Wyszukiwarka

Demokratyczna Republika Kongo – korzenie i dziedzictwo kolonialne

Demokratyczna Republika Kongo – korzenie i dziedzictwo kolonialne

1 Warszawa lub Berlin - Kinszasa

Przylot do Kinszasy, stolicy Demokratycznej Republiki Konga, najszybciej rozwijającego się miasta w Afryce, liczącego niemal 20 milionów miszkańców.
Transfer do hotelu.

2 Kinszasa - Mbandaka

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot krajowy do Mbandaki, zwanej dawniej Equatorville czyli Miasto na Równiku. Jest to jeden z najbadziej izolowanych regionów Konga. Przybywamy tu, aby spotkać sie z plemionami Bantu i Pigmejami, zamieszkującymi brzegi rzeki Kongo. Po południu odwiedziny u lokalnej wspólnoty religijnej i przejażdżka łódkami po rzece Kongo na spotkanie z plemionami rybackimi Lokele i Wagenia.
Nocleg w hotelu.

3 Mbandaka - wioska Bantu

Dziś odwiedzimy wioski Bantu i Pigmejów. Spotkamy się z wodzami plemion i mieszkańcami wiosek.
Nocleg w namiotach.

4 Mbandaka

Po śniadaniu pożegnamy się naszymi gospodarzami i powrócimy do Mbandaki. Spotkamy się tam z grupą religijną niezależnego kościoła afrykańskiego, a potem odwiedzimy stary ogród botaniczny.
Nocleg w hotelu.

5 Mbandaka - Kinszasa

Po śniadaniu zwiedzanie kolonialnego centrum miasta oraz okolic. Po lunchu przelot do Kinszasy.
Transfer do hotelu i nocleg.

6 Kinszasa - Wodospady Zongo - Kisantu

Po śniadaniu przejazd do centralnej prowincji Konga i podziwianie najwspanialszych wodospadów w tym kraju. Przy wodospadzie lunch w formie pikniku. Następnie przejazd do Mbanza Ngungu, gdzie odwiedzimy dawną stację kolejową z opuszczonymi wagonami oraz dawne rezydencje byłych zarządców (1884-1960).
Nocleg w hotelu.

7 Kisantu - Kinszasa

Po śniadaniu odwiedzimy zabytki architektury kolonialnej w Kisantu i udamy się w drogę powrotną do Kinszasy. W Kinszasie zwiedzimy muzeum narodowe, w którym zgromadzono ciekawe, tradycyjne prace kongijskich artystów. Po południu udamy się w okolice Placu Victoire, gdzie można spotkać legendrnych kongijskich Sapeursów - elegantów, tworzących Stowarzyszenie Osób Eleganckich i Wprowadzających Dobry Nastrój (SAPE). Posłuchamy też lokalnej muzyki suku, będącej kongijską odmianą rumby.
Nocleg w hotelu.

8 Kinszasa - Kisangani

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot krajowy do Kisangani, dawnego Stanleyville. Podczas lądowania będziemy mogli z lotu ptaka podziwiać wspaniałe widoki, w szczególności pierwotne lasy. Po przylocie transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie kolonialnego centrum miasta.
Nocleg w hotelu.

9 Kisangani

Po śniadaniu przejazd nad rzekę Kongo na spotkanie z rybackimi plemionami Lokele i Wagenia. Będziemy się przyglądać pracy rybaków i stosowanym przez nich technikom połowu ryb. Lunch w formie pikniku w osadzie plemiennej. Pokaz lokalnych tańców.
Po południu powrót do Kisangani.
Nocleg w hotelu.

10 Kisangani - Kinszasa

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Kinszasy. W Kinszasie zwiedzaniu muzeum narodowego i muzeum akademii sztuki. Wieczorem spotkanie z Sapeursami na placu Victoire i czas na fotografowanie.
Nocleg w hotelu.

11 Kinszasa - Warszawa lub Berlin

Rano, po śniadaniu, zwiedzanie portowej i rybackiej dzielnicy miasta Kinkole, zlokalizowanej w pobliżu lotniska. Lunch w porcie, gdzie można skosztować dań ze świeżo złowionych ryb. Będziemy mieli również możliwość obejrzenia walk zapaśniczych.
Odpowiednio do godziny lotu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Termin/y:

10.09.2023 - 22.09.2023

Cena:

4710 euro dla grupy 8 osób

4310 euro dla grupy 12 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 710 EURO


Cena obejmuje:
 • wszystkie noclegi, pokoje dwuosobowe i namioty
 • pełne wyżywienie,
 • wstępy i permity do wszystkich atrakcji,
 • doświadczonego miejscowego przewodnika ,
 • pilota polskojęzycznego Adventure Club,
 • prywatny transport,
 • wszystkie przeloty wewnętrzne,
 • dokumenty do wiz.
Cena nie obejmuje:
 • wizy do DR Congo,
 • ubezpieczenia,
 • biletu lotniczego (około 4000 PLN),
 • napiwków (30 euro),
 • testów PCR.
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.