Wyszukiwarka

Malezja – Borneo i Singapur

Malezja – Borneo i Singapur

1 Warszawa lub Berlin

Wylot z Warszawy lub Berlina do Kuala Lumpur z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.

2 Kuala Lumpur

Przylot do Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Transfer do centrum i zakwaterowanie w Chinatown. Popołudnie i wieczór spędzimy adaptując się do tropikalnego klimatu w chińskiej dzielnicy. Jeśli pozwoli na to czas, rzucimy okiem do pobliskich atrakcji – świątyni hinduistycznej Sri Mariamman, a także na pełen kolonialnej architektury plac Merdeka i do Meczetu Jamek, jednego z najstarszych w mieście. Nocleg w Kuala Lumpur.

3 Kuala Lumpur

Dzień poświęcimy na zwiedzanie Kuala Lumpur. Od rana wybierzemy się za miasto do Jaskiń Batu, miejsca kultu hinduistów, które jest również atrakcją przyrodniczą. Po powrocie do centrum odwiedzimy słynne Wieże Petronas, niegdyś najwyższy wieżowiec świata, a wieczorem zajrzymy też do jednego ze sky-barów z panoramą miasta. Nocleg w Kuala Lumpur.

4 Borneo: Sandakan - Sepilok

Wcześnie rano transfer na lotnisko na lot do Sandakan w borneańskim regionie Sabah. Po południu odwiedzimy Centrum Rehabilitacji Orangutanów Sepilok (kasy od 14:00 / sesja karmienia o 15:00). Te małpy stanowią symbol Borneo, a tutaj można je podglądać w naturalnym środowisku. Wieczorem spacer po Sandakan, gdzie panuje iście prowincjonalna atmosfera. Nocleg w Sandakan lub Sepilok.

5 Sukau

Rano udamy się na krótki treking po szlakach Rainforest Discovery Centre, edukacyjnego rezerwatu, który jest porośnięty tropikalną roślinnością. Z wysokich wież widokowych w koronach drzew, można nieraz wypatrzeć różne gatunki ptactwa. Po południu transfer do wioski Sukau położonej nad Kinabatangan, drugą najdłuższą rzeką Malezji. Jej okolice słyną z równikowej przyrody. O zmierzchu wybierzemy się na rejs, podczas którego da się odnaleźć w naturalnym środowisku m.in. nosacze sundajskie oraz dzioborożce żałobne.

6 Kota Kinabalu

O świcie ponownie wybierzemy się na rejs po Kinabatangan, gdyż od rana można czasem wypatrzeć inne gatunki fauny. Resztę dnia spędzimy w podróży do Kota Kinabalu, stolicy regionu Sabah. Trasa obfituje w piękne krajobrazy pasma górskiego Crocker. Po dotarciu do celu wybierzemy się na nocny bazar, który słynie z bogactwa owoców morza. Nocleg w Kota Kinabalu.

7 Mulu

Wczesnym popołudniem lot do Parku Narodowego Gunung Mulu. Dociera się tutaj małymi samolotami lecącymi nad dżunglą. Rezerwat ten jest znany ze spektakularnych jaskiń. Pierwszego dnia pójdziemy na treking do niewielkiego wodospadu Paku, a po zmierzchu lokalny przewodnik przedstawi nam faunę, która budzi się do życia nocą. Nocleg w Mulu.

8 Mulu

Dzień spędzimy w parku Gunung Mulu. Przespacerujemy się wzdłuż Canopy Walkway – systemu mostów zawieszonych w koronach drzew ok. 20 m nad ziemią. Po południu odbędziemy treking do Jaskini Jeleniej o potężnych rozmiarach. Stanowi ona dom dla tysięcy nietoperzy, które o zmierzchu wylatują chmarami na łowy. Obejrzymy ten spektakl na świeżym powietrzu. Nocleg w Mulu.

9 Kuching

Rankiem odwiedzimy Jaskinię Czystej Wody, jeden z najdłuższych systemów podziemnych korytarzy na świecie (ponad 220 km!). Po południu lot do Kuching, stolicy borneańskiego regionu Sarawak. Słynie ona m.in. z ciekawej chińskiej dzielnicy i nadrzecznej promenady, gdzie spędzimy spokojny wieczór. Jeśli się uda, to zawitamy do restauracji serwującej dania inspirowane plemionami Borneo. Nocleg w Kuching.

10 Singapur

O świcie transfer do portu lotniczego na lot do Singapuru. Po zameldowaniu w hotelu, wybierzemy się na zwiedzanie kolonialnego centrum tego miasta-państwa. Zobaczymy m.in. Zatokę Marina ze słynnym hotelem Marina Bay Sands, którego dach ma formę statku, futurystyczne Ogrody nad Zatoką i żywiołowe Małe Indie.
Nocleg w Singapurze.

11 Singapur - Mersing

Dziś Poznamy Singapur od nieco innej strony podczas wycieczki rowerowej po wyspie Ubin. Mimo małej odległości od centrum metropolii, to oaza spokoju pełna mokradeł i lasów namorzynowych. Wypożyczymy tam rowery i wybierzemy się na krótką przejażdżkę. Późnym popołudniem transfer przez granicę do malezyjskiego miasteczka Mersing, w którym zatrzymamy się na nocleg.

12 - 13 Wyspa Tioman

Po śniadaniu transfer do lokalnego portu, gdzie wsiądziemy na prom na wyspę Tioman, prawdziwą perłę wschodniego wybrzeża Malezji. Spędzimy tu dwie noce, odpoczywając na pięknej plaży Juara. Chętni będą mogli wybrać się na snorkeling, krótki treking po dżungli lub odwiedzić sanktuarium żółwi, gdzie przez cały rok pracują ochotnicy z różnych krajów, pomagając tym gadom w składaniu jaj.

14 Kuala Lumpur

Dzień upłynie na podróży powrotnej do Kuala Lumpur. Rano powrót promem z wyspy Tioman na stały ląd, a następnie przesiadka na autobus do stolicy Malezji, dokąd dotrzemy późnym popołudniem. W zależności od rozkładu lotów, wieczorem czas wolny na zakup ostatnich pamiątek lub transfer na lotnisko na lot powrotny , z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych.

15 Warszawa lub Berlin

W zależności od rozkładu lotów, poranny transfer na lotnisko na lot powrotny do Warszawy lub Berlina, z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych. Przylot i zakończenie wyprawy.

Program przygotował i poprowadzi Krzysztof Dopierała.

Termin/y:

29.04.2022 - 13.05.2022

02.08.2022 - 16.08.2022

Cena:

6380 PLN


Cena obejmuje:
  • Noclegi: hotele lub bungalowy (niektóre pokoje w Azji mogą nie mieć okien)
  • Prywatny transport, lokalny transport: prom, rowery, busy
  • Polskojęzyczny przewodnik/pilot  Adventure Club
  • Śniadania
  • Wszelkie opłaty klimatyczne, wstępy do parków narodowych
Cena nie obejmuje:
  • Przelotu na trasie: Warszawa (lub Berlin) – Kuala Lumpur – Warszawa (lub Berlin) – około 3500 PLN
  • Przelotów wewnętrznych: Kuala Lumpur – Sandakan (około 60 USD), Kota Kinabalu – Mulu (około 70 USD),  Mulu – Kuching (około 70 USD), Kuching – Singapur (około 50 USD)
  • Ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.