Wyszukiwarka

FILIPINY – WŚRÓD PÓL RYŻOWYCH I BŁĘKITNYCH LAGUN

FILIPINY – WŚRÓD PÓL RYŻOWYCH I BŁĘKITNYCH LAGUN

Filipiny to kraj nieograniczonych możliwości. Podczas naszej 15 – dniowej wyprawy zobaczymy najpiękniejsze z 7 tysiąca wysp. Będziemy obcować z naturą nie unikając trekkingów wśród pól ryżowych i bujnej filipińskiej natury. Wykąpiemy się w wodospadach i będziemy eksplorować jaskinie. Jak na wyspiarski kraj przystało, sporą część czasu spędzimy na łodziach podczas “island hoppingu”, odwiedzając kolejne wyspy, laguny czy najpiękniejsze rafy koralowe. Skosztujemy najświeższych owoców morza i najlepszego na świecie mango. Z pewnością nie zabraknie nam wrażeń!

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku. Wylot do Manili.

2 Manila

Przylot do Manili w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu, nocleg.

3 Manila

Zwiedzanie stolicy Filipin. W planie dnia stara dzielnica Intramuros, Fort Santiago, Baluarte de San Diego, Plaza San Luis oraz Muzeum Narodowe i American Memorial Park. Nocleg w hotelu w Manili.

4 Manila - Banaue

Wyjazd z Manili do Banaue (ok. godz. 7.00 rano po śniadaniu). W drodze do miejscowości słynącej ze spektakularnych pól ryżowych miniemy prowincje Centralnego Luzonu, Nueva Vizcayę i Ifugao. Do Banaue dotrzemy w późnych godzinach popołudniowych. Jeśli czas pozwoli, wybierzemy się na krótki spacer po miasteczku. Nocleg w hotelu w Banaue.

5 Banaue - Sagada

Wcześnie rano wyruszymy w kierunku Sagady - urokliwej górskiej miejscowości. Zobaczymy słynną Echo Valley, a w niej wiszące trumny i jaskinię, jedno z najważniejszych miejsc pochówku w regionie. Wybierzemy się również na eksplorację jaskini Sumaguing oraz, jeśli czas pozwoli, na zachód słońca nad jeziorem Danum. Nocleg w Sagadzie.

6 Banaue

Powrót do Banaue i przesiadka do jeepneya, tradycyjnego filipińskiego pojazdu i niemal wizytówki tego kraju, którym udamy się do Batad. Po przyjeździe na miejsce rozpoczniemy około półgodzinny trekking do punktu widokowego na najpiękniejsze pola ryżowe Filipin. Czekają na nas niezliczone możliwości fotograficzne, a chętni mogą również wybrać się nad wodospad Tappiyah. Po południu powrót na nocleg do hotelu Banaue.

7 Banaue - Manila

Wyjazd w godzinach porannych w kierunku Manili. Do stolicy Filipin dotrzemy późnym popołudniem lub wieczorem w zależności od natężenia ruchu na drodze. Nocleg w hotelu w Manili.

8 Bohol

Poranny przelot na wyspę Bohol. Przejazd do hotelu i odpoczynek na plaży.

9 Bohol

Eksploracja wyspy Bohol. Tego dnia poznamy przemiłe zwierzątka o wielkich oczach, czyli słynne wyraki; zobaczymy Czekoladowe Wzgórza, wodospad, wiszące bambusowe mosty, farmę egzotycznych motyli oraz zabytkowy kościół Baclayon. Lunch zjemy na pływającej tratwie podczas rejsu na rzece Loboc.

10 Palawan

Czas na przemieszczenie się na Palawan. Rano wyruszymy promem z wyspy Bohol do Cebu, a stamtąd kolejnym samolotem do Puerto Princesa na Palawanie. Tam już będzie czekał na nas samochód, który zabierze nas do El Nido, w najpiękniejsze zakątki wyspy. Wieczorem fakultatywna kolacja z owocami morza w restauracji przy plaży.

11 Archipelag Bacuit

Całodniowa wyprawa łodzią w okolicy archipelagu Bacuit. W planie klimatyczne wysepki, laguny, snorkeling i lunch składający się z ryb i owoców morza.

12 Nacpan

Relaks na szerokiej plaży Nacpan. W drodze na plażę odbędziemy krótki trekking na wodospad i pobliskie wzgórze z widokiem na okolicę.

13 Busuanga - Coron - Jeziora Baraccuda i Kayangan

Wczesna szybka łódź z El Nido do Coron na wyspie Busuanga (ok. 4 godzin). Po dotarciu na miejsce od razu przesiądziemy się na łódź, która zabierze nas w okolice wyspy Coron - zobaczymy jedyne w swoim rodzaju jeziora Baraccuda i Kayangan, laguny otoczone klifami i ukryte plaże. Kiedy my będziemy korzystać z uroków wyspy Coron, załoga przygotuje nam lunch.

14 Malcapuya - Ditaytayan - Coco Beach

Dzień na łodzi, podczas którego wybierzemy się na najpiękniejsze plaże w okolicy: wyspę Malcapuya, Ditaytayan i Coco Beach.

15 Coron - Manila

Ostatnie spacery i zakupy w Coron. Powrót do Manili. Wieczorem lot powrotny do Europy.

Termin/y:

05.02.2023 - 19.02.2023

Cena:

2275 USD


Cena obejmuje:
 • Zakwaterowanie: hotele 3* i guesthousy. W niektórych miejscach na wyspie Luzon pokoje mogą być prostsze, choć zawsze najlepsze dostępne;
 • Posiłki wymienione w programie, w szczególności codziennie śniadania, a oprócz tego lunche podczas wycieczek łodzią w El Nido, Coron i na Boholu (4 x lunch);
 • -Transport szybką łodzią pomiędzy El Nido i Coron; 
 • Przejazdy klimatyzowanym vanem lub samochodami na wyspach Luzon, Bohol oraz Palawan wraz z benzyną i ewentualnymi opłatami drogowymi;
 • Wszystkie transfery z lotnisk do hoteli; 
 • Prywatne łodzie podczas island hoppingu w El Nido i Coron wraz z lunchem, załogą i lokalnym przewodnikiem;
 • Wszystkie opłaty środowiskowe;
 • Wszystkie bilety wstępu do wymienionych atrakcji; 
 • Opiekę polskiego pilota przez cały czas pobytu na Filipinach
Cena nie obejmuje:
 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa/Berlin – Manila i Manila – Warszawa/Berlin
 • Przelotów wewnetrznych: Manila – Bohol; Cebu – Puerto Princesa, Busuanga – Manila (ok. 350-490 usd)
 • Posiłków nie wymienionych w programie
 • Zwyczajowych napiwków
 • Ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.