Wyszukiwarka

Tajlandia, Laos, Kambodża – Łagodny uśmiech Buddy

Tajlandia, Laos, Kambodża – Łagodny uśmiech Buddy

Laos… Kambodża… Te dwie nazwy państw to słowa-wytrychy rozbudzające od wielu dekad wyobraźnię podróżników rozpoczynających swoją przygodę z Azją Południowo- Wschodnią. Tak stanie się i tym razem. Proponujemy podróż przez mniej oczywiste miejsca, które trudno znaleźć w klasycznych ofertach biur podróży. 

Po aklimatyzacji, zwiedzeniu i szalonej zabawie sylwestrowej w Bangkoku, skorzystamy z okazji dopłynięcia rzeką do ukrytych w górach północnego Laosu wiosek mniejszości etnicznych, gdzie weźmiemy udział w animistycznej ceremonii. Poddamy się urokowi dawnej stolicy – Luang Prabang z porannym pochodem mnichów i wieczornym targiem plemiennego rękodzieła. Odzyskamy równowagę obcując z idylliczną przyrodą rozlewiska Mekongu na 4000 wysp, gdzie zażyjemy kąpieli wśród słodkowodnych delfinów. Po przekroczeniu granicy z Kambodżą trawersując senną prowincję powrócimy do współczesności w Siem Reap, czyli miasta u progu kompleksu Angkor – ruin potężnego imperium Khmerów usytuowanego nieopodal największego jeziora Azji Pd-Wsch – Tonle Sap. Po krótkiej ale intensywnej wizycie w Phnom Penh powrót do Polski albo fakultatywny odpoczynek na koralowych plażach rajskich wysp morza Andamańskiego.

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku i wylot do Bangkoku.

2 Bangkok

Po wylądowaniu transfer do hotelu w barwnej dzielnicy Banglampoo. Odświeżamy się w basenie z widokiem na miasto po czym wsiądziemy do tramwaju wodnego aby w ciepłym świetle zachodzącego słońca rzucić okiem na świątynię Wat Arun i dopłynąć rzeką Menam do dzielnicy chińskiej i sławnej na cały świat z najlepszego jedzenia ulicznego ulicy Yaowarat. Rozświetlona neonami China Town to okazja to spróbowania smakołyków kuchni Tajskiej lub chińskiej. Powrót tuk-tukami do hotelu a dla wytrwałych możliwość wizyty w najstarszym klubie bluesowym w Bangkoku.

3 Bangkok

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie miasta - kryjąca najważniejszy dla tajskich wyznawców Buddyzmu Theravada posąg nefrytowego Buddy świątynia Wat Phra Keaw wraz z całym kompleksem to punkt obowiązkowy podczas wizyty w Tajlandii. Odwiedzimy też świątynię leżącego Buddy - Wat Po, która była pierwszym uniwersytetem medycznym w Syjamie. Czas wolny na targu amuletów i rejs po kanałach Thonburi czyli zalążka nowoczesnego Bangkoku. Powrót do hotelu i czas na relaks przed nocną zabawą. Szalona noc sylwestrowa na ulicy podróżników Khao San Road albo w klubie nocnym.

4 Luang Prabang

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Luang Prabang - dawnej stolicy Królestwa Miliona Słoni i Białego Parasola czyli Laosu. Zakwaterowanie w kolonialnym hotelu i wieczorny spacer po targu pięknego rzemiosła plemion górskich na głównej ulicy miasteczka.

5 Luang Prabang

Dzień rozpoczynamy o brzasku, kiedy z kilkusetletnich świątyń wychodzi pochód mnichów proszących o jałmużnę. Ta charakterystyczna buddyjska tradycja jest szczególnie widowiskowa w Luang Prabang z uwagi na ilość mnichów i piękno miejsca. Po śniadaniu, zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO świątyń, Pałacu Królewskiego, stupy That Chomsi na wzgórzu Phusi, z którego podziwiamy panoramę miasta. Po obiedzie wycieczka nad urokliwy wodospad Kuang Si z licznymi kaskadami nadającymi się do kąpieli. Nocleg w centrum historycznego miasta.

6-8 trekking

Opuszczamy miasto. Po 4 godzinach przejazdu wsiadamy na łódź i docieramy do ukrytej pośród porośniętych dżunglą wzgórz wioski Muang Ngoi. Kolacja i nocleg w bungalowach. Po śniadaniu z widokiem na mgły spowijające rzekę Pak Ou ruszamy na trekking po okolicznych wioskach. W jednej z nich po kolacji starszyzna odprawi z okazji naszego przybycia ceremonię Baci czy przywołania 32 natów - duchów zamieszkujących każdego człowieka. Świętujemy duchowy balans przy kolacji, śpiewach, muzyce i szklaneczce bimbru lao-lao. Nocleg w wiosce. Następnego dnia wracamy do Luang Prabang. Ostatnie zakupy i piwo w młodzieżowym barze Utopia.

9 Pakse

Przelot do Pakse na południu Laosu. Odwiedzamy świątynię z okresu Angkor na wzgórzu Champasak i kontynuujemy przejazd na wyspę Don Det - jedną z 4000 wysepek na rozlewisku Mekongu. Dzięki oddaleniu od turystycznych szlaków ten zagubiony zakątek nie podzielił losów gwałtownego rozwoju turystyki w Indochinach.
Zachód słońca obserwujemy podczas rejsu między rybackimi wysepkami. Nocleg w bambusowych bungalowach.

