Wyszukiwarka

Sokotra (Jemen) – tam, gdzie czas zatrzymał się w najpiękniejszym miejscu

Sokotra (Jemen) – tam, gdzie czas zatrzymał się w najpiękniejszym miejscu

Sokotra to wyjątkowa wyspa położona na Oceanie Indyjskim, niemal 400 km od wybrzeża Jemenu. Tutaj czas zatrzymał się w miejscu – nie tylko dla jej mieszkańców, nomadów, którzy żyją tu tak, jak ich przodkowie, ale również dla całej ewolucji. Wyspa, nazywana Galapagos Oceanu Indyjskiego, jest ostoją przedziwnych endemicznych gatunków roślin i zwierząt, niespotykanych nigdzie indziej. Widoków, które na codzień można tu oglądać, nie da się porównać z żadnymi innymi na ziemi. Tydzień spędzony w tym niesamowitym miejscu będzie podróżą do zupełnie innego, bajkowego świata, w którym oprócz zachwycającej przyrody doświadczymy ducha dawnych arabskich legend.

1 Warszawa lub Berlin - Bamako

Wylot i podróż przez porty pośrednie.

2 Hadibo - Arher

Przylot na międzynarodowe lotnisko na Sokotrze i przejazd drogą wzdłuż wybrzeża do Hadibo. Lunch. Przygodę zaczynamy bez zbytniej zwłoki. Ruszamy od razu do największych śnieżnobiałych wydm Arher na wschodzie wyspy. Pierwsze spotkanie z tutejszą niesamowitą przyrodą. Zobaczymy egzotyczne ptaki i malownicze wodospady, poczujemy niesamowitą atmosferę Sokotry. Jeśli czas i siły pozwolą, 3-4 godzinny trekking z możliwością odwiedzenia największej i najbardziej spektakularnej jaskini Sokotry – Hoq Cave.
Wieczorem kolacja i nocleg pod namiotami na przepięknej Arher Beach.

3 Adi Deanghan - Koshan - Dimalah

Po wczesnym śniadaniu, o wschodzie słońca, przejazd do Homhi. Piękne widoki, osady lokalnych rolników i hodowców. Czeka nas spacer do najpiękniejszego Infinity Pool na świecie, bo nie został on zbudowany ręką człowieka a stworzony przez naturę. Kąpiele w naturalnym basenie z widokiem na ocean. Następnie przejazd do Danghan i dalej na przełęcz pod najwyższymi górami Hajhir terenówkami lub, jeśli droga będzie nieprzejezdna, część trasy przejdziemy pod górę pieszo a swój ekwipunek biwakowy i bagaże zapakujemy na wielbłądy. Na całej trasie będą nam towarzyszyły niesamowite widoki, egzotyczna roślinność i zwierzęta.
W Kinshin zatrzymamy się na piknikowy lunch, a po południu wyruszymy w dalszą drogę na przełęcz, gdzie z wysokiego klifu roztoczy się przed nami widok na północną część wyspy. Od tego miejsca dalej ruszamy na trekking w dół po kamienistym zboczu (pieszo - dalej nie ma drogi). Zejście do doliny na piękną polanę u podnóża Dimalah
Kolacja. Nocleg w namiotach.

Trekking: w skali od 1 do 5 – 4 droga łatwa, lecz przy wysokich temperaturach wyczerpująca. (łącznie ok 9-10 km do przejścia)

4 Dimalah - Dihazhaz - Baah

Dziś będziemy kontynuować nasz niezwykły trek. Po śniadaniu zejdziemy w towarzystwie wielbłądów do rajskiego Dihazhaz zachwycającego różnorodnością fauny i flory. Lunch zjemy w Dahamdehar nad brzegiem naturalnego kąpieliska. Po lunchu powędrujemy wśród drzew i strumieni do Baah, mijając po drodze tradycyjne wioski.
Nocleg w Baah u podnóża lasu smoczych drzew.

Trekking: w skali od 1 do 5 – 4 ścieżka mocno kamienista. (ok 12 km do przejścia)

Kolacja i nocleg na terenie rezerwatu Farmhin.

