Wyszukiwarka

Izrael

Izrael

1 Warszawa lub Berlin

Zbiórka na lotnisku i przelot do Tel Avivu.

2 Tel – Aviv - Wzgórza Golan - Tyberiada

Przylot do Tel Avivu, przejazd do hotelu w Tyberiadzie. Śniadanie, po śniadaniu rozpoczniemy objazd Jeziora Tyberiadzkiego. Pierwszym obiektem będzie Góra Błogosławieństw ze znajdującym się tam Kościołem Ośmiu Błogosławieństw oraz pozostałościami synagogi w Korazim. Następnym obiektem będzie kościół w Tabha miejscu rozmnożenia chleba i ryb. Kolejnym odwiedzanym miejscem będzie stanowisko archeologiczne w mieście Kafarnaum, gdzie zobaczymy pozostałości typowego dla Galilei miasta z ruinami potężnej synagogi oraz miejsce, w którym znajdował się dom rodzinny św. Piotra. Następnie przejedziemy na wzgórza Golan i tam zwiedzimy twierdzę krzyżowców Nimrod, a następnie drogą wzdłuż granicy jordańsko-izraelskiej udamy się do Hamat Gader, miejsca gdzie biją najsłynniejsze w Izraelu gorące źródła siarkowe znane już od czasów biblijnych. Powrót do hotelu kolacja i nocleg w Tyberiadzie.

3 Tzfatu - Kana Galilejska – Nazaret - Jerycho

Po śniadaniu wyjazd do Tzfatu - miejsca gdzie już w XV w zaczęli osiedlać się mistycy żydowscy z Hiszpanii i Portugalii, zmuszeni do opuszczenia półwyspu iberyjskiego w czasach działania inkwizycji. Kolejnym obiektem będzie Megido. Jest to twierdza zbudowana w najbardziej strategicznym miejscu doliny Ezdrelon. Odwiedzimy Kanę Galilejską czczoną przez katolików i prawosławnych jako miejsce pierwszego cudu Chrystusa. Kolejnym miastem na naszej drodze będzie Nazaret, gdzie zobaczymy kościół prawosławny nad źródłem i przejdziemy przez stare miasto po drodze odwiedzając Kościół Synagogi, a na koniec Bazylikę Zwiastowania. Przed nami jeszcze Góra Tabor, na szczycie której znajdują się ruiny opactwa oraz kościół poświęcony Przemienieniu Pańskiemu. Przejazd doliną Jordanu do Jerycha. Kolacja i nocleg w Jerychu.

4 Pustynia Negev - Ein Gedi - Morze Martwe

Po śniadaniu przejazd do miejsca chrztu Jezusa nad Jordanem. Miejsce to jest czczone zarówno przez chrześcijan, jak i żydów. Ci drudzy uznają je za miejsce gdzie po śmierci Mojżesza Jozue w cudowny sposób przekroczył wraz z Izraelitami Jordan. Następnie odwiedzimy miejsce znalezienia zwojów znad Morza Martwego - Qumran oraz największą oazę położoną na pustyni Negev-Ein Gedi, gdzie będziemy mieli możliwość spaceru po terenie pięknego Parku Narodowego. Prawie na pewno istnieje możliwość spotkania z góralkami syryjskimi, gazelami oraz koziorożcami. Kolacja i nocleg nad Morzem Martwym.

5 Masada - Morze Martwe

Dzień rozpoczniemy od wspinaczki na szczyt twierdzy Masada, skąd będziemy podziwiali wschód słońca. Twierdza powstała w czasach hasmonejskich, ale sławę swoją zawdzięcza pałacom wybudowanym przez Heroda Wielkiego oraz obronie opisanej przez Józefa Flawiusza w książce zatytułowanej Wojna Żydowska. W dół zjedziemy już kolejką linową i po powrocie do miejsca noclegu zjemy śniadanie. Następie udamy się na plaże nad Morzem Martwym. Dzisiejszy leniwy dzień zakończy kolacja i nocleg nad Morzem Martwym.

