Wyszukiwarka

Tajwan i Korea Południowa

Tajwan i Korea Południowa

1 Warszawa lub Berlin - Hawana

Wylot do Seulu.

2 Seul

Przylot do Seulu. Transfer z lotniska do hotelu, czas na odświeżenie się po podróży. Następnie udamy się na spacer po gwarnej i nowoczesnej stolicy Korei Południowej. Znajdziemy się w samym środku miejskiej dżungli - w Cheonggyeochen, który jest świetnym przykładem rewitalizacji ruchliwej betonowej autostrady na strumyk z deptakiem. Zaraz potem przejdziemy do nowoczesnej dzielnicy Myeong - Dong: mekki zakupoholików. Czas wolny na zakupy.

3 Seul

Po śniadaniu w hotelu ruszymy na odkrywanie dawnego Seulu. Dzień rozpoczniemy od wizyty w Pałacu Królewskim Gyeongbok oraz Muzeum Narodowym. Poznamy historię Kraju Porannej Świeżości. Następnie przejdziemy do urokliwej dzielnicy Bukchon Hanok. Po południu odwiedzimy kolejny z pałaców Changdeok z słynnym ogrodem Huwon, zwanym Sekretnym Ogrodem. Na koniec dnia czeka na nas konfucjańska świątynia Jongmayo. Czas wolny na ulicy artystów.

4 Seul

Wyjazd do Strefy Zdemilitaryzowanej (DMZ) i linii demarkacyjnej na samą granicę z Koreą Północną. Wybierzemy się do miejscowości Panmunjeom, gdzie podpisano rozejm kończący wojnę koreańską. Uwaga: w przypadku napiętej sytuacji na granicy strefa DMZ jest zamykana. Wówczas zobaczymy tzw. trzeci tunel przygotowywany przez Koreę Północną do inwazji na Koreę Południową. Wieczorem spróbujemy słynnego koreańskiego grilla oraz koreańskiej wódki suju. Nocleg w Seulu.

5 Sokcho

Po śniadaniu przejazd na wschodnie wybrzeże Półwyspu Koreańskiego, do miejscowości Sokcho. Odwiedzimy lokalny targ, zajrzymy do malowniczo położonej świątyni buddyjskiej nad brzegiem morza, a popołudniu będziemy relaksować się na plaży. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i kolacja ze świeżo złowionych ryb przez miejscowych rybaków.

6 Sokcho - Seul

Rano odwiedzimy przepiękny Park Narodowy Sokcho, Przy dobrej pogodzie wjedziemy kolejką górską na punkt widokowy, skąd rozpościera się imponująca panorama na góry oraz morze. Spacerem przejdziemy do jednej z najstarszych w regionie świątyni buddyjskiej, gdzie wita wszystkich przybyszy olbrzymi posąg Buddy. Dla chętnych spacer (około 2 godzin) malowniczym szlakiem do tzw. ruchomej skały. Popołudniu przejazd do Seulu. Wieczorem wjedziemy na wieżę telewizyjną Seul Tower na szczycie Góry Namsen, skąd podziwiać będziemy miasto w promieniach zachodzącego słońca.

7 Tajpej

Po śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko i przelot do Tajpej - stolicy Tajwanu. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie udamy się na zwiedzanie miasta. Odwiedzimy Budynek Taipei 101 mierzący 509 m wysokości. Z platformy widokowej rozpościera się oszałamiający widok ma miasto, popołudniu czas wolny na zakupy. Wieczorem odwiedzimy jeden z targów nocnych, gdzie spróbujemy lokalnych przysmaków.

8 Huian

Dzień zaczniemy od wizyty w Narodowym Muzeum Pałacowym, w którym zgromadzone zostały dzieła sztuki wywiezione z Zakazanego Miasta w Pekinie przez wojska Czang Kaj-szeka. Przy mauzoleum ojca współczesnego Tajwanu zobaczymy widowiskową zmianą warty. Po południu transfer pociągiem do miejscowości Huian. Zakwaterowanie w hotelu, wizyta na lokalnym targu oraz podziwianie tańców tajwańskich Aborygenów (ludów przybyłych na wyspę przed Holendrami i Hanami - Chińczykami), o ile tego dnia będzie występ.

9 Park Narodowy Taroko

Dzień spędzimy w malowniczym Parku Narodowym Taroko, wśród wiszących mostów, licznych pagód, odkrywając faunę i florę wyspy. Zwiedzimy m.in. Świątynię Wiecznej Wiosny oraz Jaskinię Jaskółek. Zjemy lunch w lokalnej restauracji prowadzonej przez tajwańskich Aborygenów, gdzie spróbujemy typowych dla regionu dań. Późnym popołudniem wrócimy pociągiem do Taipei. Wieczorem odwiedzimy najstarszą świątynię buddyjską na Tajwanie - Longshan. Czas wolny na nocnym targu położonym przy świątyni.

10 Jeju

Po śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko i przelot na tropikalną wyspę Jeju w Korei Południowej, która wpisana została na listę 7 cudów świata, słynie z wulkanicznych formacji, przepięknych plaż i smacznej kuchni. Popołudniu zameldowanie w hotelu i czas wolny na relaks nad basenem lub spacer po plaży.

11 Jeju

Po śniadaniu pojedziemy do jaskini Manjang, która jest najdłuższym na świecie tunelem w lawie. Następnie odwiedzimy muzeum poświęcone tradycyjnie nurkującym kobietom - haenyeo z wyspy Jeju. Po lunchu zawitamy na krater wulkanu powstałego 5000 lat temu o nazwie Seongsan, a późnej będziemy mieli okazję poznać mieszkańców wyspy zamieszkałych w tradycyjnej wiosce charakterystycznej dla tej wulkanicznej wyspy. Po południu czas wolny.

12 Jeju

Po śniadaniu wejdziemy na przepięknie położony wygasły wulkan Góra Halla, gdzie będziemy mogli nacieszyć oczy przepięknymi widokami. Po lunchu czas wolny na chwile relaksu na popularnej plaży Jungmun. Następnie odwiedzimy buddyjską świątynię Yakchoensa oraz zobaczymy wpadający do morza wodospad Jeongbang. Czas wolny.

13 Seul - Incheon

Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek, przelot do jednej podmiejskich dzielnic Seulu - Incheon, nocleg w Incheon.

14 Seul - Warszawa lub Berlin

Rano transfer na lotnisko i przelot powrotny.

Termin/y:

26.08.2022 - 08.09.2022

Cena:

2500* EURO

* cena gwarantowana dla grupy minimum 6 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 400 EURO


Cena obejmuje:
  • 12 noclegów (hotele 3*, 4*)
  • transport (bus, metro, pociąg, taxi)
  • bilety wstępów do odwiedzanych obiektów
  • 3 loty wewnętrzne (Seul – Taipei, Taipei – Jeju, Jeju – Seul)
  • wyżywienie (śniadania, 3 lunche, 1 kolacja)
  • opieka polskojęzycznego pilota
Cena nie obejmuje:
  • lotu międzynarodowego Warszawa/Berlin – Seul – Warszawa/Berlin (ok 3000 PLN)
  • pozostałego wyżywienia (ok 300 EURO)
  • ubezpieczenia
  • wydatków osobistych
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.