Wyszukiwarka

KENIA – Kenia Zachodnia z Jeziorem Wiktorii

KENIA – Kenia Zachodnia z Jeziorem Wiktorii

1 Warszawa lub Berlin - Quito

Spotkanie na lotnisku i wylot do Kenii.

2 Nairobi

Przylot na lotnisko Jomo Kenyatta International, spotkanie z przewodnikiem i transfer na zakwaterowanie do hotelu Hilton. Następnie wycieczka po Nairobi i okolicach. Zajrzymy do Sierocińca Słoni Daphne Sheldrick's na skraju Parku Narodowego Nairobi. Żyją tu małe słoniątka, które straciły rodziny w wyniku kłusownictwa, można też spotkać nosorożce, zebry i inne dzikie zwierzęta. Obiad w ośrodku Blixen's Cottages, później zwiedzanie muzeum Karen Blixen oraz pobliskiego Centrum Żyraf AFEW, gdzie można karmić z ręki słynne żyrafy Rotschilda. Kolacja w znanej restauracji Carnivore serwującej wyśmienitą dziczyznę.

3 Nairobi - Naiwasza

Po śniadaniu przejazd przez urodzajne ziemie należące do ludu Kikuju na skraj Wielkich Rowów Afrykańskich - doliny ryftowej, powstałej w wyniku odsuwania się płyty afrykańskiej od somalijskiej i arabskiej. Po stromych wejdziemy do licznych punktów widokowych, z których roztaczają się niezapomniane widoki na rowy i jeziora wypełniające ich dna. W porze obiadowej zatrzymamy się na posiłek i zakwaterowanie w ośrodku nad jeziorem Naiwasza. Po południu wybierzemy się na zwiedzanie malowniczych okolic zbiornika, w tym Parku Narodowego Hell's Gate.

4 Spacer nad Crater Lake

Po śniadaniu, około godz. 8.00 wyruszymy nad jezioro Crater Lake. Droga prowadzi wzdłuż brzegu jeziora Naiwasza, obok ogromnych szklarni pełnych róż i innych kwiatów uprawianych na eksport. Na miejscu wyruszymy na piesze safari nad jezioro, jak sama jego nazwa wskazuje, powstało w kraterze wulkanicznym. Podczas wędrówki przewodnik pokaże nam intrygujące wulkaniczne formacje skalne i odpowie na wszelkie nurtujące nas pytania. Główną atrakcją są tu oczywiście przechadzające się nad brzegami żyrafy i różne gatunki antylop. W południe obiad w ośrodku Fisherman's Camp położonym nad jeziorem Naiwasza, słynnym z różnorodnego ptactwa. Zamieszkują tu ibisy, papużki nierozłączki, bieliki afrykańskie, dudki zwyczajne, a także gerezy. Po obiedzie czas wolny na relaks przy zimnym drinku i bilardzie w miejscowym barze lub odrobinę sportu: wycieczkę rowerową po wiosce lub wyprawę motorówką na jezioro.

5 Jezioro Naiwasza - Park Narodowy Jeziora Nakuru

Śniadanie, po którym pożegnamy się z jeziorem Naiwasza i wyruszymy do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Po drodze zatrzymamy się w punkcie widokowym na jezioro Elementaita, a na miejscu, po zakwaterowaniu w ośrodku, wybierzemy się na eksplorację miasta Nakuru. Znajduje się tu osobliwy bazar, na którym można skosztować miejscowych specjałów. Wczesnym popołudniem wyboistą drogą przejedziemy nad krater Menegai, którego obrzeże położone jest na wysokości 2490 m. n.p.m. i z którego roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na jeziora Nakuru i Bogoria. O dowolnej godzinie wrócimy nad jezioro Nakuru, które jest domem miliona różowych flamingów i ponad 500 innych gatunków ptaków.

6 Park Narodowy Jeziora Nakuru

Wczesnym rankiem wyjazd na safari po Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Będziemy wypatrywać białych i czarnych nosorożców, lwów, bawołów, impali, gazeli Thompsona i guźców. Główną atrakcją parku są żyrafy Rotshilda i leopardy, oraz prawdopodobnie najwspanialszy spektakl ornitologiczny świata, kiedy jezioro zabarwia się na różowo od tysięcy flamingów.

7 Park Narodowy Jeziora Nakuru - Jezioro Bogoria - Jezioro Baringo

Po wczesnym śniadaniu wymeldujemy się z hotelu i przejedziemy nad jezioro Baringo, mekkę ornitologów, zamieszkiwaną przez ponad 1300 różnych gatunków ptaków! W wodach zbiornika żyją też krokodyle i hipopotamy. Na trasie postój, obiad i spacer z przewodnikiem nad jeziorem Bogoria, znane z gorących, ciepłych i zimnych gejzerów, powstałych w wyniku działalności wulkanicznej. Na miejscu o godz. 14:30 zakwaterowanie w ośrodku , reszta dnia do własnej dyspozycji.