6 Betlejem - Hebron

Po śniadaniu, wyjazd w drogę do Betlejem, po drodze zwiedzanie nabetyjskich miast na pustyni Negev. Miasta te strzegły przebiegającego przez pustynie szlaku przypraw. W drodze powrotnej wjazd na punkt widokowy największego na świecie krateru erozyjnego Ramon. Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie wizyta w Hebronie mieście związanym z Patriarchą Abrahamem. Odwiedzimy meczet Abrahama oraz przespacerujemy się po starym mieście (o ile sytuacja i warunki bezpieczeństwa na to pozwolą). Kolacja i nocleg w Betlejem.

7 Betlejem

Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem. Bazylika Bożego Narodzenia to jedyny istniejący do dziś kościół z czasów początków chrześcijaństwa. Następnie udamy się na Pola Pasterskie i do Herodionu - kolejnej z twierdz z czasów Heroda Wielkiego imiejsca jego pochówku będącego bardzo ciekawą konstrukcją wewnątrz góry. Kolacja i Nocleg w Betlejem.

8 Jerozolima - Góra Syjon - Betlejem

Po śniadaniu Jerozolima, Betfage - kościół postawiony w miejscu tradycyjnie związanym z wjazdem Jezusa do Jerozolimy. Odwiedzimy również Kościoły na Górze Oliwnej bazylikę Eleone (Pater Noster) oraz Kościół Dominus Flevit, skąd roztacza się piękny widok na Stare Miasto, Cerkiew Marii Magdaleny - wybudowaną w niepasującym do Jerozolimy stylu baroku ruskiego, Kościół Getsemami - nazywany również Kościołem Wszystkich Narodów, miejsce pojmania oraz podziemia kościoła Marii Panny. Następnie udamy się na Górę Syjon, gdzie zwiedzimy Opactwo Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Zoabczymy również tradycyjne miejsce grobu Króla Dawida oraz Wieczenika. Następnie udamy się na cmentarz położony na zboczach Góry Syjon, gdzie są pochowani Polacy, którzy dotarli do Jerozolimy wraz z gen. Andersem oraz Oskar Shindler. Kolejnym punktem programu będzie Jerozolima Zachodnia, gdzie odwiedzimy Muzeum Izraela wraz z Sanktuarium Księgi oraz modelem Jerozolimy herodjańskiej. Kolacja i nocleg w Betlejem.

9 Jerozolima – Betlejem

Po śniadaniu wyruszymy do Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty na Wzgórzu Świątynnym, miejscu gdzie znajdowała się Świątynia Jerozolimska, a teraz znajduje się Meczet Al Aaksa oraz Kopuła Skały. Wejście w zależności od możliwości na miejscu. Następnie przejdziemy Drogą Krzyżową do Bazyliki Bożego Grobu. Potem udamy się do Kościoła Syryjskiego znajdującego się w miejscu tradycyjnie uważanym za dom św. Marka. Dalej przejdziemy do dzielnicy ormiańskiej, a następnie do dzielnicy żydowskiej, której główną atrakcją jest Ściana Płaczu. W miarę możliwości zwiedzimy tunele pod Ścianą Płaczu - jest to system tuneli który zaprowadzi nas aż na poziom ulic z czasów pierwszej świątyni Jerozolimskiej. Powrót do hotelu w Betlejem kolacja i nocleg.

10 Warszawa lub Berlin

Transfer na lotnisko i przelot powrotny.

Termin/y:

15.06.2022 - 24.06.2022

10.09.2022 - 19.09.2022

Cena:

1470 USD


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*
  • transfery prywatnym busem
  • bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
  • dwa posiłki dziennie
  • opiekę pilota Adventure Club
Cena nie obejmuje:
  • biletu lotniczego na trasie: Warszawa/Berlin – Tel Aviv – Warszawa/Berlin (około 1600 PLN)
  • napiwków dla kierowców i hoteli 40 USD
  • napojów do posiłków
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.