Wyszukiwarka

Senegal – Baobabki w Senegalu

Senegal – Baobabki w Senegalu

Wyjazd kulturowo-przyjemnościowy i bardzo żywiołowy z Joanną Wieczorek.

Przylatujemy do Dakaru i przemieszczamy się do  Domu Relaksu Le Bentenier w Nianing. Tu czekają nas liczne atrakcje: 7 wyjątkowych warsztatów i kobiecych spotkań, 2 warsztaty tańca afrykańskiego, warsztat bębniarski, masaż,  niespodzianka muzyczna wieczoru. Następnie przenosimy się do hotelu nad samym oceanem w Ndayane, a na końcu dwie noce spędzamy w Dakarze. To czas na ostatnie zakupy oraz wizytę u lokalnej stylistki mody afrykańsko-europejskiej 🙂 W trakcie całego pobytu mamy także trzy wycieczki: jezioro różowe i rajd w stylu Paryż- Dakar, wysepka muszelkowa Joal-Fadiouth oraz dawna wyspa niewolników Gorée wpisana na listę UNESCO. 

O Joannie: autorka światłoczuła, podróżniczka, joginka i trenerka holistyczna. Po odejściu z wysokiego stanowiska w korporacji ruszyła z biletem w jedną stronę do Azji, by ostatecznie zamieszkać w Afryce Zachodniej – Senegalu. Przez 3 lata poznała lokalną kulturę i smaczki mistyczno-magiczne (była żoną miejskiego szamana). Napisała książkę i występowała w mediach obsługując także TVN podczas mundialu 2018 (mecz Polska-Senegal). 

Joasia prowadzi Baobabki, jest opiekunką grupy i tłumaczką. Prowadzi zajęcia jogi lub innych praktyk energetycznych oraz codziennie dzieli się swoją praktyczną wiedzą nt duchowości w codzienności.

1 Warszawa - Dakar

Wylot z Warszawy. Przylot do Dakaru (DSS - Blaise Diagne International Airport) – wieczorem lub w nocy (zależy od przewoźnika). Transport z lotniska do Domu Relaksu Le Bentenier w Nianing. Czas wolny lub sen. Wyżywienie we własnym zakresie wg karty.
Mieszkamy w tradycyjnych chatach – domkach wyposażonych w moskitiery. Łazienka z letnią wodą, oddzielona zasłoną od sypialni. Hotelik znajduje się blisko morza w małej rybackiej wiosce. Rozciąga się od ulicy do morza. Rano jest gwarno, czujesz się częścią codziennego życia. Pokoje 2 osobowe (możliwość dopłaty do jedynki – 185 Euro za cały pobyt), piękny ogród pachnący kwiatami, basen i niezwykle smaczne jedzenie – 2 lub 3 posiłki dziennie: przystawka, danie główne i deser. Kuchnia europejska i senegalska. Mięsna lub wegetariańska. Gotują dla nas panowie. Szef kuchni Cheikh tworzy arcydzieła smakowe i wizualne, nie raz próbowano go porwać do Francji.

