Wyszukiwarka

Sri Lanka – urzekająca “Łza Indii”

Sri Lanka – urzekająca “Łza Indii”

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku i wylot na Sri Lankę.

2 Galle - Yala

Przylot na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke. Transfer do Galle, przejazd widokowy busem przez miasto, a następnie do Yala.
Nocleg w hotelu.

3 Yala

Po południu, pod odbiorze wyników testów, wyruszymy na samochodowe safari w Parku Narodowym Yala zamieszkałym przez wiele ciekawych gatunków zwierząt, m.in. stada słoni i lamparty.
Wieczorem powrót do hotelu.

4 Yala - Kandy

Dziś odwiedzimy centrum opieki nad słoniami w Udawalawa. Słonie są dumą Sri Lanki, a Udawalawa uchodzi za miejsce, w którym najlepiej jest obserwować te wspaniałe zwierzęta. Słonie, które wymagają pomocy i opieki, otrzymują ją w tym centrum, a gdy wrócą do zdrowia i sił, są wypuszczane na wolność, aby mogły żyć w swoich naturalnych warunkach.
Po południu przejazd do Kandy. Po drodze odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty i skosztujemy napoju, z którego słynie Cejlon. Nocleg w hotelu w Kandy.

5 Kandy

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie historycznej królewskiej stolicy Kandy, miasta, będącego wciąż kulturalną stolicą kraju. Zwiedzanie zabytków rozpoczniemy od położonej malowniczo nad jeziorem najważniejszej buddyjskiej świątyni Zęba Buddy. Następnie czeka nas przejażdżka malowniczymi uliczkami miasta.
Nocleg w hotelu.

6 Kandy - Sigiriya

Po śniadaniu przejazd do drugiego wierzchołka "kulturalnego trójkąta" - Sigiriyii. Po drodze zwiedzanie przepięknego, założonego w XIV w. ogrodu botanicznego Peradeniya.
Po południu safari 4x4 w Parku Narodowym Minneriya, jednym z najpiękniejszych rezerwatów dzikich zwierząt na świecie, słynącym gromadzących się tam stad słoni.
Wieczorem relaks i nocleg w hotelu.

7 Sigiriya – Anuradhapura

Dziś czeka nas całodniowa wycieczka do zabytkowego miasta Anuradhapura.
Miasto zostało zbudowane jako stolica kraju w IV w. p.n.e. Jego świetnie przemyślana zabudowa wciąż zadziwia i zachwyca pięknem i świetnymi rozwiązaniami inżynierskimi.
Po pełnym wrażeń dniu powrót do hotelu na nocleg.

8 Sigiriya –Trincomalee

Po śniadaniu rozpoczniemy dzień od zwiedzania stanowisk archeologicznych i ruin starożytnego pałacu i twierdzy wzniesionej na szczycie skały, na którą wiedzie 1200 schodów - zabytku wpisanego na listę UNESCO.
Następnie przejazd do Trincomalee. Nocleg w hotelu.

9 - 10 Trincomalee

Po intensywnym zwiedzaniu czeka nas dwudniowy całkowity relaks w uroczym zakątku wyspy.
Będziemy wypoczywać nad wodą, delektować się wspaniałymi lankijskimi przysmakami i podziwiać zachody słońca nad Oceanem Indyjskim.
Dla chętnych możliwość skorzystania z hotelowego spa.

11 Trincomalee

Kolejny dzień relaksu, a dla chętnych możliwość rejsu łódką na spotkanie z wielorybami i innymi morskimi ssakami.

12-14 Trincomalee

Wypoczynek, a dla miłośników snokrelingu wypłynięcie na przygodę w kolorowym podwodnym świecie.
Przy odrobinie szczęścia można tam spotkać wielkie żółwie morskie i czarnopłetwe rekiny rafowe.

15 Trincomalee – Polonnaruwa – Mahiyanganaya

Dziś kończymy relaks nad Oceanem i wyruszamy na dalsze intensywne zwiedzanie. Polonnaruwa to kolejna, jedna ze starożytnych stolic Sri Lanki, miasto ze słynnymi zabytkami, położone nad malowniczym jeziorem Parakrama Samudra, z ciekawymi i świetnie zachowanymi stanowiskami archeologicznymi uznawanymi za najlepiej zorganizowane sw tym kraju, wpisanymi na listę UNESCO.
Po południu odwiedzimy ukrytą w lesie osadę Mawaragala i poznamy życie i kulturę plemienia Wedda - miejscowych Aborygenów, na początku XX w. uważanych za jeden z żyjących najbardziej prymitywnie ludów ziemi. Ich populacja liczy około 400 osób, zajmują się zbieractwem, łowiectwem i uprawą roli.
Wieczorem powrót do hotelu.

