Wyszukiwarka

Nepal – wyprawa na Dach Świata

Nepal – wyprawa na Dach Świata

To wycieczka wychodząca naprzeciw zainteresowaniom podróżników chcących odwiedzić kiedyś w życiu Nepal. Jest połączeniem najpopularniejszych form spędzania czasu w Nepalu – krótkiego trekkingu z najpiękniejszymi i najbardziej malowniczymi panoramicznymi widokami na góry w paśmie Annapurny i Dhaulagiri. Daje możliwość, by poczuć smak ekscytującej przygody na rwących rzekach przepływających przez Himalaje – to rafting. Równocześnie pozwala zagłębić się w gęste nepalskie lasy zamieszkałe przez setki gatunków zwierząt: ptaków, gadów, ssaków itp. i niemal tyle samo gatunków roślin. Pokazuje też typowe nepalskie życie w rejonach wiejskich, a także pełne zgiełku i pośpiechu życie w takich miastach jak Katmandu czy Pokhara. Co ważne, ta wycieczka oferuje możliwość zwiedzenia zachwycających starych świątyń i sanktuariów trzech średniowiecznych królestw Nepalu. Na wycieczce zabierzemy cię w mistyczną historyczną podróż, gdzie przeszłość wciąż żyje w teraźniejszości, gdzie tradycja niestrudzenie wciąż przejawia się w kulturze zakorzenionej w dawnej historii i kulturze stworzonej przez królów minionych pokoleń, gdzie doktryna religijna jest ściśle przestrzegana aż po dzisiejsze czasy.

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku i wylot do Nepalu.

2 Katmandu

Przylot do Katmandu i zakwaterowanie w hotelu. Miły wieczór powitalny z typową nepalską kolacją i programem kulturalnym. Nocleg w hotelu.

3 Katmandu

Po śniadaniu zwiedzanie Kamandu, w tym największa stupa buddyjska BOUDHANATH i najświętsza hinduistyczna świątynia na świecie PASHUPATINATH. Po zwiedzeniu tych dwóch miejsc zatrzymamy się w Ogrodzie Marzeń na Thamelu na lunch. Potem, po południu odwiedzimy stupę SWAYAMBHUNATH zwaną także SWIĄTYNIĄ MAŁP i wieczorem powrócimy do hotelu. Kolacja w Lazimpat. (śniadanie)

4 Pokhara

Po śniadaniu przejazd do Pokhary. Odległość do pokonania to 200 kilometrów i dotrzemy tam po 7 godzinach z kilkoma postojami po drodze. Zakwaterowanie w hotelu. Po godzinnej przerwie przejażdżka łódką po jeziorze Fewa, co również będzie godziną relaksu. Kolacja w jednej z azjatyckich restauracji i powrót do hotelu. (śniadanie)

5 Trekking: Pokhara – Ulleri

Po śniadaniu przejazd do NAYAPUL położonego na wysokości 884 m n.p.m. czyli około 400 m niżej od Katmandu. Dzięki temu panuje tam łagodny klimat – w dzień można wyjść na ulicę w koszulce z krótkim rękawem nawet w samym środku zimy. Tu rozpocznie się nasz trekking z Nayapul do Ulleri (1577 m n.p.m.). (śniadanie, obiad, kolacja)

6 Trekking: Ulleri – GhorepaniSikri - Agra

Z Ulleri do Ghorepani – podążając wzdłuż rzeki szlak skręca na kamienne schody i prowadzi pośród wielu domów i herbaciarni wspinając się aż na wysokość 2875 m n.p.m. Ta wędrówka związana jest z długim podejściem, osiągniemy wysokość 2860 m po około 7-godzinnym marszu w górę.

7 Trekking: z Ghorepani do Poonhill – Ghandruk

Wyruszymy przed świtem i podejdziemy na wysokość 3190 m n.p.m. i z wierzchołka będziemy podziwiać cudowne widoki na pasma Dhaulagiri i Annapurny rozświetlone promieniami wschodzącego słońca (około 3210 m). Gdy nacieszymy się już się tym widokiem, zejdziemy do miejscowości zamieszkałej przez Gurungów – Ghandruck. Dzisiejszy czas przejścia to około 8 godzin. (śniadanie, obiad, kolacja)

8 Trekking: Ghandruk Tadapani

Dzisiaj będziemy wędrować do Tadapani, mijając wioski Gurungów i wiele pięknych wzgórz z majestatycznymi widokami na góry w masywie Annapurny. Po 4-5 godzinach marszu dotrzemy do Tadapani, gdzie spędzimy noc. (śniadanie, obiad, kolacja).