8 Jezioro Baringo - Las Kakamega

Po porannym posiłku wyruszymy autami na zachód, mijając miasto Kitale, gdzie zjemy obiad, do dziewiczego tropikalnego lasu Kakamega. Zamieszkuje tu 300 gatunków ptaków, w tym intrygujące dzioborożce, turakowate Ross'a i wielkie niebieskie turakowate. Jest to również jedyne, oprócz góry Elgon, miejsce, gdzie można spotkać koczkodany nadobne. Podczas popołudniowej wędrówki przez las wypatrywać będziemy też niebieskich małp, koczkodanów askaniusów, czarnych gerez i innych. Wieczorem powrót do ośrodka na kolację i nocleg.

9 Las Kakamega

Śniadanie o godz. 6:30, potem poranny spacer po lesie z przewodnikiem. Po obiedzie czas wolny na relaks na łonie natury lub samodzielną eksplorację okolicy.

10 Las Kakamega - Kisumu

Po wczesnym śniadaniu możliwość uczestnictwa w kolejnej wycieczce po lesie z przewodnikiem lub alternatywnie relaks na terenie ośrodka. Po powrocie wymeldowanie i transfer do trzeciego co do wielkości miasta Kenii - Kisumu, zamieszkiwanego przez plemię Luo. Metropolia jest ważnym portem nad brzegami jeziora Wiktorii - jednego z największych zbiorników słodkowodnych na świecie. Podczas zwiedzania przespacerujemy się wzdłuż brzegu i skosztujemy lokalnych potraw, takich jak: Nyama Choma - pieczone mięso, Kuku Choma - pieczony kurczak czy Fish Choma - pieczona ryba.

11 Kisumu - Zatoka Kendu

Po śniadaniu opuścimy hotel i wyruszymy na poznawanie bardziej tradycyjnego oblicza Kenii. Odwiedzimy legendarny kamień Kit Mikaye, postrzegany przez mieszkańców jako błogosławieństwo. Miejscowi wierzą, że głaz leczy choroby, daje pokarm matkom, mającym problemy z karmieniem itp. Po około dwóch godzinach wrócimy na obiad do Kisumu. Po południu odwiedzimy południową część jeziora Wiktorii i malowniczą wioskę Kendu Bay.

12 Zatoka Kendu - Wioska Pala

Dziś odkryjemy afrykańską codzienność w wiosce Pala. Po śniadaniu przejedziemy do osady, gdzie zatrzymamy się u miejscowej rodziny. Odwiedzimy szkołę, będziemy spacerować między chatami, przyglądając się obowiązkom i rozrywkom lokalnych mieszkańców. Warto porozmawiać z mieszkańcami i doświadczyć ich szczerej gościnności i życzliwości. Spróbujemy domowych posiłków i bezpośrednio przekonamy się, jak żyją członkowie plemienia Luo.

13 Wioska Pala - Kisii - Kericho

Po śniadaniu transport do Kisii - krainy kawy i herbaty oraz stolicy regionu Równiny Gusii, zamieszkiwanego przez lud Gusii. Dotrzemy tu wczesnym popołudniem i odwiedzimy fabrykę Tabaka Soapstone Industry, w której wydobywany i obrabiany jest charakterystyczny miękki kamień, występujący tylko w tym obszarze. Następnie wznowimy podróż przez herbaciane plantacje do Kericho - stolicy herbaty w zachodniej części kraju. Kenia jest trzecim na świecie eksporterem herbaty, a dochód z jej sprzedaży stanowi 20-30% całego dochodu z eksportu! Kericho otaczają hektary pofałdowanych, zielonych plantacji. Krzaki obrabiane są ręcznie, dobry zbieracz herbaty jest w stanie zebrać aż 80 kg listków dziennie. Polecamy fakultatywną wycieczkę po plantacji, podczas której przewodnik wtajemniczy nas w sekrety uprawiania i zbierania herbaty. Nocleg w hotelu Kericho Tea Hotel.

14 Kericho - Nairobi

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i powrót do stolicy z przerwą na obiad w formie bufetu w Naiwasza. O odpowiedniej godzinie transfer na lotnisko na lot powrotny do kraju.

15 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

03.03.2022 - 18.03.2022

06.07.2022 - 21.07.2022

Cena:

3435 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 750 USD


Cena obejmuje:
 • nocleg w hotelach 4*
 • Kendu Bay – dwie noce w tradycyjnym domu
 • pełne wyżywienie
 • bilety wstępu do parków narodowych oraz zwiedzanych obiektów
 • transport bus 4 x 4 z otwieranym dachem
 • przewodnika angielskojęzycznego
 • pilota Adventure Club
 • butelkę wody dziennie
 • zwiedzanie Nairobi
Cena nie obejmuje:
 • biletów lotniczych na trasie: Warszawa/Berlin – Nairobi – Warszawa/Berlin (około 3500 PLN)
 • ubezpieczenia
 • wizy do Kenii
 • wydatków osobistych
 • napiwków
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.