańskich, arabskich, europejskich i indyjskich.
To labirynt uliczek i zaułków. Podczas spaceru po mieście zwiedzimy m.in. mieszczący dziś Muzeum Historii i Kultury Zanzibaru dawny pałac sułtanów Zanzibaru, zwany Domem Cudów (był to pierwszy budynek w Afryce wyposażony w windę), Stary Fort, zajrzymy także na lokalne bazary wypełnione zapachem egzotycznych przypraw. Stone Town to również niezliczona ilość meczetów, kolonialnych pałaców i nadmorskich knajpek wzbogacających tygiel kulinarny korzennymi przyprawami. Przerwa na lunch w Stone Town (dodatkowo płatny). Z wyprawy do Zanzibaru warto także zapamiętać, że właśnie tam urodził się Farrokh Bulsara, znany na całym świecie jako Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen, a pierwszym Europejczykiem goszczącym w tym zakątku świata w roku 1295 był słynny podróżnik Marco Polo. Dla chętnych możliwość zwiedzenia nowo otwartego Muzeum (dodatkowo płatne)polecamy!
Po południu łodzią przepłyniemy na niewielką wyspę - Prison Island. Pomimo swej mrocznej nazwy, wyspa nie pełniła nigdy swej funkcji, choć faktycznie znajduje się na niej budynek dawnego więzienia. Ostatecznie miejsce to wykorzystywano jako ośrodek kwarantanny dla osób przybywających na Zanzibar oraz jako ośrodek turystyczny. Jednakże największą atrakcją wyspy jest bez wątpienia rezerwat żółwi olbrzymich, które zostały sprowadzone na Zanzibar w darze dla sułtana. Na wyspie znalazły idealne warunki do życia, zaś dzięki roztoczonej opiece dożywają sędziwego wieku (najstarszy okaz ma prawie 200 lat!).
Powrót do Stone Town, gdzie udamy się na spacer o zachodzie słońca ogrodami i bulwarem Forodhani. Nie brakuje tam straganów z pysznym lokalnym pożywieniem (grilowane owoce morza, pizza zanzibarska, naleśniki, wyciskane soki, w tym pyszny z trzciny cukrowej z imbirem i limonką) oraz pięknych widoków.
Kolacja na własny koszt. Powrót do Villa Tunda, nocleg.

5 Matemwe

Śniadanie. Przejazd w stronę Mnemba Island. Tego dnia będziemy mieli okazję pod opieką profesjonalistów podziwiać morski świat roślin i zwierząt - najpiękniejsze ryby oraz stworzenia morskie w ich naturalnym środowisku.
Na łodzi będzie serwowany drobny poczęstunek i napoje. Powrót do Matemwe czas na lunch na własny rachunek.
Joga i warsztaty z Joanną.
Wspólna kolacja Swahili polaczona z warsztatami gotowania - przygotujcie się na smakołyki kuchni afrykańskiej tak różnorodnej i pachnącej jak sam Zanzibar - zaskakujące połączenia smaków, aromatów i kombinacji przypraw.
Nocleg Villa Tunda.

6 Matemwe - Kendwa

Poranna joga z Joanną. Śniadanie.
Relaks i odpoczynek na plaży z filiżanką pysznej aromatycznej specjalnej zanzibarskiej kawy, owocami oraz lokalnym wypiekiem.
Lunch na własny koszt.
Po południu przejazd do Kendwa, osady znajdującej na samej północy wyspy, czas na poznanie nowej okolicy.
Rejs o zachodzie słońca tradycyjną łodzią Dhow, owoce morza, lokalna muzyka.
Powrót do Villa Tunda, nocleg.

7 Matemwe – Kizimkazi

Śniadanie. Tego dnia żegnamy się z Villa Tunda i przenosimy do położonego na południowo – zachodnim wybrzeżu wyspy obiektu – Promised Land Lodge.
W drodze do Kizimkazi zatrzymamy się w Jozani – jedynym parku narodowym na wyspie, będącym pozostałością lasów tropikalnych. Jozani Forest jest domem dla aż 40 gatunków ptaków i 50 gatunków motyli, które znajdują schronienie wśród tropikalnych drzew, gigantycznych paproci – ogromnych baobabów, eukaliptusów, fikusów oraz namorzyn.
Na terenie parku mamy możliwość obserwacji gatunku małpy – gerezy rudej - Red Colobus. Tych baraszkujących pomiędzy gałęziami drzew małp nie spotka się nigdzie indziej na świecie. Wycieczka pomiędzy różnorodnymi gatunkami flory i fauny występującymi na terenie parku jest nieodłącznym elementem wizyty na Zanzibarze. Lunch w lokalnym barze na terenie Parku.
Zakwaterowanie w Promised Land. Warsztaty z Joanną.
Kolacja w Lodgy, pogaduchy przy ognisku.
Jedziemy do dżungli! Warto założyć odpowiednie buty.
Promised Land – „Ziemia obiecana, Kraina mleka i miodu" w Kizimkazi – to miejsce na kolejne 4 noce w południowo-zachodniej części wyspy. Proponujemy zamianę zakwaterowania, chcąc pokazać uczestniczkom inną część tej pięknej wyspy. Obiekt usytuowany jest na klifie, drewniane schodki prowadzą do Oceanu, którego koloryt zachwyca każdego dnia. Położenie miejsca, liczne kąciki wypoczynkowe, wspaniała atmosfera oraz spektakularne zachody słońca są ogromną zaletą tego miejsca. Nie zabraknie również owoców morza oraz licznych dodatkowych atrakcji.
Promised Land Lodge-znajduje się 2 km od wioski rybackiej w Kizimkazi. Wioska kusi nie tylko wylegiwaniem się na przepięknym wybrzeżu, ale także możliwością podziwiania humbaków i delfinów butlonosych pojawiających się w pobliskim akwenie. Atrakcją miejscowości jest jeden z najstarszych meczetów w Afryce Wschodniej, znajdujący się w osadzie Dimbani. Wieczorami na plaży odbywa się targ rybny.

