Wyszukiwarka

Tajlandia, Laos i Kambodża – festiwale i plemiona

Tajlandia, Laos i Kambodża – festiwale i plemiona

Wyprawa o profilu fotograficznym – zarówno dla dobrze wyposażonych praktyków jak i instagramerów. Głównym motywem wyjazdu będą dwa wyjątkowe festiwale – khmerskie ragaty łodzi – „bon om touk” i połączone tajskie festiwale świateł – „yi peng” z „loi kratong”. 
Do tego pełen przekrój planów i scenerii – od łączącej tradycję z nowoczesnością metropolii Bangkoku, przez wzbudzające zachwyt starożytne ruiny świątyń Angkoru po nieskażone masową turystyką rubieże Laosu zamieszkiwane przez mozaikę plemion i mniejszości etnicznych.
To wszystko przeplecione wyśmienitą, starannie wyselekcjonowaną kuchnią, wizytami w miejscach mniej oczywistych a ciekawych i pod opieką miłośnika regionu podróżującego po Azji od 18 lat. 

1 Warszawa

Zbiórka na lotnisku Okęcie i wylot do Bangkoku.

2 Bangkok

Po wylądowaniu i odprawie transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku ruszamy na wieczorne zwiedzanie miasta. Zaczynamy od mekki ulicznego jedzenia - znanego na całym świecie China Town na ulicy Yaowarat. To tu znajdują się uliczne jadłodajnie z gwiazdkami Michellin i tu zachwycał się aromatem wywarów gotowanych bez przerwy od 50 lat nieodżałowany Anthony Bourdain. Spacer po atakujących zmysły uliczkach, degustacja w świetle neonów zwieńczona orzeźwiającymi sokami lub piwem. Rajd tuk-tukami na legendarną ulicę globtroterów Khao San. Powrót do hotelu na jet-lagowe sny.

3 Luang Prabang

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Luang Prabang - dawnej stolicy Królestwa Miliona Słoni i Białego Parasola czyli Laosu. Zakwaterowanie w kolonialnym hotelu. Zwiedzanie wpisanych na listę UNESCO świątyń, Pałacu Królewskiego, stupy That Chomsi na wzgórzu Phusi, z którego podziwiamy panoramę miasta. Wieczorny spacer po targu pięknego rzemiosła plemion górskich na głównej ulicy miasteczka.

4 - 6 Luang Prabang

Dzień rozpoczynamy o brzasku, kiedy z kilkusetletnich świątyń wychodzi pochód mnichów proszących o jałmużnę. Ta charakterystyczna buddyjska tradycja jest szczególnie wido-wiskowa w Luang Prabang z uwagi na ilość mnichów i piękno miejsca. Po śniadaniu, opuszczamy miasto. Po 4 godzinach przejazdu wsiadamy na łódź i docieramy do ukrytej pośród porośniętych dżunglą wzgórz wioski Muang Ngoi. Kolacja i nocleg w bungalowach. Po śniadaniu z widokiem na mgły spowijające rzekę Pak Ou ruszamy na trekking po okolicznych wioskach. W jednej z nich po kolacji starszyzna odprawi z okazji naszego przybycia ceremonię Baci czy przywołania 32 natów - duchów zamieszkujących każdego człowieka. Świętujemy duchowy balans przy śpiewach, muzyce i szklaneczce bimbru lao- lao. Nocleg w wiosce. Następnego dnia wracamy do Luang Prabang. Ostatnie zakupy i piwo w młodzieżowym barze Utopia.

7 Pakse - Don Det

Przelot do Pakse na południu Laosu. Odwiedzamy świątynię z okresu Angkor na wzgórzu Champasak i kontynuujemy przejazd na wyspę Don Det - jedną z 4000 wysepek na rozlewisku Mekongu. Dzięki oddaleniu od turystycznych szlaków ten zagubiony zakątek nie podzielił losów gwałtownego rozwoju turystyki w Indochinach.
Zachód słońca obserwujemy podczas rejsu między rybackimi wysepkami. Nocleg w bambusowych bungalowach.

8 Don Det

Na rozklekotanych rowerach odwiedzamy wodospady Liphi, rejs podczas którego kąpiemy się z pobliżu słodkowodnych delfinów Irrawaddy i relaksujemy się na piaszczystych łachach rzeki. Noc przy odgłosach dziewiczej natury.

9 Siem Reap

Wcześnie rano przekraczamy łapówkarską granicę z Kambodżą i minivanem jedziemy (6h) między polami ryżowymi do Siem Reap. To miasto wyrosłe przy ruinach Angkoru przeżyło niebywały rozwój w ostatnich latach. Zakwaterowanie w hotelu butikowym. Relaks po podróżniczym znoju przy basenie albo w doskonałych spa. Spacer do starej części miasta na kolację z pokazem niebiańskich tancerek Apsara. Wieczór wieńczymy w jednej z rozlicznych knajpek.

