Wyszukiwarka

Islandia – kraina ognia i lodu

Islandia – kraina ognia i lodu

Bardzo egzotyczna wyprawa… Bo egzotyka to nie tylko chłodny cień pod palmami na złotej plaży. To również gejzery, wulkany, kipiąca i zastygła lawa, kąpiele w gorących źródłach, gdy na głowę sypie śnieg, maskonury, delfiny, wieloryby, foki, renifery i pływające góry lodowe…

1 Warszawa

Przelot z Polski na Islandię. Transfer do hotelu. Nocleg.

2 Reykjavik, Borgarnes

Pierwszy dzień pobytu na Islandii poświęcimy na zwiedzanie Reykjaviku. Stolica Wyspy ma wyjątkowy charakter - jest uroczym miasteczkiem o artystycznym klimacie, nie mającym w sobie nic wielkomiejskiego. Odwiedzimy kościół Hallgrimskirkja, którego architektura nawiązuje do islandzkich krajobrazów, salę koncertową Harpa, spacerując uroczymi uliczkami wstąpimy do baru na miejscowe piwo i hot dogi. Dla chętnych możliwość wejścia do muzeum Perlan na pokaz zorzy polarnej. Nocleg w okolicy miasteczka Borgarnes.

3 Półwysep Snæfellsnes

Dziś udamy się na półwysep Snæfellsnes, nad którym góruje wulkan Snæfellsjökull znany z powieści Juliusza Verne’a „Podróż do wnętrza ziemi”. Wybierzemy się na spacer brzegiem oceanu maleńkich, uroczych miasteczkach Arnarstapi i Hellnar, będziemy obserwować kolonię fok na plaży. Napijemy się naturalnie gazowanej wody wprost z jej źródła, a w drodze powrotnej zatrzymamy się u podnóża najpiękniejszego szczytu Półwyspu - Kirkjufell. Nocleg w okolicy Staður.

4 Akureyri

Dziś wyruszymy na północ Wyspy, gdzie krajobrazy nabierają surowości i gdzie występuje coraz więcej zjawisk związanych z ogniem i lodem. Po drodze odwiedzimy skansen ze znanymi z pocztówek torfowymi domkami. Droga do celu dzisiejszej podróży wiedzie przez malownicze fiordy, klucząc wzdłuż rozbudowanej linii brzegowej dotrzemy do najbardziej wysuniętego na północ miasta Islandii Siglufjörður, dawnego ważnego portu rybackiego, słynącego z połowów śledzi. Wieczorem czeka nas urokliwy spacer uliczkami Akureyri i kolacja ze słynnym islandzkim dorszem w roli głównej. Nocleg w hotelu.

5 Goðafoss, Jezioro Myvatn, wodospad Dettifoss

Wczesnym rankiem dla chętnych rejs łodzią na obserwację wielorybów, a po śniadaniu przejazd nad jezioro Myvatn. Na trasie zatrzymamy się, by spojrzeć na piekny wodospad Goðafoss. Niezapomnianym wrażeniem będzie spacer po polach zastygłej lawy wulkanicznej w Dimmuborgir. Będziemy obserwować tam różne spektakularnej zjawiska związane z aktywnością wulkanów. Zobaczymy pola geotermalne Hverir oraz sąsiedztwo czynnego wulkanu Krafla. Po lunchu odwiedzimy jeden z największych wodospadów Europy - majestatyczny Dettifoss. Dla chętnych wieczorny relaks w naturalnym geotermalnym spa Myvatn Nature Baths. Nocleg w hotelu.

6 Seyðisfjörður - Höfn

Dzisiejsza trasa wiedzie przez surowe, owiane aurą niesamowitości, górskie krajobrazy wschodniej Islandii. Wśród skalnych pustkowi, dzikiej przyrody i strzelistych szczytów znajduje się ważny port rybacki wschodniego wybrzeża - Seyðisfjörður. W tej pięknej miejscowości zjemy lunch, a potem wyruszymy w dalszą drogę do Höfn. Droga malowniczo wije się wśród fiordów, a za kolejnym zakrętem otwiera się widok na majestatyczny lodowiec.
Po dniu pełnym wrażeń nocleg w hotelu z widokiem na lodowiec.

