Wyszukiwarka

Islandia i Grenlandia

Islandia i Grenlandia

1 Warszawa - Reykjavík

Przylot na Islandię - międzynarodowy port lotniczy Keflavík. Transfer i zwiedzanie atrakcji stolicy Islandii Reyjavíku: siedziba Prezydenta w Bessastaðir, sala koncertowa Harpa, widok na miasto z położonego na wzgórzu budynku Perlan o charakterystycznej kopule, zabytkowy budynek Höfði, kościół Hallgrímskirkja, stary port i centrum miasta.
Nocleg w hotelu 3*.

2 Reykjavík – Ilulissat

Rano transfer z hotelu na lotnisko, przelot do Ilulissat na Grenlandii. Transfer do hotelu.
Dwugodzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem w większej grupie turystów. Małe, kolorowe miasteczko jest malowniczo położone w pobliżu wpisanego na listę UNESCO fiordu Illuissat Ice.
Nocleg w hotelu 3*.

3 Lodowiec Eqi

Całodniowa wycieczka łodzią pod cielący się lodowiec Eqi. Niewiel miejsc na Grenlandii dorównuje mu pięknem. Lodowiec rozciąga się aż do fiordu położonego 80 km na północ od Ilulissat. Można podpłynąć do niego, by z bliska obserwować odrywające się ogromne bloki lodu rozbijające się na powierzchni wody. Widok zapiera dech w piersiach!
Następnie wzdłuż linii brzegu popłyniemy w pobliże Bredebugt, gdzie we fiordach Pakitsoq często można spotkać wieloryby i foki. Następnie przepłyniemy przez Cieśninę Ataa otoczoną stromymi zboczami gór, z których spływają malownicze wodospady i które są domem dla różnych gatunków ptaków.
Lunch zjemy na łodzi z widokiem na cielący się lodowiec.

4 Dolina Sermermiut

Dziś czeka nas to, co musi zobaczyć każdy, kto odwiedza Ilulissat - wędrówka do Doliny Sermermiut, wpisanej na listę UNESCO, w której znajdują się pozostałości osad ludzkich sprzed ponad 4500 lat. Podczas tej nietrudnej pieszej wycieczki czeka nas kilka stromych podejść i wejść schodami, ale nagrodą będą niezapomniane widoki na majestatyczne lodowe góry i fiordy.
Po południu czeka nas spotkanie z mieszkańcami, którzy ugoszczą nas kawą i domowymi wypiekami oraz opowieściami o ich codziennym życiu w Arktyce. Poznamy też ich nieodłącznych czworonożnych towarzyszy - psy husky, historię ich przyjaźni z człowiekiem. Zobaczymy, jak pracują dla ludzi i będzimemy mogli pomóc w ich karmieniu.

5 Ilulissat – Reykjavík

Rano czas wolny w Ilulissat. Po południu przelot Reykjavíku. Czas wolny i nocleg w hotelu 3* (trzy kolejne noce).

6 Reykjavík – Skógarfoss – Seljalandsfoss – Vík

Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie południowej, najbardziej spektakularnej części Islandii - od czarnych jak smoła nadmorskich plaż aż po przykryte białą czapą śniegu szczyty największych wulkanów. Tutaj mamy też do czynienia z najciekawszymi zjawiskami geologicznymi Islandii.
Odwiedzimy pokrytą czarnym wulkanicznym piaskiem plażę Reynisfjara, przyjrzymy się z bliska słynnym wodospadom Skógafoss i Seljalandsfos, będziemy podziwiać fantastyczne widoki ze stosów morskich na Reynisdrangar, zanurzymy się w uroku i ciszy wioski Vík .
Po południu odbędziemy wędrówkę po lodowcu Sólheimajökull pod opieką doświadczonego przewodnika, który poprowadzi nas przez ten bajkowy, lodowy świat. Zobaczymy cała paletę kolorów lodu - od bieli, przez błękit po krystaliczną przezroczystość. Z zachowaniem bezpieczeństwa zajrzymy w głąb szczelin lodowych i kotłów i zobaczymy różne inne zjawiska typowe dla lodowego świata. Będzie mnóstwo okazji do fotografowania, a przewodnik opowie nam o tym, jak kształtowały się elementy krajobrazu, który podziwiamy. Podczas wycieczki organizator zapewni niezbędny sprzęt, który nie wymaga posiadania szczególnych umiejętności technicznych.

7 Reykjavík

Rano poznamy jedną z najnowszych atrakcji Reykjavíku - park rozrywki FlyOverIceland. Podczas kilkudziesięciominutowego pokazu będziemy mogli doświadczyć niesamowitego wrażenia swobodnego lotu nad Islandią - zobaczymy swoje stopy nad wierzchołkami gór, a na twarzy poczujemy chłodny wiatr. Ekstremalnie, ale zupełnie bezpiecznie - to może zapewnić technika tworząca najnowocześniejsze efekty specjalne.
Około południa przejazd na Błękitną Lagunę na relaks w gorących źródłach i spa w wyjątkowej scenerii.
Po seansie transfer do hotelu.

8 Reykjavík – Keflavík - Warszawa

Transfer na międzynarodowe lotnisko Keflavík i lot powrotny do Warszawy.

Termin/y:

22.07.2022 - 29.07.2022

Cena:

681.000 ISK + 1450 PLN


Cena obejmuje:
  • Noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych
  • Śniadania
  • Transport prywatnym busem i wszelkie transfery
  • Prywatną łódź na Grenlandii
  • Opiekę Pilota Adventure Club
  • Lokalnego przewodnika na Grenlandii
  • Przelot na trasie: Reykjavik – Ilulissat – Rejkjavik
Cena nie obejmuje:
  • Przelotu z Warszawy do Reykjavíku i z Reykjavíku do Warszawy  – ok. 700 PLN
  • Ubezpieczenia
  • Obiadów, kolacji i napojów do posiłków
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.