Wyszukiwarka

KUBA – Toda La Cuba

KUBA – Toda La Cuba

1 Warszawa lub Berlin - Hawana

Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Przylot do Hawany. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.

2 Hawana

Po śniadaniu zwiedzanie Hawany, stolicy Kuby. W programie: fort Morro, Plac Katedralny z barokową katedrą, słynna z Mojito - La Bodeguita del Medio oraz Plac Broni i Plac Św. Franciszka, z klasztorem. Plaza Vieja i różne zakamarki Starej Hawany. Najważniejsze atrakcje centrum Hawany: Muzeum Rewolucji, Park Centralny, Kapitol, Teatr Wielki. Po południu przejazd słynnym bulwarem Malecon do nowej części Hawany, Plac Rewolucji z pomnikiem Jose Marti, Uniwersytet. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem opcjonalnie Kabaret Tropicana lub Parisien.

3 Hawana – Vinales - Hawana

Po śniadaniu przejazd do Valle de Vinales – Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami (mogoty). Plantacje tytoniu i piękne doliny. Następnie przejazd do Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu. Powrót do hotelu, kolacja oraz nocleg.

4 Hawana - Zatoka Świń

Po wczesnym śniadaniu wyjazd na południe do Zatoki Świń. Po drodze wizyta na farmie Finca Fiesta Campesina. Przejazd przez okolice Parku Narodowego rozlewisk Zapatas nad Zatokę Świń. Malownicze miejsce z krystaliczną wodą i rafami znane jest z wydarzenia historycznego, tzw. inwazji w Zatoce Świń. Odwiedziny na farmie krokodyli i rejs po rozlewiskach Zapatas. Przyjazd do Playa Larga. Czas na odpoczynek przy plaży.

5 Zatoka Świń - Cienfuegos

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Po drodze postój nad krystalicznymi wodami Zatoki Świń na snurkowanie lub opcjonalnie nurkowanie. Zobaczymy m.in. jedną ze studni krasowych (Cenote) z możliwością kąpieli. Odwiedzimy też muzeum w Playa Giron upamiętniające nieudaną Inwazję amerykańską na Kubę. Dalej przejazd do Cienfuegos, miasta, które stanowi wspaniałą mieszankę kolonialnej architektury i tradycji. Zabytkowe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie: wizyta w parku Josè Marti, Teatr Tomasa Terry oraz katedra Concepción. Zakwaterowanie w kwaterach prywatnych.

6 Cienfuegos - Trinidad

Po śniadaniu przejazd do Trynidadu i zwiedzanie miasta założonego przez Hiszpanów w początkach XVI wieku, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Program obejmuje: muzeum historyczne, Plaza Mayor oraz w kościół parafialny Santissima Trinidad (Najświętszej Trójcy), w którym znajdują się jedne z najcenniejszych skarbów religijnych Kuby: Cristo de la Vera Cruz oraz ołtarz z marmuru poświęcony Matce Bożej Miłosierdzia. Na koniec odwiedzimy bar „Canchanchara”, w którym można skosztować koktajlu na bazie rumu, podawanego w tradycyjnym glinianym kubku. Po południu wypoczynek na plaży Ancon, nad Morzem Karaibskim. Wieczorem wizyta w jednym z klubów muzycznych: Casa de la Musica lub La Trova. Koncert i tańce salsy. Nocleg w kwaterach prywatnych w Trinidadzie.

7 Trinidad – Sancti Spiritus – Camaguey

Dla chętnych wycieczka konna malowniczą doliną, z możliwością kąpieli w rzece. W trakcie wycieczki zapoznanie się z tradycyjnym sposobem zaparzania kawy kreolskiej lub wycieczka do Topes de Collantes z pięknymi widokami ze wzgórz, wizyta na farmie kawy i spacer do przepięknych wodospadów Rocio. (cena około 50-80 EUR w zależności od opcji) Po południu czas wolny w Trynidadzie. Nocleg w kwaterach prywatnych w Trinidadzie.

8 Trinidad - Santi Spiritus - Cameguey

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Poranny wyjazd z Trinidadu. Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) - zwiedzanie XIX-wiecznej cukrowni z najwyższą na Kubie wieżą, służącą niegdyś do wypatrywania niewolników. Własnoręcznie wyciśniemy tam sok z trzciny cukrowej. Przejazd do Sancti Spiritus, spacer do ciekawego architektonicznie zakątka z widokiem na kamienny most na rzece Yayabo (zabytek narodowy). Przejazd do miasta Camaguey z jego labiryntem uliczek. Odkrywanie najciekawszych placów z ich kościołami, galeriami sztuki. Nocleg w kwaterach prywatnych w Camaguey.

9 Cameguey - Cayos

Śniadanie, wizyta na wieży katedry Camaguey. Następnie przejazd do hotelu all inclusive na Cayos, których północne wybrzeże słynie z najpiękniejszych plaż. Po południu zakwaterowanie i odpoczynek na rajskiej plaży.

10 - 11 Cayos

Wypoczynek w wybranym hotelu, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, wyżywienie all inclusive.

12 Santa Clara

Śniadanie. przejazd do Santa Clara - miasta Che Guevary. Zwiedzanie zakamarków miasta, jak Plaza Mayor, Tren Blindado, Mauzoleum Rewolucji i Ernesto „Che” Guevary. Zakwaterowanie w kwaterach prywatnych.

13 Santa Clara - Hawana

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

Termin/y:

12.05.2023 - 25.05.2023

Cena:

1990 EUR*

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: ok. 320 EUR


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie w hotelach 3*-4* oraz kwaterach prywatnych
  • śniadania
  • transport klimatyzowanym busem
  • opiekę pilota/przewodnika Adventure Club
Cena nie obejmuje:
  • przelotów: Warszawa/Berlin – Hawana – Warszawa/Berlin (około 3500 PLN)
  • bilety wstępu około 80-100 Euro
  • obiadow, kolacji (ok. 15 Euro dziennie)
  • wizy na Kubę (ok. 25 USD)
  • napojów do posiłków (ok. 2 Euro)
  • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.