Wyszukiwarka

Iran z Andrzejem Mellerem

Iran z Andrzejem Mellerem

Iran – magiczny kraj z baśni tysiąca i jednej nocy, fascynująca kultura, bajkowa perska architektura, wspaniali ludzie i ich legendarna gościnność.

A wyprawa do tej cudownej krainy w towarzystwie kogoś, kto od niemal dwudziestu lat jest blisko związany z Azją i wie o niej prawie wszystko, to idealny przepis na wymarzoną podróż.

Zapraszamy do Iranu z Andrzejem Mellerem, tym razem w roli pilota Adventure Club, reporterem i autorem wielu książek o Azji, któremu szczególnie bliski jest właśnie region Iranu, Afganistanu i Pakistanu. Andrzej Meller jest nie tylko znawcą historii i kultury tych krajów, ale również smakoszem, który poprowadzi nas do najciekawszych irańskich restauracji, abyśmy mogli dosłownie zasmakować tego kraju.

1 Warszawa - Teheran

Przylot do Teheranu na Lotnisko Imama Chomeiniego i transfer do hotelu. Nocleg w Teheranie.

2 Teheran

Zwiedzamy najbardziej znane irańskie muzea: Pałac Golestan, Muzeum Narodowe Iranu, Muzeum szkła i ceramiki Abgineh oraz Muzeum Dywanów. Nocleg w Teheranie.

3 Teheran-Isfahan

Rankiem odwiedzamy ikonę Teheranu – wieżę Azadi. Potem jedziemy 440 km do historycznej stolicy kraju Isfahanu. To perła perskiej architektury. Po południu posłuchamy koncertu na żywo w Muzeum Muzyki, a wieczorem odwiedzimy sławne mosty Si-O-Se-Pol i Khaju. Nocleg w Isfahanie.

4 Isfahan

Dziś zwiedzimy najważniejsze zabytki miasta: Plac Mapy Świata z meczetem Szejka Loftollaha, meczet Szaha, pałac Ali Qapu, Bramę Qeysarie i Wielki Bazar. Odwiedzamy manufaktury dywanów, kilimów i obrusów.
Wieczorem jemy kolację u miejscowej rodziny delektując się pyszną kuchnią, perską muzyką i poezją. Nocleg w Isfahanie.

5 Isfahan - obóz nomadów

Dzień spędzimy z irańskimi nomadami. Rano przejazd do ich do wiosennego obozu. Po drodze odwiedzamy starożytną Cytadelę Izadkhast. Obiad w tradycyjnym eko-domu. Potem czeka nas spotkanie z Matką Naturą. Zostawiamy za sobą cywilizację, by poznać jedno z wielu koczowniczych plemion Iranu, które o tej porze roku podąża za zielonymi pastwiskami dla swojego bydła. Nocleg w obozie lub w eko-domkach.

6 Sziraz

Przejazd pod grobowiec Cyrusa Wielkiego do Pasargadae. Odwiedzamy Persepolis i nekropolię perskich władców Naqsh-e Rostam. Wieczorem dotrzemy do Szirazu.

7 Sziraz

Wcześnie rano odwiedzamy Nasir-ol-Molk, zwany także Różowym Meczetem, potem udajemy się do eleganckiego domu arystokratów Qavam. Następnie zwiedzamy zabytki dynastii Zand – kompleks Vakil ( z bazarem i meczetem) i cytadelę Karim Khan. Po południu spacerujemy po Ogrodam Eram. Na koniec spotkanie z mistyczną atmosferą w miejscu pochówku największych sufickich poetów: Grobowiec Hafeza i Świątynia Alego ibn Hamzah. Nocleg w Szirazie.

8 Sziraz - Jazd

Dzień w trasie do Jazd (440 km). Po drodze stajemy przy starożytnym drzewie cyprysowym w Abarkuh i w historycznym domu Aghazadeh. Potem kierujemy się już do Jazd na kolację z rodziną miejscowych Zoroastrian, jako że jesteśmy w światowym centrum religii, która do przyjścia Islamu była perską religią państwową. Nocleg w Jazd.

9 Jazd

Jesteśmy pośrodku pustyni w mieście sławnych łapaczy wiatru i reliktów Zoroastrian. Odwiedzimy Plac Amir Chakhmaq i Muzeum Wody, a po południu poznamy rytuały starożytnego perskiego sportu Zurkhaneh. Zwiedzimy Meczet Piątkowy, Świątynię Ognia, gdzie ogień nieprzerwanie pali się od 1500 lat, poznamy sekrety systemu wodnego Kanatów i obejdziemy Stare Miasto Fahadan. Poznamy zwyczaje pogrzebowe Zoroastrian w Wieżach Milczenia i zobaczymy najwyższy łapacz wiatru w spektakularnych Ogrodach Dowlat Abad. Nocleg w Jazd.

10 Jazd – Mejbod-Na'in-Kaszan

Dzień przejazdu z Jazd do Kaszan. Po drodze odwiedzamy Mejbod z Gołębią Wieżą, Karawanseraj Szaha Abbasi i tradycyjny budynek do przechowywania lodu. W Na'In zatrzymamy się przy Meczecie Piątkowym i odwiedzimy warsztaty rzemieślnicze. Potem przybędziemy do Kaszan, gdzie zanocujemy.

11 Kaszan - Maranjab

Spotkanie z tradycyjną perską architekturą domów bogatych kupców i arystokratów w Kaszan: Dom Tabatabaei i Borujerdi. Odwiedzimy także szkołę i meczet Agha Bozorg, a także piękne Ogrody Fin. Potem kierujemy się w stronę Pustyni Maranjab, gdzie będziemy podziwiać nocne niebo. Nocleg w Karawanseraju Maranjab.

12 Maranjab - Teheran - Warszawa

Przejazd do Teheranu na lotnisko, odlot do Europy.

Termin/y:

15.04.2024 - 26.04.2024

Cena:

7100* PLN

cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

dopłata do pokoju jednoosobowego 370 USD


Cena obejmuje:
 • noclegi w hotelach butikowych lub 4*, jedna noc u nomadów w namiotach lub eco-lodge
 • atrakcje opisane w programie wraz z biletami wstępu i opłatami klimatycznymi
 • transfery minibusem
 • śniadania + 3 x kolacje
 • zaproszenie do Iranu
 • opiekę pilota pracującego Adventure Club
 • opiekę miejscowego przewodnika
 • ubezpieczenie
Cena nie obejmuje:
 • przelotów międzynarodowych Warszawa – Teheran i Teheran – Warszawa
 • posiłkówów innych niż wymienione jako wliczone w cenę
 • zwyczajowych napiwków (70 USD na osobę)
 • atrakcji opisanych jako opcjonalne
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.