Wyszukiwarka

Kazachstan – natura i kultura

Kazachstan – natura i kultura

1 Warszawa lub Berlin

Wylot do Almaty.

2 Almaty – Centrum Etnograficzne Gunny – Almaty

Przylot. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po krótkim wprowadzeniu przy kawie wyjazd do centrum etnograficznego Gunny, znajdującego się 40 km od Almaty. W centrum obejrzymy pokazy inscenizujące życie, tradycje i zwyczaje koczowniczych ludów Kazachstanu. Po przedstawieniu powrót do Almaty i kolacja w lokalnej restauracji. Transfer do hotelu i nocleg.

3 Almaty - Jezioro Issyk - Wąwóz Turgen

Przejazd nad Jezioro Issyk, nad którym znajdują się liczne stanowiska archeologiczne, kurhany i miejsca pochówku "Złotego człowieka." Po zwiedzeniu muzeum lunch i wyjazd do Wąwozu Turgen. Wąwóz jest położony na terenie Parku Narodowego Ili-Alatau, znajdują się w nim gorące źródła, hodowla pstrągów, wodospady i gęste lasy. Kolacja przy ognisku. Nocleg w pensjonacie.
Dla chętnych przejażdżka konna za dodatkową opłatą.

4 Assy

Przejazd na Płaskowyż Assy położony nieopodal Wąwozu Turgen, rozciagający się na wysokości 2800-3200 m n.p.m. Od wieków korzystano na nim z pastwisk, a archeologowie odkryli ślady człowieka zamieszkującego jego tereny już 5000 lat temu. Na płaskowyżu Assy zlokalizowane jest też obserwatorium. Nad rzeką Assy można napotkać kurhany i kamienne rzeźby. Według historyków na tym terenie występuje największe nagromadzenie petroglifów w Kazachstanie. Podczas wycieczki piknik. Nocleg na kempingu.

5 Saty

Przejazd do wioski Saty w Parku Narodowym jezior Kolsay. Dotrzemy między innymi nad Jezioro Kaiyndy, bardzo młody akwen powstały dopiero w osattnim wieku w wyniku trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło te tereny w 1911 roku. Podczas wycieczki przerwa na lunch. Kolacja i nocleg w pensjonacie.

6 Jeziora Kolsay

Przejazd nad Pierwsze Jezioro Kolsay, wędrówka do Drugiego Jeziora (ok. 8 km). Znajdują się tu niezmierzone lasy, a jeziora położone są we wschodniej części malowniczego Wąwozu Kungei Tau. Stąd można odbyć przejażdżkę konną albo samodzielnie wejść na szczyt. Podobno nigdzie na świecie nie ma piękniejszych widoków.
Nocleg w pensjonacie.
Dla chętnych, za dodatkową opłatą możliwość przejażdżki konnej.

7 Kanion Czaryński - Chundja

Przejazd do Kanionu Czaryńskiego, zwanego młodszym bratem Wielkiego Kanionu. Ma on ok. 150 km długości i sięga 300 m głębokości. Podczas wycieczki lunch. Po południu przejazd do ciepłych źródeł w Chundji. Zakwaterowanie w pensjonacie.

8 Chundja – Ałtynemel – Basshi

Przejazd do rezerwatu przyrodniczego Ałtynemel; po drodze zatrzymamy się w miasteczku Zharkent, gdzie zobaczymy wyjątkową budowlę - meczet z XIX w. wybudowany w stylu chińskiej pagody. Budowa meczetu trwała 7 lat, a zaprojektował go architekt Hsu Pika.
Altyn Emel to rezerwat przyrody znajdujący się w dolinie rzeki Ili, założony 10 kwietnia 1996 roku w celu ochrony wyjątkowego kompleksu przyrodniczego, na terenie którego znajdują się stanowiska archeologiczne, zabytki historyczne i kulturalne, a także rzadkie gatunki zwierząt i roślin. Podczas zwiedzania zaobserwujemy ciekawe zjawisko śpiewającej wydmy Barchan, której wysokość wynosi 120 m, a długość 1,5 km. Gdy wiejący z zachodu wiatr rozprasza się na piaskach, na środku pustyni można usłyszeć dźwięk, przypominający grające organy.
Lunch w formie suchego prowianty. Kolacja i nocleg w pensjonacie.

9 Basshi – Góry Aktau-Katytay – Kapchagay

Przejazd w góry Akatu-Katytau, których zbocza są niesamowicie zabarwione na czerwono i biało. Swój niezwykły wygląd zawdzięczają one niewielkim wulkanom, których wybuchy miały miejsce kilka tysięcy lat temu, a zastygła lawa nadała zboczom gór niezwykły koloryt.
Lunch w formie pikniku, a następnie przejazd do Kapchagay. Kolacja i nocleg w hotelu.

10 Kapchagay – Rzeka Ili - Złoty Krąg Zhetysu - Almaty

Przejazd nad Ili, największą rzekę Zhetysu, płynącą ze wschodu na zachód. Odwiedzimy takie miejsca, jak przeprawa Czyngis-Chana, skała zwana Palcem Diabła, zachwycająca twierdza, zbudowana dla potrzeb filmu Koczownycy (Nomad - 2005 r.) i Tamagaly-Tas, gdzie będziemy mogli zobaczyć ślady kultu buddyjskiego w Zhetysu - pięć kamiennych rzeźb, przedstawiających wizerunek Buddy. Podczas wycieczki lunch w formie pikniku.
Przejazd do Almaty i zakwaterowanie w hotelu.

11 Almaty - Warszawa lub Berlin

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Termin/y:

15.06.2023 - 01.07.2023

Cena:

1940 USD


Cena obejmuje:
 • Wszystkie transfery przewidziane w programie
 • Zakwaterowanie według programu w najlepszych hotelach i pensjonatach
 • Pełne wyżywienie
 • Angielskojęzycznego przewodnika lokalnego
 • Polskojęzycznego pilota Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa lub Berlin – Almaty i Almaty – Warszawa lub Berlin (ok. 1000 PLN)
 • Opłat lotniskowych
 • Dopłat do pokoju jednoosobowego
 • Wydatków osobistych
 • Napojów alkoholowych
 • Ubezpieczenia
 • Przejażdżki konnej
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.