16 Mahiyanganaya – Ella

Rano rejs łodzią po jeziorze Mapakada Lake. Doskonałe śniadanie na łodzi, wśród przepięknych okoliczności przyrody.
Następnie wędrówka leśnymi szlakami do osady Chena, po drodze obserwacja ptaków, a na koniec wizyta w wiosce zwiedzanie tradycyjnych lankijskich upraw, skąd będziemy mogli zabrać ze sobą warzywa i owoce.
Udział w krótkiej prezentacji sposobu przetwarzania ryżu.
Następnie wyruszymy w dalszą drogę do Ella.
Nocleg w hotelu.

17 Ella

Dziś poświęcimy cały dzień na poznawanie licznych atrakcji Elli. Po śniadaniu wyruszymy na wędrówkę do Wodospadów Ravana, które swoją nazwę wzięły od imienia legendarnego króla Sri Lanki. Następnie czeka nas nietrudne i widokowe wejście na Mały Szczyt Adama (1141 m n.p.m.), z którego rozpościera się spektakularny widok na okoliczne wzgórza i herbaciane pola. Będąc w Ella, nie można nie odwiedzić pięknego, wspartego na dziewięciu łukach mostu kolejowego Ahas Namaye Palama. Zwiedzanie miasta zakończymy na jednej z jego głównych atrakcji turystycznych - Ella Gap. Dla chętnych możliwość przejażdżki spektakularną tyrolką oferującą niesamowite widoki.
Nocleg w hotelu.

18 Ella - Nuwara Eliya - Kandy

Dziś czeka nas niezwykła podróż do Kandy. Pierwszy odcinek trasy - do Nuwara Elyia pokonamy pociągiem trasą, oferującą absolutnie niezapomniane widoki i uważaną za jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świcie.
W Nuwara Elyia, zwanym "Małą Anglią" obejrzymy jego kolonialną zabudowę i wczujemy się w jego wyjątkowy klimat.
W zależności od sytuacji być może uda nam się wybrać na krótką wędrówkę do do leśnego rezerwatu Udawattakele (nazwa oznacza ogród nad pałacem królewskim) albo wycieczkę do słynnej statui Buddy w pobliskim mieście Bahirawakanda.
Wieczorem transfer do hotelu i relaks nad wodą, a potem nocleg.

19 Kandy – Pettigala – Ambuluwawa – Kandy

Po śniadaniu wędrówka do położonego na 200-metrowym stromym wzniesieniu punktu widokowego Pettigala. Trudy wspinaczki w pełni wynagrodzi spektakularna panorama na centralne wzgórza Sri Lanki, Zaporę Wiktorii i otaczające ją góry.
Po południu wyjście na obserwację zmierzającego ku zachodowi słońca z położonego na szczycie wzniesienia, niewielkiego miasteczka Ambuluwalwa. Dla chętnych opcjonalnie wejście na pierwszy taras wieży widokowej.
Nocleg w hotelu.

20 Kandy - Colombo

Dziś czekają nas wędrówki wśród zielonych herbacianych pól, jednej z najbardziej znanych atrakcji Sri Lanki. Odwiedzimy przepiękną plantację Loolcondera, wspinając się na wierzchołek Kondagala Rock , skąd rozpościera się jeden z najwspanialszych widoków (panorama 360 stopni) na Hanthana, Nuwara Eliya i pasmo górskie Knuckles.
Następnie przejazd do Colombo - handlowej stolicy Sri Lanki. Zwiedzanie miasta, jego zabytków, a także handlowych uliczek oferujących niepowtarzalny klimat miejskich knajpek i wspaniałe lokalne przysmaki.

21 Colombo

Transfer na międzynarodowe lotnisko i wylot do Europy.

22 Warszawa lub Berlin

Przylot i zakończenie wyprawy.

Termin/y:

03.06.2021 - 24.06.2021

15.07.2021 - 05.08.2021

Cena:

2440 USD

dopłata do pokoju jednoosobowego 650 USD

 


Cena obejmuje:
 • Zakwaterowanie w hotelach i lodge’ach w standardzie 3* i 4* ze śniadaniami wg programu
 • Prywatny transport na całej trasie (bus)
 • Butelka wody dla każdego uczestnika podczas podróży
 • Zip Lines (tyrolka) w Ella Jungle Resort
 • Opłaty i podatki miejscowe i administracyjne
 • Opieka przewodnika polskojęzycznego z ramienia Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • Przelotu na trasie: Warszawa – Colombo – Warszawa (około 3000 – 3500 PLN)
 • Wyżywienia poza opisanym w programie (obiadokolacje)
 • Bilety wstępu do obiektów, parków i atrakcji (340 USD)
 • Wydatków własnych na pamiątki, alkohol, itp.
 • Napiwków dla obsługi hoteli / kierowców / przewodników miejscowych etc. (30-50 USD/os)
 • Ubezpieczenia podróżnego
 • Kosztów testów na COVID-19
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.