Wyszukiwarka

Sri Lanka – Sylwester z barwach Cejlonu

Sri Lanka – Sylwester z barwach Cejlonu

1 Warszawa lub Berlin - Colombo

Wylot na Sri Lankę, przylot na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke i transfer do w Colombo.
Wykonanie testów PCR i zgodnie z obowiązującymi regulacjami oczekiwanie na wynik.
Nocleg w hotelu.

2 Colombo – Anuradhapura

Po śniadaniu i otrzymaniu (negatywnych) wyników testu zwiedzanie Colombo - gospodarczej i handlowej stolicy Sri Lanki, a następnie przejazd do Anuradhapury.
Po południu zwiedzanie zabytkowej starówki na rowerach. Miasto założono już w starożytności, a w 380 r p.n.e stało się stolicą kraju. Zostało zbudowane jako miasto modelowe, świadczące o kunszcie ówczesnych architektów i inżynierów.
Nocleg w hotelu.

3 Anuradhapura – Mihintale – Pidurangala - Dambulla

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie kompleksu sakralnego Mihintale, będącego celem pielgrzymek. Następnie przejad do Dambulli. Po południu wejdziemy na szczyt skalistej góry Pidurangala, skąd będziemy podziwiać malowniczy zachód słońca.
Wieczorem uroczysta kolacja sylwestrowa.
Nocleg w hotelu.

4 Dambulla – Hiriwadunna – Polonnaruwa - Dambulla

Po śniadaniu odwiedzimy lokalną wioskę Hiriwadunna, w której będziemy mogli z bliska przejrzeć się autentycznemu wiejskiemu życiu na Sri Lance. Oprócz pobytu w wiosce połączonego z degustacją lokalnych potraw, czeka nas również spacer po dżungli i przejażdżka tradycyjną łodzią po jeziorze.
Po południu odwiedzimy Polonnaruwę, drugie największe miasto prowincji ze słynnymi zabytkami i stanowiskami archeologicznymi wpisanymi na listę UNESCO.
Nocleg w hotelu.

5 Dambulla – Sigiriya - Mahiyangana

Rano, po śniadaniu wybierzemy się na wierzchołek słynnej, wręcz ikonicznej skalistej góry Sigiriya Rock. Sigiriya stanowi wapniały kompleks obronny wraz z ruinami pałacu i jest zabytkiem wpisanym na listę UNESCO. Oprócz ruin i zachowanych fragmntów dawnych budynków można tam podziwiać wspaniałe malowidła naskalne i ciekawe formy skał. Wejście na szczyt i podziwianie stamtąd wspaniałej panoramy okolicy będzie niesamowitym przeżyciem.
Wieczorem przejazd do Mahiyangana i spacer nad jeziorem, gdzie można spotkać wiele gatunków endemicznych lankijskich ptaków.
Nocleg w hotelu.

6 Mahiyangana

Rano, po śniadaniu w hotelu piesza wycieczka malowniczą trasą wśród pól ryżowych, ogrodów i dzikiej dżungli do wodospadów Ratna. Mierzący 101 m wysokości wodospad jest najwyższym w prowincji Kandy i najszerszym na całej wyspie.
Późnym popołudniem odwiedzimy wioskę rdzennych mieszkańców Sri Lanki Dambana Veddah, w której poznamy dawne techniki polowania, rybołówstwa i zdobywania żywności w dżungli.
Nocleg w hotelu.

7 Mahiyangana - Kandy

Wczesnym rankiem czeka nas trek w dżungli w Mapakada. Będziemy wędrować wśród bujnej roślinności, szumu strumieni i śpiewu egzotycznych ptaków, tworzących wyjątkową muzykę dzikiej przyrody.
Po powrocie do hotelu śniadanie i przejazd do Kandy przez malownicze tereny rezerwatu Randenigala.
Kandy jest jednym z najpiękniejszych miast Sri Lanki i jego kulturalną stolicą. Zabytki Kandy zostały wpisane na listę UNESCO. Miasto jest jednym z ośrodków kultu buddyjskiego, znajdują się tu buddyjskie klasztory Malwatta i Asgiriya oraz słynna Świątynia Zęba.
Wieczorem weźmiemy udział w spektaklu kulturalnym.
Nocleg w hotelu.

