Wyszukiwarka

Pakistan – spojrzenie na Nanga Parbat ze szczytu 5-tysięcznika

Pakistan – spojrzenie na Nanga Parbat ze szczytu 5-tysięcznika

1 Warszawa - Islamabad

Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Islamabadu z możliwą przesiadką.

2 Islamabad

Przylot do stolicy Pakistanu – Islamabadu. Transfer do hotelu. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. Zakwaterowanie i nocleg w Islamabadzie.
K

3 Islamabad - Chilas

Po śniadaniu przejazd minibusem z Islamabadu do Chilas (1300m npm), niewielkiego miasta na terytorium Gilgit-Baltistan. Słynna „autostrada Karakorum” zapewni nam wspaniałe widoki na majestatyczne góry. Po drodze przystanki na zdjęcia. Zakwaterowanie w hotelu w Chilas i nocleg.
Ś, O, K

4 Chilas - Raikot Bridge - Fairy Meadows

Po śniadaniu przejazd minibusem z Chilas do Raikot Bridge skąd przesiądziemy się do jeepów, które zawiozą nas do wioski Tato. Ten odcinek drogi będzie dość dziewiczy (brak asfaltu, górskie realia). W Tato (2350m npm) rozpocznie się pierwszy etap naszego trekkingu – czekają nas 3-4 godziny podejścia na teren Parku Narodowego Fairy Meadows (3300m npm). Zakwaterowanie w schronisku i nocleg.
Ś, O, K

5 Fairy Meadows

Po śniadaniu dzień wolny na aklimatyzację i odpoczynek. Park Narodowy Fairy Meadows słynie ze wspaniałych widoków na dziewiąty co do wysokości szczyt na ziemi – Nanga Parbat (8126m npm). Przy dobrych warunkach pogodowych możemy podziwiać ten majestatyczny masyw od strony flanki Rakhiot (północno-wschodnia flanka i jednocześnie droga pierwszego wejścia w 1953r). Nocleg w schronisku w Fairy Meadows.
Ś, O, K

6 Fairy Meadows - Jilliper High Camp

Po śniadaniu trekking aklimatyzacyjny do Jilliper high camp (4500m npm). Dojście do Jilliper high camp zajmie nam ok 4-5h. Powrót do Fairy Meadows. Nocleg w schronisku w Fairy Meadows.
Ś, O, K

7 Fairy Meadows - Jilliper Peak (5245 m n.p.m.)

Po wczesnym śniadaniu całodniowa wyprawa na Jilliper Peak (6-7h). Po przekroczeniu przełęczy Jilliper (4800m npm) skierujemy się w stronę wierzchołka, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na masyw Nanga Parbat – flanka Rakhiot, oraz pozostałych gigantów Karakorum: Rakaposhi 7788m, Diran 7237m, Ultar 7388m, Golden Peak 7027m i wiele innych. W zależności od czasu i kondycji uczestników, nocleg w schronisku Beyal (3550m npm) lub powrót do Fairy Meadows.
Ś, O, K

8 Beyal Camp - Fairy Meadows

Po śniadaniu powrót z Beyal do Fairy Meadows (w przypadku noclegu w Beyal) lub czas wolny w Fairy Meadows. Nocleg w schronisku Fairy Meadows.
Ś, O, K

9 Fairy Meadows

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek, zdjęcia i spacery. Nocleg w schronisku Fairy Meadows.
Ś, O, K

10 Fairy Meadows - Tato - Chilas

Po śniadaniu żegnamy się z Parkiem Narodowym Fairy Meadows i zaczynamy trekking powrotny do wioski Tato skąd jeepami dotrzemy do Raikot Bridge, a następnie minibusem do Chilas. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Chilas.
Ś, O, K

11 Chilas - Islamabad

Po śniadaniu przejazd minibusem z Chilas do Islamabadu (395km/11-12h). Po drodze możliwe przystanki na ostatnie zdjęcia z „autostrady Karakorum”. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Islamabadzie.
Ś, O, K

12 Islamabad - Warszawa

Wczesny transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z możliwą przesiadką.

13 Warszawa

Przylot do Warszawy.

Termin/y:

24.09.2022 - 06.10.2022

Cena:

1334 USD


Cena obejmuje:
 • Transfery i przejazdy wg programu (minibusy, jeepy)
 • Zakwaterowanie w hotelu 3* w Islamabadzie, hotelu klasy turystycznej w Chilas i schroniskach górskich (Fairy Meadows /ew Beyal): pokoje dwuosobowe z łazienką, gorącą wodą i elektrycznością.
 • Opiekę pilota Adventure Club oraz lokalnego przewodnika
 • Posiłki zgodnie z programem, podczas trekkingu lunch w pudełku
Cena nie obejmuje:
 • Przelotów międzynarodowych ( około 3500 PLN )
 • Wizy do Pakistanu
 • Testu PCR (jeśli taki będzie wymagany)
 • Ubezpieczenia podróżnego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (50 USD płatne na miejscu)
 • Dodatkowych atrakcji nie ujętych w programie
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.