10 Angkor

Całodzienne zwiedzanie świątyń Angkor rozpoczęte „must see” czyli wschodem słońca nad Angkor Wat. Powrót do hotelu na śniadanie a po nim zobaczymy ruiny miasta Angkor Thom z tajemniczą świątynią Bayon, świątynię Ta Phrom znana z filmu Tomb Rider i drzew wrastających w mury i klika innych świątyń. Po orzeźwiającym kokosie ukoronowanie tego dnia - największa pod względem powierzchni świątynia na świecie - Angkor Wat. Z dnia wyciskamy maksimum i kontynuujemy rejsem po największym jeziorze Azji Pd-Wsch - Tonle Sap, podczas którego zobaczymy wioskę rybaków z całą infrastrukturą. Akwen w czasie pory deszczowej powiększa swą powierzchnię z 3000 do 12000 km² i jest habitatem olbrzymiej ilości gatunków ryb. Zachód słońca nad jeziorem. Powrót do hotelu.

11 Phnom Penh

Wczesny wyjazd minivanem do Phnom Penh (6h) Podczas przejazdu przez prowincję możliwość skosztowania (albo tylko fotografii) smażonej tarantuli. Zakwaterowanie w hotelu z widokiem na miejsce połączenia rzek Tonle Sap i arterii Indochin - Mekongu, na których rozgrywają się regaty łodzi i festiwal Bon Om Touk. W czasie spaceru zahaczymy o perłę art deco - budynek targu Psar Thmei, jednakowoż skupimy się na regatach i fe-stiwalu przyciągającym do stolicy około 2 miliony uczestników. Święto odbywa się w momencie odwrócenia biegu rzeki łączącej jezioro Tonle Sap z Mekongiem zwiastującym nadejście pory suchej. Wieczorem z hotelowego tarasu podziwiamy pokaz iluminowanych łodzi.

12 Phnom Penh - Chiang Mai

Kontynuujemy poznawanie Kambodży wizytą w ciekawym Muzeum Narodowym, gromadzącym oryginalne artefakty z okresu Angkor oraz wcześniejszych dziejów Królestwa. Czas wolny na foto-safari albo zakupy. Transfer na lotnisko i przelot do Chiang Mai w Tajlandii, gdzie nazajutrz czekają nas kolejne wrażenia. Kolacja i nocleg.

13 Chiang Mai

Zwiedzamy urocze Chiang Mai - położone pośród gór miasto, dawną stolicę królestwa Lanna. Odwiedzimy świątynie: Wat Chedi Luang, drewnianą Wat Phan Tao oraz wyjątkową dzięki usytuowaniu na szczycie wzgórza - Wat Doi Suthep, skąd roztacza się widok na miasto.
Chiang Mai to miasto o wyjątkowym, uduchowionym klimacie. Czas płynie tu wolno, zapach kadzideł umila zajęcia jogi czy kursy masażu. Wieczorem nie dajemy wytchnienia aparatom fotograficznym podczas połączonego święta lampionów Yi Peng (które odbywa się tylko tutaj) z festiwalem Loi Kratong, podczas którego puszczane są oświetlone, organiczne „wianki” na rzekach całej Tajlandii.

14 Bangkok

Poranny przelot do Bangkoku. Kwaterujemy się na kilka godzin w hotelu w dzielnicy Banglampoo. Wsiadamy do łodzi i rozpoczynamy ekscytujący rejs po kanałach Thonburi - starej dzielnicy miasta. Obserwujemy domostwa emerytów, świątynie i wygrzewające się na brzegu warany. Spacer przez targ kwiatowy do Świątyni Leżącego Buddy Wat Po. Ostatni masaż i pad thai. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

15 Warszawa

Lądowanie w Warszawie i rozpoczęcie planowania kolejnej wyprawy.

Termin/y:

16.11.2024 - 29.11.2024

Cena:

2650 USD*

* cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

Dopłata do pokoju jednoosobowego tam, gdzie jest to możliwe – 350 USD


Cena obejmuje:
 • atrakcje opisane w programie wraz z biletami wstępu i opłatami klimatycznymi
 • transfery klimatyzowanym vanem/minibusem oraz łodziami wg programu
 • przeloty Bangkok – Luang Prabang, Luang Prabang – Pakse,Phnom Penh – Chiang Mai, Chiang Mai – Bangkok
 • śniadania w hotelach
 • e-wizę do Kambodży
 • wizę do Laosu
 • opiekę profesjonalnego pilota pracującego od 18 lat w Azji
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach minimum 3***
 • ubezpieczenie

udział w festiwalu Bon Om Touk oraz festiwalu Loy Krathong

Cena nie obejmuje:
 • przelotu głównego Warszawa – Bangkok – Warszawa
 • posiłków innych niż śniadania (Pilot jest smakoszem – poleci najciekawsze dania i restauracje)
 • zwyczajowych napiwków
 • atrakcji opisanych jako opcjonalne
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.