2 Nianing

Śniadanie. Sprawy organizacyjne: informacje o kraju, kulturze i obyczajach. Omawiamy program i uzgadniamy zasady. Ustalamy termin masażu dla każdej uczestniczki i wpisujemy w kolejne dni.
Atelier Kobiet #1 WIZYTA U KRAWCOWEJ I TWOJE BOUBOU. Wizyta w sklepie z tkaninami u Janette. Wybór barwnego, afrykańskiego materiału dla uszycia tradycyjnego stroju Boubou. Wizyta w szkole krawieckiej dla dziewcząt. Odbiór parę dni później gdy pojedziemy gdzieś w odwiedziny.
Masaże lub czas wolny. Obiad.
KAŻDEGO DNIA pobytu w Nianing doświadczamy 7 niezwykłych i różnorodnych spotkań *Kobiecych Atelier*. Sięgamy do źródła stworzenia (Niemowlęta), wzrastamy do piękna życia (Dzieci), rozkwitamy w pełni kobiecości niczym barwny i soczysty kwiat (Kobieta) i dzielimy się z innymi tym, co w nas najpiękniejsze (Rodzina). Grasz na bębnach, tańczysz i otrzymujesz cudowny masaż. A do domu wracasz obdarowana, nasycona i nakarmiona.
Masaże lub czas wolny. Spacer po miejscowości, plaży, rybackie klimaty lub relaks przy basenie.
19.00 spotkanie FLOW. To baobabskie pogaduszki wedle tego, co nam w duszy gra, wymiana barwnych opowieści, moc słowa, story telling, sianie intencji, wizji, a może medytacja lub wizualizacja? Odbywają się przy basenie, na plaży lub przy oceanie. My decydujemy o czym rozmawiać chcemy. Flow czyli przepływ.
20.00 Kolacja przy basenie.

3 Nianing

Poranna joga i śniadanie.
Atelier Kobiet #2 ŻŁOBEK – SPOTKANIE U ŹRÓDŁA ŻYCIA. Odwiedzamy żłobek u sióstr zakonnych. Możliwość pomocy przy dzieciach (przewijanie, karmienie, przytulanie, radość i śmiech, czyli wszelkie ukochiwanie).
PAKIET NARODZIN. Przygotowujemy wyprawki dla noworodków w pobliskiej placówce zdrowia. Segregujemy przywiezione podarunki tworząc gotowe zestawy (ubranka, mydła, pieluchy, produkty suche etc.). Dostajesz od nas dodatkowo puszkę mleka w proszku dla niemowląt. To ogromna pomoc dla rodziny i zachęta dla kobiet by rodziły w punktach porodu, co polepsza zdrowie mamy i dziecka.
Obiad. Relaks. Masaż.
#1 WARSZTAT TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO z grupą bębniarzy. Żywiołowe rytmy, mocny kontakt z ziemią, wzbudzanie energii życia w biodrach – rozwibrowanie ciała i chęci do zabawy. A na pewno dużo śmiechu!
Kolacja.

4 Fadiouth-Ndiaronne-Mbodienne

Poranna joga i śniadanie.
#1 WYCIECZKA - muszelkowa wyspa FADIOUTH. Przejazd w pięknie położony rejon delty rzek Sine i Saloum, niezwykłej biosfery wypełnionej spokojnym rytmem dnia, ptactwem i dźwiękami natury. Zwiedzamy wysepkę Fadiouth chodząc po jej śnieżnobiałych muszelkach i witamy się ze świętym Baobabem. Chrześcijanie żyją tu w zgodzie z muzułmanami nie tylko za życia, ale i po śmierci. Wspólny cmentarz to ewenement na skalę światową. Płyniemy pirogą po rzece meandrującej wśród mangrowców, przyroda, spokój i ptaki.
Obiad w szkole.
Atelier Kobiet #6 WIOSKA NDIARONE I MOC KOBIET. Odwiedzamy wioskę położoną między baobabami a palmami z dala od cywilizacji. Spędzamy wspólny czas z Senegalkami, wspólne biesiadowanie i tańce. Zachód słońca nad laguną Mbodienne w miejscu malowniczo położonym nad rzeką. Wieczorne wyciszenie. Czas Kontemplacji i Medytacji. Cisza.
20. 00 Kolacja w Domu Relaksu.