8 Kandy

Dziś czeka nas szczególna atrakcja, piesza wycieczka poza utartym szlakiem turystycznym na plantację herbaty Loolkondera Tea Estate, a następnie wejście na szczyt góry Kondagala, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na pasma górskie Hanthana i Knuckles.
Po południu czeka nas wycieczka do niesamowitej wieży Ambuluwawa w Gampoli - wejście wyższe na tarasy widokowe wieży to atrakcja tylko dla najodważniejszych.
W okolicy zobaczymy tez uprawy różnych roślin leczniczych.
Nocleg w hotelu.

9 Kandy - Ella

Po śniadaniu odwiedzimy Królewski Ogród Botaniczny Peradeniya, jeden z najwspanialszych w Azji i największy na Sri Lance. Znajduje się w nim mnóstwo interesujących gatunków roślin, w tym również przypraw i roślin leczniczych.
Po południu przejazd w górskie rejony Ella i wycieczka piesza na Małą Górę Adama oraz do Mostu dziewięciu Łuków.
Po pełnym wrażeń dniu nocleg w hotelu w Ella.

10 Ella

Rano śniadanie i piesza wycieczka do Wodospadów Diyaluma. To drugi pod względem wysokości wodospad na Sri Lance, liczący aż 220 m. Dla chętnych być może będzie możliwość przejażdżki tyrolką - najdłuższą w Azji Południowej.
Wieczorem degustacja typowego lankijskiego trunku - araku kokosowego oraz lokalnych przekąsek z widokiem na przepiękne góry.
Nocleg w hotelu.

11 Ella - Yala

Rano, po śniadaniu piesza wycieczka na wierzchołek Ella Rock - słynny klif, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na okoliczne wzgórza i równiny.
Następnie przejazd do Yala i jeep safari w Parku Narodowym Yala. Jest to najczęściej odwiedzany, drugi pod względem wielkości park narodowy na Sri Lance, słynący z różnorodności dzikich zwierząt, w tym słoni i lampartów.
Nocleg w hotelu.

12 Yala - Kalutara - Koggala

Rano śniadanie, a potem łatwa piesza wycieczka i zwiedzanie świątyni Situlpahuwa.
Przejazd do Koggali i odpoczynek na plaży.
Nocleg w hotelu.

13 Koggala - Galle - Koggala

Przed południem wypoczynek na plaży. Po południu wycieczka do portowego miasta Galle i zwiedzanie Fortu Holenderskiego w Galle, zbudowanego przez Portugalczyków, a w roku 1663 rozbudowanego przez Holendrów.
Powrót do hotelu i nocleg w Koggala.

14 Koggala

Rano opcjonalna wycieczka statkiem na obserwację wielorybów w Mirissie. Mirissa to również wspaniałe miejsce do uprawiania snorkelingu - znajdują się tu piękne rafy koralowe z różnobarwnymi rybami i fascynującym podwodnym światem.
Wieczorem zabawa na plaży Unawatuna i degustacja lokalnych drinków (na własny koszt).
Nocleg w hotelu.

15 Koogala - Colombo - Warszawa lub Berlin

Po śnidaniu w hotelu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Termin/y:

28.12.2021 - 13.01.2022

Cena:

7500 PLN*

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób
dopłata do pokoju jednoosobowego:  635 USD

Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie: hotele 3 i 4 gwiazdkowe
 •  śniadania
 • transport na wyłączność
 • miejscowego przewodnika
 • opiekę pilota Adventure Club polskojęzycznego
 • imprezę Sylwestrową
 • test PCR – obowiązkowy po przylocie
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Colombo – Warszawa/Berlin (około 3800-4200 PLN)
 •  zwyczajowych napiwków (ok. 100 USD)
 • testów PCR
 • wizy
 • obiadów i kolacji
 •  ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.