Wyszukiwarka

KUBA – Toda La Cuba

KUBA – Toda La Cuba

1 Warszawa lub Berlin - Hawana

Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Przylot do Hawany. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.

2 Hawana

Po śniadaniu zwiedzanie Hawany, stolicy Kuby. W programie: fort Morro, Plac Katedralny z barokową katedrą, słynna z mojito - La Bodeguita del Medio oraz Plac Broni i Plac Św. Franciszka, z klasztorem. Plaza Vieja i różne zakamarki Starej Hawany. Najważniejsze atrakcje centrum Hawany: Muzeum Rewolucji, Park Centralny, Kapitol, Teatr Wielki. Po południu przejazd słynnym bulwarem Malecon do nowej części Hawany, Plac Rewolucji z pomnikiem Jose Marti, Uniwersytet. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem opcjonalnie Kabaret Tropicana lub Parisien.

3 Hawana – Vinales - Hawana

Po śniadaniu przejazd do Valle de Vinales – Parku Narodowego z Po śniadaniu przejazd do Valle de Vinales – Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami (mogoty). Plantacje tytoniu i piękne doliny. Następnie przejazd do Pinar del Rio, mieście plantatorów tytoniu. W programie zwiedzanie fabryki tytoniu oraz wytwórni lokalnej nalewki Guayabita. Powrót do hotelu, kolacja oraz nocleg.

4 Hawana - Cienfuegos

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Cienfuegos. Przejazd przez okolice Parku Narodowego rozlewisk Zapatas nad Zatokę Świń. Malownicze miejsce z krystaliczną wodą i rafami znane jest z wydarzenia historycznego, tzw. inwazji w Zatoce Świń. Dalej przejazd do Cienfuegos, miasta, które stanowi wspaniałą mieszankę kolonialnej architektury i tradycji. Zabytkowe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W programie: wizyta w parku Josè Marti, Teatr Tomasa Terry oraz katedra Concepción. Zakwaterowanie w kwaterach prywatnych w Cienfuegos, kolacja i nocleg.

5 Cienfuegos – Trynidad

Po śniadaniu przejazd do Trynidadu i zwiedzanie miasta założonego przez Hiszpanów w początkach XVI wieku, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Program obejmuje: muzeum historyczne, Plaza Mayor oraz w kościół parafialny Santissima Trinidad (Najświętszej Trójcy), w którym znajdują się jedne z najcenniejszych skarbów religijnych Kuby: Cristo de la Vera Cruz oraz ołtarz z marmuru poświęcony Matce Bożej Miłosierdzia. Na koniec odwiedzimy bar „Canchanchara”, w którym można skosztować koktajlu na bazie rumu, podawanego w tradycyjnym glinianym kubku. Po południu wypoczynek na plaży Ancon, nad Morzem Karaibskim. Wieczorem wizyta w jednym z klubów muzycznych: Casa de la Musica lub La Trova. Koncert i tańce salsy. Nocleg w kwaterach prywatnych w Trinidadzie.

6 Trinidad

Dla chętnych wycieczka konna malowniczą doliną, z możliwością kąpieli w rzece. W trakcie wycieczki zapoznanie się z tradycyjnym sposobem zaparzania kawy kreolskiej. Po południu czas wolny w Trynidadzie. Nocleg w kwaterach prywatnych w Trinidadzie.

7 Trinidad – Sancti Spiritus – Camaguey

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Poranny wyjazd z Trinidadu. Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) - zwiedzanie XIX-wiecznej cukrowni z najwyższą na Kubie wieżą, służącą niegdyś do wypatrywania niewolników. Własnoręcznie wyciśniemy tam sok z trzciny cukrowej. Przejazd do Sancti Spiritus, spacer do ciekawego architektonicznie zakątka z widokiem na kamienny most na rzece Yayabo (zabytek narodowy). Przejazd do miasta Camaguey z jego labiryntem uliczek. Odkrywanie najciekawszych placów z ich kościołami, galeriami sztuki. Nocleg w kwaterach prywatnych w Camaguey.

8 Camaguey- Santiago de Cuba

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Santiago de Cuba. Po drodze krótkie przystanki na spacer po centrum Las Tunas oraz Bayamo – jednego z pierwszych miast założonych na wyspie przez hiszpańskich kolonizatorów. Zatrzymamy się też w El Cobre – malowniczym miejscu pośród gór, niegdyś pełnych kopalni miedzi. Obecnie miejsce to słynie z bazyliki, która dla katolików jest najważniejszym na wyspie Sanktuarium Maryjnym, a dla wyznawców santerii świątynią bogini Ochun. Po przyjeździe do Santiago de Cuba zakwaterowanie w kwaterach prywatnych.

9 Santiago de Cuba

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Santiago de Cuba – najbardziej karaibskiego miasta wyspy, w pierwszej połowie XVI wieku będącego stolicą kraju. W programie: cmentarz Santa Ifigenia, gdzie pochowany został m.in. Jose Marti czy Fidel Castro. Zobaczymy również: Plac Rewolucji, park Cespedes, Katedrę, Dom Diego Velázqueza – gubernatora Kuby, a także plac Dolores i budynek liceum, do którego chodził sam Fidel Castro. Kolacja oraz nocleg w kwaterach prywatnych w Santiago.

10 Santiago de Cuba

Zwiedzanie malowniczego zamku oraz El Morro i wypoczynek na jednej z pobliskich plaż nad Morzem Karaibskim. Po południu czas wolny – możliwość nauki salsy w lokalnej szkole tańca. Nocleg w kwaterach prywatnych w Santiago.

11 Santiago de Cuba - Santa Clara

Śniadanie. Całodzienny przejazd do Santa Clary - miasta Che Guevary. Zakwaterowanie w kwaterach prywatnych.

12 Santa Clara - Cayo Santa Maria

Śniadanie. Zwiedzanie Santa Clara, miasta, gdzie spoczywa bohater rewolucji – Ernesto Che Guevara i znajduje się „tren blindado” – pociąg pancerny wykolejony przez oddziały Che, co zadecydowało o zwycięstwie rewolucji. Następnie przejazd do hotelu all inclusive na wyspie Cayo Santa Maria, której północne wybrzeże słynie z najpiękniejszych plaż. Po południu zakwaterowanie i odpoczynek na rajskiej plaży.

13-14 Cayo Santa Maria

Wypoczynek w wybranym hotelu, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych, wyżywienie all inclusive.

15 Cayo Santa Maria - Hawana

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

16 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

29.06.2022 - 13.07.2022

Cena:

1790 EUR*

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: ok. 220 EUR


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie w hotelach 3*-4* oraz kwatery prywatne w Hawanie
  • śniadania
  • transport klimatyzowanym busem
  • opiekę pilota/przewodnika Adventure Club
Cena nie obejmuje:
  • przelotów: Warszawa/Berlin – Hawana – Warszawa/Berlin (około 3500 PLN)
  • bilety wstępu około 80-100 Euro
  • obiadow, kolacji (ok. 15 Euro dziennie)
  • wizy na Kubę (ok. 25 USD)
  • napojów do posiłków (ok. 2 Euro)
  • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.