Wyszukiwarka

Filipiny – Sylwester za siedmioma tysiącami wysp

Filipiny – Sylwester za siedmioma tysiącami wysp

W przypadku Filipin historia ma prawo zacząć się słowami – za siedmioma morzami i siedmioma tysiącami wysp…
Ten zyskujący na popularności archipelag będzie naszą nagrodą za mijający rok. Dostarczy wrażeń w spotkaniu z dziewiczą przyrodą jak również pod powierzchnią lazurowych mórz. Odwiedzimy 4 najciekawsze i różnorodne wyspy a podróż przepleciona zostanie momentami wytchnienia na plażach. 
Tym razem naszą salą balową będą rajskie krajobrazy!

1 Warszawa

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Manili.

2 Manila

Przylot do Manili – ponad 10-milionowej konurbacji, w której pomiędzy typowo azjatyckim boomem motoryzacyjnym, biurowcami i centrami handlowymi, odnaleźć można perełki kolonialnej architektury hiszpańskiej. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu kolacja albo zasłużony nocleg.

3 Manila, wulkany

Ten dzień poświęcimy na poznanie charakterystycznego w krajobrazie Filipin elementu, jakim są wulkany. Archipelag wraz z Indonezją, Japonią oraz zachodnim wybrzeżem Ameryk stanowi tzw. „Pierścień Ognia” czyli najbardziej aktywny sejsmicznie obszar nachodzenia płyt tektonicznych. W samych Filipinach jest 100 wulkanów, z czego 24 są uznane za aktywne. W zależności od dostępności zobaczymy wulkan Taal, albo Pinatubo, którego erupcja w 1991 była drugą największą w XX w. Po powrocie do Manili odwiedzimy kolonialne "miasto w mieście" zbudowane przez Hiszpanów podczas ich panowania na Filipinach - Intramuros, a w nim - katedrę wzniesioną w 1581 roku, kościół św. Augustyna z wyjątkowymi organami i kompleksem klasztornym i Park Rizal z cytadelą.

4 Manila - El Nido

Transfer na lotnisko i przelot do El Nido, niegdyś sennej rybackiej osady a obecnie najszybciej rozwijającej się miejscowości wyspy Palawan, która już czterokrotnie uznana została najpiękniejszą wyspą na świecie. Swoją popularność zawdzięcza ono sąsiedztwu archipelagu Bacuit, na którym można by kręcić ujęcia do kolejnej części Avatara albo reklamy batoników Bounty. Transfer do hotelu i spacer po małym, ale tętniącym życiem miasteczku.

5 Archipelag Bacuit

Całodzienny rejs prywatną łodzią po wysepkach. Pionowe grafitowe skały kontrastują z lazurem wody i bielą koralowych plaż. Snorkeling na rafach a przy odrobinie szczęścia spotkanie z żółwiami, pływanie w lagunach, lunch na plaży - zasłużyliśmy na zwieńczenie tego roku w rajskim krajobrazie! Pina colada dla wszystkich, a po powrocie z rejsu zabawa.

6 El Nido

Odpoczynek po przetańczonej nocy, a dla nienasyconych opcjonalnie możliwość przejażdżki skuterami po okolicy i zjazdu tyrolką na plaży Cabanas.

7 El Nido - Cebu

Dzień w drodze - wcześnie rano wyruszamy na lotnisko do stolicy wyspy - Puerto Princessa. (ok 5h). Przelot na kolejną wyspę - Cebu. Transfer do klimatycznego Moalboal (4h). Możliwy masaż po trudach podróży.

8 Oslob

To kolejny dzień, który zapamiętacie na długo - po wczesnym śniadaniu pojedziemy do miejscowości Oslob, gdzie można będzie snorklować z obłędnymi w swym pięknie i majestacie rekinami wielorybimi. Bez obaw - nie gryzą. Następnie pojedziemy na wodospady Kawasan. Dla spokojnych - kąpiel w lazurowej wodzie a dla żądnych adrenaliny (i sprawnych) za opłatą ok. 3000 pesos - trawers kanionem i kaskadami ze skokami do wody, elementami wspinaczki i mnóstwem zabawy. Powrót do hoteliku.

9 Moalboal - Boracay

Po śniadaniu sprawdzamy co sprowadza ludzi do Moalboal - są to jedyne poza wybrzeżem RPA tak liczne i zawsze obecne ławice sardynek. Snorkeling pośród tysięcy maleńkich rybek dostarcza niezapomniane wrażenia. Po wymeldowaniu transfer na lotnisko i przelot na wyspę Boracay, której plaża „White Beach” przeszła w ostatnich latach głęboką rekonstrukcję i uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Piasek tu ma kolor i miałkość mąki. Zakwaterowanie i kolacja z owoców morza na lokalnym targu.

10 Boracay

Dolce far niente, czyli słodkie nieróbstwo albo opcjonalnie lekcje pływania na kite surfingu czy poranne połowy ryb

11 Boracay - Cebu

Niestety czas zamienić biel piasku na biel śniegu i wracać do Polski.
Ostatnia kąpiel w morzu, wymeldowanie, transfer łodzią na lotnisko, przelot do Cebu, zmiana terminalu i przelot do kraju.

12 Warszawa

Lądowanie w Warszawie i planowanie kolejnego wyjazdu.

Termin/y:

27.12.2024 - 07.01.2025

Cena:

12.400 PLN*

* cena gwarantowana dla grupy min. 12-osobowej

Dopłata do pokoju 1-osobowego 2400 PLN


Cena obejmuje:
 • atrakcje opisane w programie wraz z biletami wstępu i opłatami klimatycznymi
 • transfery klimatyzowanym minibusem oraz łodziami wg programu
 • przeloty lokalne: Manila – El Nido, Puerto Princessa – Cebu, Cebu – Boracay – Cebu
 • śniadania w hotelach lub poza nimi
 • opiekę profesjonalnego pilota pracującego od 20 lat w Azji
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach około 3*
Cena nie obejmuje:
 • przelotów międzynarodowych na trasie Warszawa – Manila iCebu – Warszawa
 • posiłków innych niż śniadania
 • zwyczajowych napiwków
 • atrakcji opisanych jako opcjonalne
 • własnych wydatków
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.