9 Trekking: Tadapani – Nayapul – Pokhara

To ostatni dzień trekkingu. Będziemy mijać piękne wioski Gurungów, w których ludzie żyjący w tym egzotycznym miejscu kultywują jest bogatą gurundzką tradycję. Po przybyciu do Nayapul przejazd do Pokhary. (śniadanie, obiad).

10 Pokhara

Do lunchu odpoczynek i relaks w hotelu. Potem zwiedzanie głównych atrakcji turystycznych w Pokharze, w tym wodospadów Dave’s Fall, jaskini Gupteshowar i muzeum górskiego. Zainteresowane osoby mogą również spróbować lotu na paralotni, skoku na bungee, zjazdu po linie (swing), pływania łódkami lub innych atrakcyjnych sportów. Można też wziąć udział w medytacjach, zajęciach jogi lub po prostu powłóczyć się po mieście. Nocleg w hotelu po kolacji. (śniadanie).

11 Pokhara – rafting- Park Narodowy Chitwan

Po śniadaniu przejazd nad rzekę Trishuli, co zajmie około 3 godzin. Tam będzie oczekiwała na nas załoga obsługująca 3-godzinny rafting po rzece Trishulli. Po podaniu przekąsek i napojów rozpocznie się rafting z wieloma wodnymi atrakcjami na wodzie i na brzegach. Po zakończeniu raftingu lunch na brzegu rzeki i przejazd do parku narodowego Chitwan na safari w dżungli. Nocleg w ośrodku turystycznym http://hermitagechitwan.com/ w parku narodowym. Po przybyciu do parku narodowego odwiedziny w centrum kulturalnym i wieczorem wspaniałe wydarzenie kulturalne w wykonaniu mieszkającej na tych terenach grupy etnicznej THARU. Nocleg w ośrodku po kolacji. (śniadanie, obiad, kolacja).

12 Safari w dżungli

Cały dzień w dżungli i jej otoczeniu. Rano odwiedziny ośrodku hodowli słoni, a potem spacer i obserwacja ptaków w dżungli. Potem przejażdżka na słoniach w dżungli wypatrywanie innych zwierząt: tygrysów, lampartów, nosorożców, danieli, jeleni, a także setek ptaków, motyli i gadów.
Po lunchu odwiedziny w lokalnej wiosce, w której zobaczymy, jak wygląda życie Nepalczyków na wsi, spływ kajakami po rzece Rapti, a potem jeep safari w dżungli. Nocleg w ośrodku. (śniadanie, obiad, kolacja)

13 Park narodowy – Katmandu

Po śniadaniu przejazd z powrotem do Katmandu – około 180 km, co zajmie mniej więcej 6 godzin z kilkoma postojami na lunch i inne atrakcje. Nocleg w tym samym hotelu, co poprzednio. (śniadanie)

14 Katmandu

Odpoczynek do lunchu. Później zwiedzanie Bhaktpur Durbur Square. Kolacja w BabarMahal, gdzie już byliśmy i wieczorem powrót do hotelu. (śniadanie)

15 Katmandu - Warszawa lub Berlin.

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot powrotny.

Termin/y:

08.10.2021 - 23.10.2021

26.05.2022 - 09.06.2022

08.10.2022 - 23.10.2022

Cena:

1890 USD


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z dwoma łóżkami w Katmandu i Pokharze w obiektach typu Bed&Breakfast, hotel 3-gwiazdkowy. Zakwaterowanie w herbaciarniach podczas trekkingu – 4 noce ze śniadaniem, obiadem i kolacją
 • 2 noce w parku narodowym Chitwan z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) z atrakcjami w dżungli opisanymi powyżej w programie
 • wszystkie przejazdy w pełni klimatyzowanym prywatnym pojazdem
 • angielskojęzyczny przewodnik podczas całego programu
 •  opiekę pilota Adventure Club
 • jedna kolacja powitalna lub pożegnalna w autentycznej restauracji nepalskiej
 • opłaty za wstęp do atrakcji turystycznych i inne zezwolenia, w tym zezwolenie na trekking, TIMS, wejściówki do parku narodowego itp.
 • 3-godzinny rafting z lunchem nad rzeką Trishuli
Cena nie obejmuje:
 • przelotów międzynarodowych
 • wydatków natury osobistej, takich jak napoje, napiwki, telefon itp.
 • lunchów i kolacji w takich miastach jak Pokhara i Katmandu, które nie zostały wymienione w programie
 • wizy do Nepalu
 • ubezpieczenia
 • zwyczajowych napiwków
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.