7 Laguna Jökulsárlón, pola lawy Lakagígar, lodowiec Vatnajökull

Przed południem udamy się do lodowcowej laguny Jökulsárlón. To prawdziwa kraina lodu, w której po błękitnych wodach oceanu pływają ogromne kry i majestatyczne góry lodowe, a wśród nich wesołe foki. Zatrzymamy się na tzw. Diamentowej Plaży, z której można wybrać się (opcjonalnie - dla chętnych) na rejs amfibią wśród gór lodowych. W pobliżu znajduje się też inna, dużo spokojniejsza laguna Fjallsarlon, a dalej zobaczymy olbrzymie jęzory największego islandzkiego lodowca Vatnajökull i kontrastujące z nim olbrzymie pola lawy Lakagígar. Na naszej trasie znajdzie się też niezwykle malowniczy kanion i czarna plaża w Viku z widokiem na ciekawe formy skalne, z której można zobaczyć gniazdując na klifach maskonury. maskonurów. Nocleg w Viku.

8 Reynisfjara - Półwysep Dyrholaey - Seljalandsfoss - Złoty Krąg

Dziś przemieścimy się na południe Wyspy. Po drodze odwiedzimy czarną plażę Reynisfjara i Półwysep Dyrholaey, z którego przy dobrej widoczności roztacza sie widok na dwa lodowce. Dalej droga poprowadzi nas dookoła wodospadu Seljalandsfoss, a pieszo podejdziemy pod spektakularny 60 metrowy wodospad Skogafoss. W pobliżu znajduje się też słynny wulkan Eyjafjallajokull, który w roku 2010 sparaliżował ruch lotniczy w dużej części świata. Nocleg w hotelu w okolicy Złotego Kręgu.

9 Złoty Krąg oraz Błękitna Laguna

Rano wybierzemy się do Parku Narodowego Þingvellir, na terenie którego znajduje się się granica płyt tektonicznych. Z tego powodu obszar ten cechuje się , wzmożoną aktywnością sejsmiczną, której skutkiem są liczne szczeliny. Obszar ten wraz z wąwozem Almannagja został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Ostatnimi atrakcjami, jakie zobaczymy dziś na Islandii będą gejzer Strokkur, który wybucha w regularnych, kilkuminutowych odstępach i dwukaskadowy wodospad Gullfoss. Przed wylotem będzie jeszcze czas, aby islandzką przygodę zakończyć relaksem na słynnej Błękitnej Lagunie (opcjonalnie, dla chętnych). Wieczorem wylot do Polski.

UWAGA!

W związku z dużą nieprzewidywalnością islandzkiej pogody, program może ulec nieznacznej zmianie (np. kolejność zwiedzania, brak dostępności wszystkich atrakcji).

Termin/y:

03.06.2024 - 12.06.2024

13.06.2024 - 22.06.2024

03.06.2025 - 12.06.2025

13.06.2025 - 22.06.2025

Cena:

11500 zł*

* cena w przypadku grupy min. 8-osobowej


Cena obejmuje:
 • 8 noclegów w komfortowych hotelach, pensjonatach lub domach, w bardzo dobrych lokalizacjach z prywatnymi łazienkami (pokoje dwu- lub trzyosobowe),
 • śniadania w formie kontynentalnego szwedzkiego stołu, do samodzielnego przygotowania lub śniadania w pensjonatach/hotelach
 • wynajem samochodu z pełnym ubezpieczeniem,
 • koszty przejazdów, opłat drogowych i parkingowych,
 • całodobową opiekę polskiego pilota-przewodnika, który także jest kierowcą
 • pełny „Informator przedwyjazdowy”
Cena nie obejmuje:
 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa – Reykjavik i Reykjavik – Warszawa
 • Wyżywienia oprócz śniadań
 • Dodatkowych atrakcji (z koniecznością rezerwacji z wyprzedzeniem):
  • Wstęp do muzeum Perlan w Reykjaviku z pokazem zorzy polarnej – koszt ok. 40 Euro
  • 3-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów – koszt ok.82 Euro
  • Myvatn Nature Baths (https://myvatnnaturebaths.is) – ok. 40 Euro Słynne islandzkie SPA
  • Rejs motorówką lub amfibią po lagunie lodowcowej – koszt ok.50 Euro
  • Blue Lagoon (Błękitna Laguna) (https://www.bluelagoon.com) – koszt ok. 86 Euro
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.