Wyszukiwarka

Pakistan – 4×4 wśród siedmiotysięczników

Pakistan – 4×4 wśród siedmiotysięczników

1 Islamabad

Przylot do Islamabadu z Warszawy lub Berlina z przesiadką na którymś z europejskich lub bliskowschodnich lotnisk. Transfer do hotelu.

2 Karakorum Highway - Chilas

Dziś wyruszymy na pierwszy odcinek słynnej, liczącej 1300 km, Karakorum Highway. Kakakorum Highway najwyżej położoną drogą utwardzaną i jedną z najpiękniejszych górskich dróg na świcie. Przejedziemy do Chilas przez Przełęcz Babsur. Po drodze podziwiać będziemy wspaniałe widoki na Naran i przepiękne Jezioro Lalosar.
Czas przejazdu 9 godzin.
Nocleg w Chilas lub Shangrila.

3 Raikot - Dolina Tato - Fairy Meadow

Przejazd do mostu Raikot, zmiana samochodu na 4x4 i dalszy przejazd do Doliny Tato. Trzygodzinna wędrówka do Fairy Meadow, skąd rozpościera się najwspanialszy widok na ośmiotysięcznik Nanga Parbat (8126 m) i na Lodowiec Raikot.
Nocleg w drewnianej chacie w Fairy Meadows na wysokości 3300 m n.p.m.

4 Nanga Parbat BC

Dziś udamy się na całodzienny trekking (6-7 godzin marszu) do Nanga Parbat Base Camp, skąd będziemy mogli podziwiać spektakularny widok na ten owiany złą sławą szczyt, zwany przez alpinistów "Zabójczą Górą".
Lunch w Beyal Camp, a po południu powrót na nocleg do Fairy Meadows.

5 Fairy Meadows - Gilgit

Rano udamy się nad Jezioro Odbić (Reflection Lake) z pięknym panoramicznym widokiem na pasmo Karakorum, a następnie (1,5 godziny marszu) do Tato, skąd samochód terenowy zwiezie nas do mostu Raikot. Stamtąd wyruszymy w drogę do Gilgit, zatrzymując się pod dordze w malowniczym miejscu, w którym łączą się rzeki Gliglit i Indus.
Nocleg w hotelu.

6 Gilgit - Dolina Gupis

Przejazd do Doliny Gupis. Po drodze zatrzymamy się przy stanowisku archeologicznym Kargha Buddah, gdzie znajduje się wyryty w skale wizerunek stojącego Buddy, a nstępnie będziemy jechać malowniczą drogą z pięknymi widokami na rzekę Gilgit i jezioro Kahlti.
Nocleg w Gupis.

7 Phander

Przejazd malowniczą trasą do Doliny Phander i nad jezioro o tej samej nazwie, znad którego roztacza się wspaniały widok na Gilgit. Po południu powrót do Giglit.

8 Gilgit - Naltar

Przejazd samochodem terenowym z Doliny Nomal nad przepiękne, mieniące się czterema kolorami Jezioro Naltar . Naltar jest najpiękniejszą doliną w rejonie Gilgit. Po południu wyruszymy w dalszą drogę do Doliny Minapen, w której zatrzymamy się na nocleg.

9 Minapin - Karimbad

Przed południem wycieczka do Doliny Minapin, z pięknym widokiem na siedmiotysięcznik Rakaposhi (7788 m), a po lunchu dalsza jazda do Karimbad nad rzeką Hunza. Po drodze zwiedzimy Fort Baltit z widokiem na całe miasto, a późniejszym popołudniem udamy się do Doliny Duiker, gdzie będziemy podziwiać zachód słońca i oświetlone jego promieniami szczyty siedmiu siedmiotysięczników: między innymi Diran, Golden Peak, Lady Finger, Ultar i Rakaposhi.
Nocleg w hotelu w Karimbad.

10 Passu

Przejazd do Passu. Po drodze zatrzymamy się na przejażdżkę łodzią po Jeziorze Attahabad oraz przy moście Hussani, skąd będziemy podziwiać widoki na Passu i Coin Peak.
Nocleg w Passu.

11 Passu

Przejazd na Przełęcz Khunjerab położonej na granicy z Chinami. Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Khunjerab, w którym można zobaczyć koziorożce alpejskie (ibex), ibrisy śnieżne, jelenie, świstaki, orły i wiele innych ciekawych gatunków ssaków i ptaków.
Po południu przejażdżka po dolinach w okolicy Passu.

12 Gilgit

Powrót do Gilgit przez Dolinę Hopper ze wspaniałym widokiem na lodowiec o tej samej nazwie.
Po południu przyjazd do Gilgit, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

13 Mansahara

Przejazd do Mansahara drogą wiodącą przez malownicze doliny. Po drodze obejrzymy też kamienne rzeźby w Chilas.
Nocleg w Mansahara.

14 Taxila - Islamabad

Przejazd do Taxila, gdzie odwiedzimy muzeum tego miasta. Zwiedzimy też meczet Szacha Failsala w Islamabadzie.
Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Termin/y:

25.05.2023 - 10.06.2023 Wyjazd potwierdzony!

Cena:

2100 USD


Cena obejmuje:
  • prywatny transport na całej trasie
  • Pilota/Przewodnika Adventure Club
  • hotele, standard w zależności od możliwości na trasie, zwykle czyste pokoje z łazienkami
  • 3 posiłki dziennie
  • wodę mineralną na trasie
  • herbatę podczas przystanków w podróży
  • wszelkie wstępy do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
Cena nie obejmuje:
  • przelotu na trasie: Warszawa/Berlin – Islamabad – Warszawa/Berlin
  • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.