Wyszukiwarka

Mongolia – Konno w Parku Narodowym Tereldż

Mongolia – Konno w Parku Narodowym Tereldż

1 Warszawa lub Berlin - Marrakesz

Spotkanie na lotnisku. Przelot do Ułan Bator przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

2 Ułan Bator

Przylot do Ułan Bator, stolicy Mongolii. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Lunch. Wizyta na głównym placu Suche Batora, gdzie przy gmachu parlamentu mieści się pomnik Czyngis Chana. Przedstawienie folklorystyczne. Kolacja i nocleg w Ułan Bator. (HB)

3 Ułan Bator – Park Narodowy Tereldż

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Gorchi-Tereldż, gdzie zaczniemy naszą przygodę konną. Rozbicie obozu. Zapoznanie się z tajnikami mongolskiego jeździectwa i jazda próbna. Nocleg w namiotach. (FB)

4 Park Narodowy Tereldż

Po śniadaniu 6-7 godzin jazdy konnej po dolinach i wzgórzach. Wizyta u rodziny nomadów. Nocleg w namiotach. (FB)

5 Doliny Cheer Azarga

Po śniadaniu złożenie obozu I, 6-7 godzin jazdy konnej górskimi szlakami w stronę Doliny Cheer Azarga, gdzie rozbijemy kolejny obóz. Nocleg w namiotach. (FB)

6 Khuukhdiin Ovoo

Po śniadaniu ruszamy konno przez mongolskie stepy. Czeka nas 6-7 godzin jazdy, w tym długie galopy. Nocleg w obozie (namioty) nieopodal wzgórza Khuukhdiin Ovoo. (FB)

7 Źródła Mineralne Shar Bulag

Po śniadaniu kontynuacja podróży konnej. Przejedziemy wzdłuż pasm górskich, osiągniemy wysokość ok 2100 m n.p.m. i przekroczymy przełęcz góry Nevsei, skąd rozciąga się piękny panoramiczny widok na okolicę. Wspaniałe lasy modrzewiowe i ścieżki pokryte dzikimi kwiatami towarzyszyć nam będą niemal do samego obozowiska usytuowanego w okolicach źródeł mineralnych Shar Bulag. Nocleg w namiotach. (HB)

8 Batsumber Khoshuu

Po śniadaniu przejazd konny przez lasy modrzewiowe w stronę Batsumber Khoshuu, gdzie na wysokości ok 2000 m n.p.m. rozbijemy obozowisko, w którym spędzimy 2 noce. Nocleg w namiotach. (FB)

9 Chan Khentii

Po śniadaniu przejazd konny do Chan Khentii, chronionego rezerwatu przyrody, stanowiącego południową granicę Tajgi Syberyjskiej. Nocleg w namiotach. (FB)

10 Delgeryn Adag - Rzeka Tuul

Po śniadaniu całodzienny trekking konny przez dolinę Delgeryn Adag. Nocleg w namiotach rozbitych w okolicach rzeki Tuul. (FB)

11 Dolina Rzeki Tuul - Dolina Rrzeki Zuunbayan

Po śniadaniu przejazd konny w kierunku rzeki Zuunbayan. Okolica zachwyca nietypowymi formacjami skalnymi. Jest to także region bogaty w kryształy i inne minerały. Wizyta u rodziny nomadów, gdzie poznamy tajniki życia lokalnej ludności. Dowiemy się, jak wydoić klacz, zrobić wódkę z jogurtu – shimin arkhi, czy przygotować jogurtowe przekąski aaruul. Zwyczajowo wręczymy rodzinie podarunek: słodycze i czekolady. (FB)

12 Ułan Bator

Po śniadaniu przejazd do Ułan Bator (ok. 2 godz.) Zakwaterowanie w hotelu. Czas na zakup pamiątek. Nocleg w hotelu. (FB)

13 Ułan Bator - Warszawa lub Berlin

Wczesny przejazd na lotnisko w Ułan Bator. Wylot do Warszawy lub Berlina przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych. (B)

Termin/y:

02.08.2022 - 15.08.2022

Cena:

1730 EUR

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelu 4* w UłanBator oraz w namiotach i na Ger Camp
 • posiłki wg opisu oraz kucharza
 • wstępy i pozwolenia do Parków Narodowych
 • opiekę miejscowego przewodnika oraz pilota polskojęzycznego jeżdżącego konno
 • konie oraz ich obsługę
 • obsługę miejscową, tragarzy
 • bus z kierowcą na wyłączność
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin –  Ułan Bator– Warszawa/Berlin (około 3000 PLN)
 • dodatkowych posiłków
 • napojów do posiłków
 • zwyczajowych napiwków
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.