5 Nianing

Poranna joga i śniadanie.
Atelier Kobiet #4 FOULARD. ELEGANCKIE NAKRYCIE GŁOWY – KOBIETA. Legendarna szykowność Senegalek znana jest w świecie. Każda na swój unikalny sposób dekoruje głowę. Poznasz różne sposoby na afrykańskie piękno i wyniesiesz dużo dla siebie. Spotkanie poświęcone kobiecej sile ducha, dostojności, gracji i naturalnym wdziękom.
Obiad
Czas wolny: relaks nad basenem, masaż, lokalne zakupy lub spacer po plaży
Atelier Kobiet #5 ZMYSŁY. ZAPACHY & SEKRETY SENEGALSKIEJ ALKOWY. Lokalna sztuka uwodzenia. Tworzysz swój własny, unikatowy zapach do domu. Senegalki to specjalistki dbania o mężczyznę. Zapach jest jednym ze sposobów harmonizowania przestrzeni domowego życia. Wieczorne spotkanie będzie dedykowane miłości, zmysłom i przyjemności. Czas błogości.
Kolacja i spotkanie FLOW.

6 Nianing

Poranna joga i śniadanie
Atelier Kobiet #6 KREATYWNOŚĆ i MOC STWÓRCZA - DZIECI. Odwiedzamy szkołę i przedszkole. Spotkanie z dziećmi i dyrektorką. To Czas Przejawienia Naturalności, Radości i Spontaniczności. Zabawa z dziećmi uskrzydla zarówno dorosłych, jak i młodszych. Poddajmy się fali pomysłowości: puzzle, malowanie, rysowanie a może wspólne odrabianie lekcji? Przywieź zdjęcia z Polski.
Tradycyjny obiad po senegalsku w szkole. Wspólnie z dużej miski siedząc na podłodze na matach, palcami lub łyżkami. Poznajemy zasady savoir-vivre☺. Deser i tradycyjna herbata Attaya to dobry moment na podzielenie się informacjami o sobie, wymianę zdjęć rodzinnych lub pokazujących twoją pasję/zainteresowania, albo pocztówek z kraju. Opowieści uśmiechem pisane.
Masaż i kolacja w Domu Relaksu.

7 Nianing

Poranna joga i śniadanie
#2 WARSZTAT TAŃCA
Masaże i czas wolny. Obiad. Masaże i czas wolny.
WARSZTAT BĘBNIARSKI na Plaży (jeżeli przypływ pozwoli) WSPÓŁGRAJĄC Z ŻYWIOŁAMI o zachodzie słońca. Twoje palce i dłoń wybijają mocny rytm, własną indywidualną melodię.
Kolacja i NIESPODZIANKA 😊

8 Nianing

Poranna joga i śniadanie
Atelier Kobiet #7 RODZINA – CZAS WSPÓLNOTY. Towarzyszysz swojej senegalskiej rodzinie w życiu codziennym: zakupy na targu, przygotowywanie posiłku, wspólne gotowanie i jedzenie. Porozumiewasz się w jęz. francuskim/angielskim, na migi, oczami lub uśmiechem. Chłoniesz wszystkimi zmysłami.Śmiech gwarantowany! Wspomnienia niezapomniane.
Obiad u rodziny. Powrót do Domu Relaksu po południu. Czas wolny. Masaż. Kolacja. Podsumowanie pobytu.

9 Nianing - Popenguine – Ndayane

Pożegnanie w Domu Relaksu. Vege Lunch na drogę. Zwiedzamy Popenguine (sanktuarium czarnej madonny, klify). Przejazd do nadmorskiej miejscowości Ndayane i zakwaterowanie w Hotelu Pierre de Lisse z piękną, szeroką plażą. Czas wolny.
20.00 Kolacja i Spotkanie FLOW pod gwiazdami.

10 Jezioro Różowe Retba

Śniadanie
WYCIECZKA – jezioro RETBA. Jedna z głównych atrakcji Senegalu blisko Dakaru. Jezioro ma różowy kolor przy odpowiednim wietrze i słońcu. Bardziej słone od Morza Martwego. Możliwość kąpieli w jeziorze, którego zasolenie unosi na powierzchni. Rajd po wydmach jeepem w stylu Paryż – Dakar!. Doświadczymy potęgi wiatru, piękna szerokich plaż i siły oceanu.
Obiad w restauracji.
Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja.

