Wyszukiwarka

CZAD – SAHARYJSKI RAJ ENNEDI

CZAD – SAHARYJSKI RAJ ENNEDI

1 Warszawa - Ndżamena

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Czadu z międzylądowaniem w Paryżu. Przylot do stolicy i największego miasta kraju - Ndżameny. Przywitanie przez lokalnego przewodnika, a następnie transfer do hotelu na nocleg.

2 Ndżamena - Moussoro

Rano opuścimy Ndżamenę i wyruszymy w kierunku Faya - największej oazy na Saharze, a następnie na północ kraju do miasteczka Moussoro. Po przejechaniu około 300 km, skierujemy się na północny wschód kraju, mijając po drodze wioski malowniczo porozrzucane na tej półpustynnej, półkrzewiastej sawannie. Przejedziemy przez miasteczko Moussoro, które leży w korycie wyschniętej rzeki i rozbijemy obozowisko, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

3 Moussoro - Todi - Hachim

Po śniadaniu w obozowisku wyruszymy w drogę na wschód, w kierunku wyżyny Ennedi, mijając po drodze studnie Todi oraz dolinę Hachim z licznymi stadami gazeli. Nocleg w obozowisku w okolicy.

4 Oumchalouba - Terkei

Rankiem po śniadaniu na biwaku wyruszymy w dalszą drogę. Na trasie między wadi Oumchalouba i Kalait uzupełnimy zapasy wody i paliwa, a potem udamy się w kierunku wyżyny Ennedi, mijając po drodze masyw górski Terkei. Nocleg w obozowisku z widokiem na położony na horyzoncie masyw Ennedi i gresowe góry o fantazyjnych formach.

5 - 7 Ennedi

Rano po śniadaniu wyruszymy na poznawanie prawdziwego piękna tego tak oddalonego i niedostępnego miejsca. Wyżyna Ennedi, zwana często niezdobytą fortecą, w większości pokryta pustyniami i licznymi wadi zbudowana jest z piaskowców paleozoicznych. Znajdują się na niej liczne groty skrywające wiele niespodzianek. Jednymi z nich są rysunki jaskiniowe i ryty skalne liczące kilka tysięcy lat. Te miejsca to Deli, Chigeou, Tokou, a także słynna Guelta d'Archeï, w której wciąż żyją krokodyle. Jej masywne ściany i stada wielbłądów przybywających do wodopoju stanowią niezapomniany widok i jedną z atrakcji, tworzących mityczną Saharę. Noclegi w obozowisku.

8 Ennedi - Fada - Bichigara

Rankiem, po śniadaniu udamy się na dalsze podziwianie tajemniczych płaskorzeźb wyrytych w skalnych kolosach, naturalnych pomników zbudowanych z piaskowca i układających się w przedziwne kształty: łuki, iglice i grzyby skalne. Następnie pojedziemy do Fada - oazy na Saharze, która jest jednocześnie stolicą regionu Ennedi. Nocleg w okolicach masywu Bichigara.

9 Bichigara - Mourdi

Po śniadaniu obejrzymy rysunki naskalne w masywie górskim Bichigara. Następnie, po uzupełnienie zapasów wody przy studni Way, wyjedziemy w kierunku depresji pustynnej Mourdi. Nocleg na biwaku w okolicy.

10 Mourdi - Ounianga Serir

Rano po śniadaniu wyruszymy w kierunku grupy jezior Ounianga Serir. Po drodze będziemy mijać solanki Demi i Teguedeï. Niebiesko-zielone wody jezior Ounianga Serir odwiedzane są przez liczne karawany przewożące sól. Miejsce to często jest też nawiedzane przez Harmattan - silny wiatr znad Sahary. Wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO jeziora Ounianga stanowią pozostałość po pradawnym, wielkim jeziorze z czasów, kiedy na Saharze panował wilgotniejszy klimat. Obecnie Ounianga obejmuje 18 jezior o łącznej powierzchni 20 kilometrów kwadratowych. Do grupy Serir należy aż 11 jezior. Nocleg na biwaku nad jeziorem.

11 Ounianga Kebir

Po śniadaniu udamy się do Ounianga Kebir - drugiej grupy jezior wpisanych w 2012 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Te piękne, metalicznie niebieskie i magiczne jeziora otoczone są zielonymi palmami, które kolorystycznie współgrają z wysokimi klifami w odcieniu pomarańczy oraz żółtymi grzbietami wydm depresji pustynnej Mourdi. Nocleg w tym unikalnym miejscu w obozowisku nad brzegiem jeziora.

12 Ounianga Kebir - Faya

Rano po śniadaniu będziemy kontynuować naszą egzotyczną podróż i zmierzać powoli w kierunku Faya - największego gaju palmowego i oazy na Saharze, mijając bezdroża pustyni Erg du Bembeche. Przed przybyciem do Faya noc spędzimy w obozowisku.

13 Faya - Kouba

Rano najpierw na kilka godzin zatrzymamy się w hotelu w Faya, by odświeżyć się i odpocząć, a także uzupełnić zapasy wody i paliwa. Następnie wyruszymy w podróż w kierunku Kouba, podążając wzdłuż złocistych wydm pustyni Erg de Djourab i obszarów charakteryzujących się skąpą roślinnością. Nocleg na biwaku w Kouba.

14 Kouba - Moussoro

Po śniadaniu na biwaku udamy się w dalszą drogę. Z wioski do wioski, w malowniczej scenerii półpustynnej sawanny będziemy podążać w kierunku miasteczka Moussoro, przejeżdżając przez Salal. Nocleg w obozowisku w okolicy.

15 Moussoro - Ndżamena

Rano po śniadaniu powrót do stolicy. Przyjazd do hotelu, a następnie o odpowiedniej porze transfer na lotnisko i wylot do kraju.

16 Warszawa

Przylot do Polski.

Termin/y:

10.04.2022 - 25.04.2022

Cena:

2540 EUR

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 80 EUR (tylko hotel)


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelu Novotel w Ndżamena
 • przejazdy pojazdami terenowymi 4 x 4 – 4 osoby na auto
 • pełne wyżywienie
 • kucharza
 • lokalnego przewodnika
 • opiekę pilota Adventure Club
 • nocleg na pustyni w namiotach dwuosobowych, materace
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa – Ndżamena – Warszawa (ok. 3300 PLN)
 • zwyczajowych napiwków
 • napojów, oprócz wody w bidonach
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.