10 Liphi

Na rozklekotanych rowerach odwiedzamy wodospady Liphi, kąpiemy się z pobliżu słodkowodnych delfinów Irrawaddy i relaksujemy się na piaszczystych łachach rzeki. Noc przy odgłosach dziewiczej natury.

11 Siem Reap

Rano przekraczamy granicę z Kambodżą i minivanem jedziemy między polami ryżowymi do Siem Reap. To miasto wyrosłe przy ruinach Angkoru przeżyło niebywały rozwój w
ostatnich latach. Zakwaterowanie w butikowym hotelu z basenem. Relaks po trudach podróży a dla chętnych spacer po miasteczku i kolacja z pokazem khmerskich tańców.

12 Angkor

Całodzienne zwiedzanie kompleksu świątyń Angkoru. To jedno z miejsc, w których doświadczyć można autentycznego zachwytu nad pozostałościami minionej świetności. Zobaczymy najważniejsze świątynie zbudowane przez namiestników bogów, czyli władców imperium na przestrzeni 5 wieków. Między innymi - Ta Phrom, gdzie Angelina Jolie grała zwinną Larę Croft, miasto na milion mieszkańców czyli Angkor Thom z niesamowitą świątynią Bayon, Taras Słoni i na zwieńczenie grobowiec króla Suryavarmana II czyli największą sakralną budowlę świata - Angor Wat. W trakcie zwiedzania dla chętnych lunch i orzeźwiające kokosy.

13 Siem Reap

Tego dnia odwiedzimy oddaloną od głównego kompleksu filigranową i niezwykle piękną świątynkę Banteay Srei. Po drodze skosztujemy słodkości wyrabianych z palmy cukrowej. Dla chętnych za dodatkową opłatą rejs po największym jeziorze Azji Pd-Wsch - Tonle Sap. To cud natury, którego powierzchnia w zależności od monsunu waha się między 3000 a 12000 km2. Odwiedzimy pływające wioski rybackie z całą infrastrukturą - szkołami, sklepami czy kościołami. Powrót do Siem Reap i kolacja na tarasie nad ulicą pubową.

14 Phom Penh

Poranny lot do stolicy Królestwa Kambodży - Phnom Penh.
Po śniadaniu i zakwaterowaniu w hotelu tuk-tukami zwiedzamy najważniejsze punkty - wzgórze Wat Phnom, Pałac Królewski, ciekawe Muzeum Narodowe z artefaktami z okresu Angkoru i wcześniejszymi, perłę stylu Art Deco czyli targ Psar Thmei oraz świadectwo tragicznej historii - więzienie S-21, czyli miejsce kaźni wrogów reżimu Czerwonych Khmerów. Wieczorem spacerujemy po nadrzecznym bulwarze i pijemy drinka w Klubie Korespondentów Zagranicznych pamiętającym czasy wojny wietnamskiej.

15 Banngkok

Przelot do Bangkoku. Transfer między lotniskami. Lot powrotny do Polski. Dla chętnych opcjonalne przedłużenie pobytu nad morzem Andamańskich w prowincji Krabi.
To ikoniczne ze względu na spektakularne wapienne skały (mogoty) wybrzeże jest idealnym miejscem na nasycenie się słońcem i kąpielami w turkusowej wodzie przed powrotem do zimowej Polski.

16 Warszawa lub Berlin/Ao Nang

Lądowanie w Warszawie lub Berlinie
albo
Zakwaterowanie przy plaży Ao Nang. Możliwa fakultatywna wycieczka motorówką po wysepkach archipelagu w zatoce Phang Nga - Phi Phi Don, Phi Phi Leh ze słynną zatoką Maya, gdzie nakręcono film „Niebiańska plaża” z Leonardo di Caprio. Kąpiele w lagunach i na koralowych plażach. W pozostałe dni plażowanie lub inne aktywności.

17-19 Ao Nang

Relaks na niebiańskich plażach i atrakcje fakultatywne według wyboru.

20 Krabi - Bangkok

Przelot z Krabi do Bangkoku i wieczorny lot do Europy.

21 Warszawa lub Berlin

Przylot i zakończenie wyprawy.

Termin/y:

03.11.2021 - 23.11.2021

27.04.2022 - 17.05.2022

Cena:

2310 USD


Cena obejmuje:
 • Przeloty lokalne – Bangkok – Luang Prabang, Luang Prabang – Pakse, Siem Reap – Phnom Penh, Phnom – Penh – Bangkok,
 • Transfery klimatyzowanym minivanem
 • Opłaty wstępu do odwiedzanych obiektów (ze względu na restrykcyjne prawo w Tajlandii, zwiedzanie obiektów w Bangkoku bez udziału pilota)
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w butikowych hotelach 3*/4* (Uwaga – na trekkingu w północnym Laosie oraz na wyspie Don Det zakwaterowanie najlepsze jakie jest dostępne, ale poza kategoryzacją)
 • Śniadania w hotelach lub w lokalnych wyselekcjonowanych restauracjach
 • Opieka polskojęzycznego pilota pracującego w Azji od 16 lat
Cena nie obejmuje:
 • Przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa – Bangkok i Bangkok – Warszawa (ok. 3000 PLN)
 • Atrakcji opisanych jako fakultatywne lub „dla chętnych”
 • Dodatkowych dni (17-21) wypoczynku przy plaży Ao Nang (180 USD pobyt, lot 100 USD) i atrakcji fakultatywnych  (np. wycieczka motorówką 50 USD)
 • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, operatorów łódek, obsługi hotelowej i przewodników lokalnych (około 3$/os/dzień)
 • Ubezpieczenia
 • Wizy do Laosu (45$) i Kambodży (35$)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.