Wyszukiwarka

Kenia – spotkania z kulturą i tradycją

Kenia – spotkania z kulturą i tradycją

1 Warszawa lub Berlin - Nairobi

Spotkanie na lotnisku międzynarodowym w Warszawie lub Berlinie. Wylot do Nairobi.

2 Nairobi - Jezioro Baringo

Przylot do Nairobi, załatwienie formalności wjazdowych, śniadanie w restauracji. Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Jeziora Baringo. Po drodze zatrzymamy się na zdjęcia w Wielkiej Dolinie Ryftowej i w miejscu przekroczenia równika. Lunch w drodze lub w hotelu po przybyciu na miejsce. Po południu spotkanie z niewielkim plemieniem Njemps.
Kolacja i nocleg.

3 Jezioro Baringo - Maralal

Po śniadaniu odwiedzimy wioskę plemienia Pokot w Chepilat, a potem wyruszymy w kierunku Tangulbei i Churo. Po drodze zatrzymamy się w wiosce Samburu - Suguta Murmur. Lunch w formie pikniku.
Wieczorem kolacja i nocleg w lodży.

4 Maralal - Loiyangalani

Po śniadaniu wyruszymy kamienistą drogą wiodącą przez malownicze góry Samburu do przepieknej Doliny Sugata. Lunch w formie pikniku pod drzewami akacjowymi, spotkania i rozmowy z miejscową ludnością. Odwiedizny w wiosce plemienia Turkana w okolicach Merti. Wieczorem przyjazd do Loiyangalani, kolacja i nocleg.

5 Loiyangalani

Po śniadaniu odwiedzimy ostatnich przedstawicieli El-Molo, plemienia, które zasymilowało się z ludem Samburu i Turkana. El-Molo zajmują się rybołówstwem i polowaniem na krokodyle żyjące w Jeziorze Turkana. Podziwiając malownicze widoki na jezioro udamy się też do świątyń zbudowanych na pobliskich wyspach. Po lunchu odwiedzimy jeszcze jedną wioskę Turkana, a o zachodzie słońca udamy się do Muzeum Pustyni.
Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

6 Loiyangalani

Po śniadaniu odwiedzimy wioskę Rendille i obejrzymy starożytne rysunki naskalne. Lunch w hotelu. Późnym popołudniem spacer ulicami Loiyangalani i brzegiem Jeziora Turkana, gdzie o zachodzie słońca obejrzymy pokaz tradycyjnych tańców.
Kolacja i nocleg w hotelu.

7 Loiyangalani - Ileret

Po śniadaniu wyruszymy w drogę do Ileret, wiodącą przez imponującą kamienną pustynię - terytorium zamieszkałe przez plemię Dassanech. Po drodze spotkamy też ludzi z plemion zamieszkujących północ kraju. Będzie okazja do wspólnych zdjęć - jeśli uzyskamy ich zgodę.
Późnym popołudniem przyjazd na miejsce, kolacja i nocleg.

8 Ileret

Całodniowa wycieczka po okolicach Ileret, do wioski położonej w pobliżu granicy z Etiopią, w regionie Omorate, zamieszkałym w większości przez ludność Dassanech.
Kolacja i nocleg w Ileret.

9 Ileret - North Horr

Rano opuścimy już Ileret i wyruszymy kamienistą, a potem piaszczystą drogą do North Horr, oazy na kompletnym pustkowiu, w której zatrzymamy się na lunch. Tutaj czeka nas tez spotkanie z plemieniem Gabbara. Zwiedzimy te katolicki kościół, obejrzymy przepiękne etiopskie malowidła naścienne, zachwycimy się widokami piaszczystych wydm.
Wieczorem kolacja i nocleg w pensjonacie.

10 North Horr - Marsabiy

Rankiem udamy się do wioski Gabbara, by towarzyszyć jej mieszkańcom w dojeniu kóz i wielbłądów. Jeśli pogoda pozwoli, przejedziemy przez solną pustynię Chalbi, a następnie górzyste, suche tereny zamieszkałe przez nomadów Gabbara pędzących stada wielbłądów. W Marsabit czeka nas spotkanie z plemionami Borana i Sakuya.
Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

11 Marsabit - Nanyuki

Rano odwiedzimy wioskę kobiet - Rendille, a potem wyruszymy w drogę do Nanyuki, gdzie dotrzemy późnym popołudniem.
Kolacja i nocleg w lodży.

12 Nanyuki - Dol Dol - Nairobi

Po śniadaniu wyruszymy do Dol Dol, gdzie spotkamy się z plemionami Ariangulu i Masajami z Północy. Po lunchu dalsza droga do Nairobi, do którego przybędziemy wieczorem. Kolacja i nocleg w hotelu.

13 Nairobi

Dzień spędzimy w Nairobi - wykonamy testy PCR, jeśli będą konieczne i zwiedzimy miasto. Lunch w ogrodzie restauracji Karen Blixen, a po lunchu wizyta w centrum żyraf.
Kolacja pożegnalna w restauracji i nocleg w hotelu.

14 Nairobi - Warszawa lub Berlin

Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Termin/y:

10.02.2024 - 23.02.2024

10.06.2024 - 23.06.2024

Cena:

4245 USD

dopłata do pokoju jednoosobowego 400 USD


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelach, namiotach
 • pełne wyżywienie
 • transport minibus i samochody 4 x 4
 • lokalnych przewodników do plemion
 • opiekę pilota Adventure Club
 • wszelkie pozwolenia, permity, wstępy do Parków Narodowych oraz Plemion
 • opłatę za robienie zdjęć plemionom
 • namioty z osprzętem
 • miejscowe podatki
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Nairobi – Warszawa/Berlin
 •  zwyczajowych napiwków (50 USD)
 • wizy do Kenii
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.