Wyszukiwarka

Papua Zachodnia – Festiwal Kultury Doliny Baliem

Papua Zachodnia – Festiwal Kultury Doliny Baliem

1 Warszawa lub Berlin

Zbiórka na lotnisku. Wylot do Indonezji z przesiadkami w jednym z europejskich i azjatyckich portów lotniczych.

2 Dżakarta

Przylot do Dżakarty, stolicy Indonezji. Oczekiwanie na nocny lot do Jayapury, Papua. Wylot z Dżakarty.

3 Jezioro Sentani

Przylot do Jayapury rano. Zakwaterowanie w hotelu w Sentani. Czas wolny. Dla chętnych popołudniowa wycieczka po okolicy oraz przejazd nad jezioro Sentani.

4 Wamena - Dolina Baliem

O 8:00 rano lot z Jayapury do Wameny, Dolina Baliem. Przylot do Wameny i zakwaterowanie w Baliem Pilamo Hotel. Przejazd na lokalny targ, czas na zakupy, a potem przejazd do wioski, gdzie zobaczymy wędzoną mumię wodza plemienia Dani - ich wielką dumę. Posiłek, zwiedzanie miasta i powrót do hotelu.

5 Dolina Baliem

Festiwal Kultury Doliny Baliem. Festiwal odbywa się co roku w sierpniu w Dolinie Baliem. Przybywają tu mieszkańcy całej Doliny, plemiona takie jak Dani, Lani czy Yali. Setki ludzi prezentuje swoje tradycje i celebruje kulturę, która od pozostaje niezmienna setek lat. Można posłuchać rytualnych pieśni i zobaczyć tradycyjne tańce. Inscenizowane są też bitwy, w których bierze udział po kilkudziesięciu wojowników z każdej strony. Oprócz tego odbywają się zawody w rozpalaniu ognia na czas - a ludzie ci robią to naprawdę bardzo szybko - pokazy łucznictwa oraz rzutu oszczepem.

6 Dolina Baliem

Drugi dzień Festiwalu Baliem.

7 Sogokmo - Kilise

Przejazd do Sogokmo (45 minut) i rozpoczęcie trekkingu w Kurima do wioski Kilise. Przejście około 4,5 godziny górskimi ścieżkami, które gwarantują fantastyczne widoki. Nocleg w domkach lokalnych.

8 Ibiroma - Kilise

Spacer po pobliskich wioskach, m.in. wiosce Ibiroma, gdzie spędzamy czas z mieszkańcami. Powrót do wioski Kilise, gdzie zobaczymy lokalne domy i przyjrzymy się codziennemu życiu mieszkańców. Nocleg w wiosce.

9 Sogokmo - Wamena

Trekking do Kurima, przejazd do Sogokmo. Powrót autem do Wameny i zakwaterowanie w hotelu Baliem Pilamo.

10 Dekai

Lot z Wameny do Dekai w Yahukimo. Przylot do Dekai o godz. 10:00. Czas na ostatnie, niezbędne zakupy żywności oraz uzyskanie zgody na wejście na tereny Korowajów. Zgodę załatwia się na posterunku policji. Jazda samochodem do portu Logpond, około 45 minut, gdzie przesiadamy się do łódki motorowej, którą przez około 5 godzin płyniemy rzeką Brazza do ostatniej wioski przed wyjściem w dżunglę, gdzie spędzimy noc.

11 Terytorium Korowajów

Po śniadaniu płyniemy około 2 godziny łódką do wioski Mabul, skąd zabieramy tragarzy i zaczynamy trekking na terytorium Korowajów. Bardzo wymagająca droga zabierze nam około 4 godzin. Nocleg w namiotach w jednej z wiosek Korowajskich w dżungli.

12 Terytorium Korowajów

Pobyt w wiosce, gdzie będziemy przyglądać się życiu codziennemu jej mieszkańców.

13 Terytorium Korowajów

Trekking do kolejnej wioski, około 4.5 godziny, równie wymagający. Nocleg w wiosce pod namiotami.

14 Terytorium Korowajów

Pobyt w wiosce, gdzie będziemy towarzyszyć Korowajom w czynnościach codziennych, dzięki czemu poznamy bliżej ich zwyczaje i tradycje.

15 Mabulu

Trekking powrotny do Mabulu, przez bagniste tereny, około 4 godzin. W Mabulu wsiadamy do łódki, którą płyniemy około 2 godzin do miejsca noclegu.

16 Dekai - Logpond

Spływ łódką, około 5 godzin do portu Logpond, skąd samochodem docieramy na lotniskow Dekai. Przyjazd na lotnisko o 12:30 i lot do Jayapury o 14:30. Przylot do Sentani i zakwaterowanie w hotelu.

17 Dżakarta

Poranny lot do Dżakarty i przelot do Warszawy.

18 Warszawa lub Berlin

Przylot na lotnisko docelowe.

Termin/y:

04.08.2022 - 21.08.2022

Cena:

3640 USD


Cena obejmuje:
 • loty lokalne: Jayapura-Wamena-Dekai-Jayapura
 • zakwaterowanie
 • tragarzy
 • transport wewnętrzny: samochody, łódki
 • wyżywienie
 • sprzęt kempingowy
 • lokalne występy
 • oficjalne zgody
 • przewodnika anglojęzycznego
 • opiekę polskojęzycznego Pilota
Cena nie obejmuje:
 • przelotów międzynarodowych (około 5000 – 6000 PLN)
 • napojów
 • wydatków własnych
 • opłaty za nadbagaż
 • ubezpieczenia
 • napiwków
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.