5 Baah - Rokeb Farmhin – Kanion Dirhor

Po śniadaniu wyruszymy pieszo w dalszą drogę wiodącą przez las drzew smoczej krwi, zwany Rokeb Farmhin. Po drodze będziemy się często zatrzymywać na fotografowanie tej niesamowitej scenerii.
Po lunchu pod czeka nas dalsza wędrówka wśród zagrożonych wyginięciem, przepięknych dracen cinnaburi. Powędrujemy przez Rokeb Farmhin, wśród okazałych smoczych drzew do Kanionu Dirhor, największego wąwozu Sokotry. Bogactwo przepięknych plenerów fotograficznych sprawi, że po drodze często będziemy się zatrzymywać. Odwiedzimy lokalnych pasterzy i wypijemy z nimi tradycyjną herbatę.
Przed kolacją będzie możliwość orzeźwiającej kąpieli w pozostałych po okresowej rzece wodnych oczkach.
Kolacja i nocleg w Kanionie Dirhor.

Trekking: w skali od 1 do 5 – 3 ścieżka łatwa, częściowo kamienista, potem droga. (ok 10 km do przejścia)

6 Kanion Dirhor - Aomaq - Zahek

Po śniadaniu pożegnamy się z naszymi przewodnikami wielbłądów, którzy towarzyszyli nam w pięknym trekkinggu. 2h eksploracja wąwozu Dirhor i przejedziemy terenówkami na południowe wybrzeże do Aomaq. Po trekkingach należy nam się popołudnie w spokoju na plaży. Przed zachodem słońca wycieczka na wydmy Zahek. Kolacja i nocleg na plaży Aomaq.

7 Aomaq- Qualansiyah - Laguna Detwah - Plaża Shu'Ab

Po śniadaniu droga poprowadzi nas przez malownicze wnętrze wyspy na jego północno-zachodnie wybrzeże do Qalansiyah, słynącego z piaszczystej laguny Detwah, Niespieszne spacery dookoła jak i na okoliczne wzgórza z niezwykłym widokiem na lagunę. Lunch przy lagunie. Po południu przesiadka na łodzie motorowe i rejs pod klifami sięgającymi 700 m wysokości. Zobaczymy siedliska ptaków (mew, wydrzyków, rybitw i kormoranów). Przy odrobinie szczęścia może i flamingów. Możliwe też wypatrzenie delfinów.
Na późniejsze popołudnie przybijamy przy jednej z najpiękniejszych plaż świata Shu’ab, na której wieczorem będziemy podziwiać niezapomniany zachód słońca.
Kolacja i nocleg w namiotach na plaży.

8 Shu'Ab - Qualansiyah - Hadibo

Przedpołudnie po śniadaniu niespieszne. Czas na samodzielne, piesze wycieczki wzdłuż plaży i podglądanie rybaków na połowach. Powrót łodziami do Qalansiyah, lunch i przejazd do stolicy Wyspy Hadibo. Czas na zakup drobnych pamiątek i odwiedziny w mieście.
Kolacja i nocleg w hotelu w Hadibo.

9 Hadibo - powrót

Dziś pożegnamy już cudowną Sokotrę i po śniadaniu udamy się na lotnisko. Przelot do Europy i zakończenie wyprawy.

Termin/y:

15.03.2024 - 24.03.2024

07.11.2024 - 16.11.2024

Cena:

1680 USD


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelu (1 noc) oraz w namiotach
 • wyżywienie (3 posiłki dziennie – pełne śniadania, piknikowe lunche i pełne kolacje)
 • wstęp do wszystkich parków i atrakcji
 • opłaty campingowe
 • namioty i materace
 • transport samochody 4 x 4 z kierowcami
 • łodzie motorowe
 • miejscowego przewodnika
 • opiekę pilota Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa lub Berlin – Sokotra i Sokotra – Warszawa lub Berlin
 •  zwyczajowych napiwków (100 USD)
 •  ubezpieczenia
 • wizy do Jemenu
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.