Wyszukiwarka

Papua Zachodnia – trekking w Dolinie Baliem

Papua Zachodnia – trekking w Dolinie Baliem

1 Warszawa

Wylot do Papui z przesiadkami na europejskich lub azjatyckich lotniskach międzynarodowych.

2 Bali - Jayapura - Wamena - Kilise

Przylot na międzynarodowe lotnisko Jayarura w Papui - Nowej Gwinei. Transfer lotniczy do Wamena - Kurima.
Odbiór permitów i transfer do Sogogmo. Po briefingu i lunchu wędrówka do wioski Ugem, pierwsze spotkania z mieszkańcami i powitania w lokalnym języku. Dalej trasa prowadzi do Kilise przez wiszący most "Jembatan Kurima."

3 Kilise - Pilawa - wioski Dani - Wamena

Po śniadaniu wyruszymy na wędrówkę do Wamena. Trasa prowadzi wąwozem rzeki Baliem przez wioskę Pilawa. Dziś znów będziemy przekraczać słynne wiszące mosty, z których roztaczają się przepiękne widoki na skaliste góry i zielone doliny. Po lunchu z ludźmi z plemienia Dani odwiedzimy ich wioskę Mubigima, z której zapewne wyjedziemy z mnóstwem ciekawych zdjęć.

4 Wamena

Dziś czeka nas całodniowa atrakcja, jaką jest tradycyjne świniobicie, które u plemienia Dani ma charakter niezwykle widowiskowej ceremonii z tradycyjnymi tańcami, inscenizacjami walk i paleniem ognisk. I znów będzie okazja zrobienia setek atrakcyjnych zdjęć.

5 Suroba - Dugum

Dziś czeka nas trek do wiosek Suroba i Dugum. Trasa wiedzie przez charakterystyczny drewniany most i skaliste wzgórza, skąd samochody 4x4 zawiozą nas do wioski Jiwika, z której wyruszymy na wędrówkę w Góry Mabel. Mieszkańcy wioski pokażą nam tradycyjny sposób pozyskiwania soli, jako, że Dolina Baliem jest "solnym zagłębiem" Papui.
Wieczorem powrót do Wameny.

6 Wamena - Jayapura - Dekai

Poranny przelot do Jayapury, a następnie po śniadaniu na lotnisku dalsza podróż do Dekai. Będziemy przelatywać nad wierzchołkami gór Jaayawijaya, podziwiając z okien samolotu spektakularne widoki na dziki interior wyspy.
Dekai, niegdyś małe miasteczko założone przez misjonarzy, dziś jest stolicą nowej prowincji i dynamicznie się rozwija, stanowiąc ostatni bastion cywilizacji w tym regionie. Kolacja i nocleg w hotelu stanowiącego własność lokalnych władz. Tu będziemy mogli się przekonać, jak wygląda "najlepszy dostępny" hotel w Papui.

7 Dekai - Mabul

To była ostatnia noc spędzona w łóżku - kolejne sześć dni to całkowita zmiana scenerii.
Rano transfer samochodami terenowymi do Lokpon i kilkugodzinna podróż łodzią motorową przez rzekę Brazza do rzeki Kolf. Naszym celem jest Mabul lub Baygon, w zależności od warunków wodnych. Po drodze będziemy obserwować dziką przyrodę, być może uda nam się wypatrzyć ogromne krokodyle i żółwie wodne, zobaczymy mnóstwo egzotycznych ptaków, w tym barwnych papug, aż w końcu dotrzemy do Mabulu, skąd wyruszymy do krainy Korowajów. Zgromadzimy tu całe niezbędne zaopatrzenie oraz spotkamy się z zespołem, który będzie nas wspierał podczas wędrówki.

8-12 Trekking w Terytorium Korowajów

Dziś rozpoczniemy niezapomnianą pięciodniową przygodę w dziewiczych lasach deszczowych. Będziemy odwiedzać zawieszone na drzewach wioski Korowajów, spotykać się z ich mieszkańcami, poznawać ich - czasami trochę szokujące - zwyczaje i codzienne życie. W lesie deszczowym będziemy mieli do pokonania rzeki i bagna. Czasami, aby pokonać rzekę, będziemy musieli ściąć drzewo i zbudować prowizoryczny most. W drodze będą nam towarzyszyć tragarze oraz myśliwi, których wynajmiemy w pierwszej odwiedzonej wiosce. Poznamy podstawy survivalu i nauczymy się polować i zastawiać pułapki na dzikie świnie. Dokładna trasa, którą przemierzymy będzie uzależniona od warunków pogodowych i tempa marszu. Noce spędzone w dżungli pozostawią niesamowite wrażenia bliskiego kontaktu z dziewiczą przyrodą. Tp będzie prawdziwa podróż do zupełnie innego świata.

13 Mabul - Suator - Dekai

Wczesnym rankiem powrót do Mabulu i cywilizacji. Pożegnanie z tragarzami i lokalnymi przewodnikami. Przepakowanie bagażu i powrót łodzią do Dekai przez rzeki Brazza i Siret. Przejazd samochodem z przystani do miasteczka. Kolacja i nocleg w hostelu.

14 Dekai - Jayapura

Przelot do Jayapury.

15 Jayapura - Warszawa

Przylot do Warszawy.

Termin/y:

15.07.2024 - 29.07.2024

15.07.2025 - 29.07.2025

Cena:

2665 USD


Cena obejmuje:
 • noclegi w namiotach lub lokalnych wioskach, 3 noclegi w hotelu
 • pełne wyżywienie podczas trekkingów (kucharz)
 • wstępy do wszystkich atrakcji, permity do parków
 • lokalne ceremonie
 • prywatny transport ( bus i auta 4 x 4 )
 • łodzie motorowe
 • opiekę lokalnego i polskiego przewodnika Adventure Club
 • matę i śpiwór
Cena nie obejmuje:
 • ubezpieczenia
 • biletu lotniczego na trasie: Warszawa – Jayapura – Warszawa 
 • lotów lokalnych: Wamena – Jayapura – Dekai, Dekai – Jayapura
 • napiwków
 • napojów
 • wizy
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.