8 Kizimkazi i okolica

Poranna joga i warsztaty z Joanną. Śniadanie. Lunch, czas wolny w lodge.
Po lunchu zapraszamy na spacer po wiosce rybackiej. W Kizimkazi znajduje się najstarszy meczet w Afryce Wschodniej. Odwiedzimy również fundacje Kanga Africa – celem fundacji jest rozwijanie możliwości edukacyjnych afrykańskich dzieci i kobiet oraz rozszerzanie świadomości wśród osób spoza Afryki na temat tego, czego mogą się nauczyć od Afryki.
Kolacja na plaży pod gwiazdami w Kizimkazi, specjaly Oceanu.
Powrót do lodge, nocleg.

9 Kizimkazi – Paje

Poranna joga i warsztaty z Joanna. Śniadanie. Tego dnia jedziemy w kierunku południowo - wschodnim wyspy do miejscowosci Paje.
To ulubione miejsce dla miłośników kitserfingu ze względu na idealne wiatry wiejące przez osiem miesięcy w roku. Kolorowe stroje Masajów spacerujących po plaży w połączeniu błękitem nieba, turkusem oceanu i kolorowymi żaglami na zawsze pozostają w pamięci. Pyszną kawę i ciastko zjemy w popularnym surfurskim miejscu u Mr. Kahawa.
Następnie podjedziemy do Centrum wodorostów – jedyne na wyspie profesjonalne centrum uprawy trawy morskiej i wodorostów, z których lokalna ludność produkuje naturalne kosmetyki z alg. Podczas odpływów widać maleńkie paliki i rzędy roślin. Możliwość zakupu naturalnych olejków i mydełek.
Kolejnym punktem programu będzie plaża Michanwi Pingwe, gdzie udamy się do słynnej restauracji The Rock – na własny koszt.
Powrót do Lodgy.
Wieczorne warsztaty z Joanną.

10 Kizimkazi – wodne safari, Zatoka Menai

Śniadanie.
Spragnionych ruchu i kąpieli zapraszamy na wodne safari.
Tradycyjną łodzią Dhow lub innym typem łodzi udamy się w kierunku zatoki Menai, która obfituje w liczne bezludne wyspy i malownicze mielizny. W otoczeniu błękitnego oceanu i szumu fal będziemy mogły plażować i spacerować. Amatorki podwodnych widoków będą mogły skorzystać ze sprzętu do snorkelingu i podziwiać podwodny świat rafy koralowej. Zimne napoje, owoce i smakowity lunch zostanie przygotowany ze świeżych ryb i owoców morza.
Po południu powrót do lodge.
Warsztaty z Joanną. Czas na podsumowanie pobytu i pakowanie walizek
Kolacja na własny rachunek.

11 Kizimkazi – Farma Przypraw – Stone Town - Lotnisko

Poranna joga i warsztaty z Joanną. Śniadanie. Tego dnia czeka nas to z czego Zanzibar słynie najbardziej, czyli przyprawy. Przejazd na jedną z lokalnych plantacji, gdzie zobaczymy, jak rosną i jak wyglądają rośliny, z których przygotowywane są stosowane przez nas przyprawy. Najważniejszą z nich są bez wątpienia goździki, główny produkt eksportowy Zanzibaru, którym wyspa zawdzięcza swój wcześniejszy rozwój i bogactwo. Zobaczymy również kurkumę, wanilię, pieprz, trawę cytrynową, i wiele innych roślin, bez których nie wyobrażamy sobie dziś naszej kuchni. Będziemy mieli mieli okazję zobaczyć dojrzewające w słońcu ziarna kawy, pieprzu, kardamonu, dotknąć świeżej kory cynamonu, sięgnąć do gałęzi, na której rosną owoce gałki muszkatołowej, czy spróbować przepysznych owoców liczi, duriana, czy chlebowca.
Powrót do Stone Town. Lunch na własny rachunek i przejazd na lotnisko. Lot powrotny.

12 Warszawa lub Berlin

Przylot i zakończenie programu.

Termin/y:

20.09.2020 - 01.10.2020

14.10.2020 - 25.10.2020

Cena:

2210 USD


Cena obejmuje:
 • Codzienne zajęcia z jogi + warsztaty z Joanną Wieczorek
 • Noclegi w pokoju dwuosobowym
 • Śniadania, lunche i kolacje zgodnie z programem
 • Transfery z lotniska i na lotnisko
 • Wymienione w programie wycieczki wraz z biletami wstępów i transportem
 • Opiekę polskojezyczną
 • 24 h kontakt telefoniczny z kontrahentem
Cena nie obejmuje:
 • Biletu lotniczego (ok. 3500 zł)
 • Wizy do Tanzanii (50 USD)
 • Ubezpieczenia
 • Składki na Fundusz Gwarancyjny
 • Napiwków

 

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.