11 Ndayane- Goree - Dakar

Śniadanie. Opuszczamy hotel. Przejazd do Dakaru. Przeprawa promem na wyspę Gorée, symbol dawnego niewolnictwa. Zwiedzamy Dom Niewolników i galerie sztuki.
Obiad na wyspie. Wyspa Gorée stanowi pozostałość epoki kolonialnej i symbol niewolnictwa. Senegalczycy mają wsobie coś, co w każdej sytuacji pozwala im odnaleźć jasną stronę życia. Dzisiaj na tej malowniczej wyspie z pięknymi kolorowymi domami, wąskimi uliczkami, zielenią i różowymi kwiatami toczy się normalne życie. Czas płynie tu wolniej i leniwiej, a dopływający promem turyści wprowadzają ruch i ożywienie.
Prom powrotny do Dakaru. Zakwaterowanie w hotelu Fana (lub innym o podobnym standardzie) w willowej dzielnicy Les Almadies blisko oceanu.
Kolacja w hotelu. Czas wolny, a może nocny drink w jednej z licznych knajpek nad oceanem?

12 Dakar

Śniadanie. Czas wolny: lokalne galerie i sklepy. Wizyta u senegalskiej stylistki Aidy. Plaża, relaks w licznych restauracjach i barach przy oceanie. Poczuj klimat kosmopolitycznego Dakaru.
Obiad i kolacja we własnym zakresie. W okolicy jest mnóstwo barów i restauracji różnych cenowo.

13 Dakar - Warszawa

Śniadanie. Zwalniamy pokoje do południa. Dwa dodatkowe pokoje są do naszej dyspozycji do końca dnia. Obiad/Kolacja we własnym zakresie. Transfery na lotnisko.

Termin/y:

02.05.2022 - 14.05.2022

06.11.2022 - 18.11.2022

Cena:

1930 EUR


Cena obejmuje:
 • transfery w Senegalu (lotnisko, przejazdy)
 • zakwaterowanie w hotelu LE BEN’TENIER od 1 do 9 dnia, dobrej kategorii https://lebentenier.com/en/
 • 2 noclegi w hotelu Pierre de Lisse (NDAYANE) od 9 do 11 dnia lub w hotelach tej samej kategorii (kat ***)
 • 2 noclegi w hotelu Fana w Dakarze Dzień 11 i 12 lub ta sama kategoria (kat. ***)
 • pełne wyżywienie od nocy dnia 1 do śniadania dnia 9. Mieszana kuchnia europejska i senegalska
 • pełne wyżywienie z lunchem w pudełku w dniu 9
 • pełne wyżywienie w dni 10 i 11
 • nocleg + śniadanie w dniu 12
 • śniadanie w dniu 13; 2 pokoje udostępniane klientom w dniu wylotu do momentu transferu na lotnisko
 • 1⁄2 litra wody na osobę do każdego posiłku (obiad i kolacja)
 • zaplanowane w programie wizyty, wycieczki i spotkania (łódź – dom niewolników – opłaty wejścia – łódki – jazda 4X4)
 • rozrywka muzyczna
 • usługi przewodnika senegalskiego i przewodniczki Joanny
 • poranna joga wg programu (30-45 min) i spotkania Flow
Cena nie obejmuje:
 • przelotu na trasie Warszawa – Dakar i Dakar – Warszawa (ok. 2000- 2500 PLN w dwie strony)
 • transferów na/z lotniska poza wskazanymi terminami (usługa dodatkowo płatna)
 • wszelkich napojów do posiłków (poza programem) oraz napojów alkoholowych
 • posiłków poza programem i osobistych wydatków
 • obowiązkowego ubezpieczenia w podróży
 • kosztów badań covidowych itp.
 • napiwków dla obsługi domu relaksu w Nianing (20- 25 Euro)
 • napiwków dla obsługi 3 wycieczek wg uznania (10-15 Euro: kierowca, przewodnicy)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.