Wyszukiwarka

Chiny – w krainie Czyngis Chana

Chiny – w krainie Czyngis Chana

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku. Wylot do Pekinu przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

2 Pekin - Gubei

Przylot do Pekinu, stolicy Chińskiej Republiki Ludowej. Przejazd do Gubei, malowniczego "wodnego miasta" położonego nad jeziorem Mandaryńskich Kaczek. Spacer i czas wolny na starówce pochodzącej z okresu ostatniej dynastii Qing. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Gubei. (K)

3 Gubei - Pekin

Po śniadaniu wyjazd na mur chiński. Sekcja Simataj to jeden z najpiękniejszych i najbardziej spektakularnych fragmentów Chińskiego Muru. Simatai wzniesiono pod koniec wieku XIV, podczas panowania pierwszego z cesarzy dynastii Ming - Hongwu. Czas wolny, a następnie przejazd do Pekinu. Krótki przystanek przy obiektach olimpijskich i wizyta w centrum hodowli pereł. Kolacja. Nocleg w Pekinie. (HB)

4 Pekin - Hohot

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tian'anmen), jednym z największych publicznych placów na świecie, na którym znajduje się również Mauzoleum Mao Tse-tunga. Następnie Zakazane Miasto - majestatyczny pałac cesarski dwóch ostatnich dynasji Chin oraz położony nieopodal park Beihai, słynący z górującej nad nim Białej Dagoby. Kolacja: kaczka po pekińsku. Przejazd na stację kolejową skąd ruszymy nocnym pociągiem do Hohot. (HB)

5 Hohot-Xilamuren

Przyjazd do Hohot - stolicy Mongolii Wewnętrznej. Wizyta w największej w mieście świątyni Da Zhao (XVIw) oraz utrzymanej w stylu hinduskim świątyni Pięciu Wież. Przejazd do znajdujących się ok. 80 km od Hohhot stepów Xilamuren. Czas wolny. Kolacja. Nocleg w tradycyjnych mongolskich ger. (HB)

6 Xilamuren-Ordos

Po śniadaniu przejazd do Ordos. Po drodze zwiedzanie biura Gubernatora Generalnego, budynku pochodzącego z okresu dynastii Qing oraz pięknego klasztoru Medai, gdzie zaobserwować można synkretyzm stylów architektonicznych Chin, Tybetu i Mongolii. Kolacja. Nocleg w Ordos. (HB)

7 Ordos-Baotou-Lanzhou

Po śniadaniu przejazd do Mauzoleum Czyngis Chana, symbolicznie uznanego za miejsce pochówku słynnego wodza.Za opiekę i rytuały nad jego trumną odpowiada 500 rodzin, które tworzą tzw. orszak specjalny. Wywodzą się one z plemienia Darhadem. Jego członkowie nie pełnią służby wojskowej i nie płacą podatków. Lunch. Transfer na stację kolejową. Przejazd nocnym pociągiem do Lanzhou - stolicy prowincji Gansu. (HB)

8 Lanzhou

Przyjazd do Lanzhou. Miasto łączy pustynne tereny północnego zachodu z Chinami środkowymi, a w przeszłości było jednym z większych ośrodków Jedwabnego Szlaku. Zwiedzanie miasta: park Wzgórza Białej Pagody, którego nazwa nawiązuje do konstrukcji z XIII w.; Muzeum Prowincji Gansu, gdzie przechowywany jest słynny na cały świat Lecący Koń – rzeźba z brązu, wykonana 2 tys. lat temu. Most Sun Jat-sena, pierwszy stalowy most w górnym biegu Żółtej Rzeki. Kolacja i nocleg. (HB)

9 Lanzhou

Po śniadaniu całodniowa wycieczka w góry Xianglong, położone ok 60km od miasta Lanhzou. Znajduje się tutaj ponad 70 świątyń buddyjskich i taoistycznych. Wedle legendy, tutaj złożono pierwotnie ciało zmarłego Czyngis Chana. Trekking do wybranych punktów widokowych. Powrót do Lanzhou. Kolacja i nocleg. (HB)

10 Lanzhou-Dunhuang

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Dunhuangu. Zwiedzanie Nefrytowych Wrót - dawnej fortecy wzniesionej w okresie panowania dynastii Han, stanowiącej przez wiele wieków punkt graniczny między cesarstwem chińskim, a położonymi na zachodzie terenami zamieszkałymi przez koczowników. Wizyta na nocnym bazarze. Kolacja. Nocleg. (HB)

11 Dunhuang

Całodzienna wycieczka do najsłynniejszego zabytku Chin północno-zachodnich – Grot Mogao . Dziesiątki niezwykłych i doskonale zachowanych fresków zostały ponownie odkryte dla świata zachodniego na początku XX w. Przejazd w pobliskie Góry Śpiewających Piasków, gdzie znajduje się Jezioro Półksiężyca. Kolacja i nocleg. (HB)

12 Dunhuang-Chengdu

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do Chengdu - stolicy prowincji Syczuan. Spacer po tradycyjnej ulicy Jinli. Kolacja. Nocleg. (HB)

13 Chengdu

Po śniadaniu wizyta w Centrum Hodowli Pand. Następnie pożegnalny lunch - kuchnia syczuańska, słynąca z wyjątkowo ostrych papryczek chilli dodawanych niemal do każdego dania. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych. (HB)

14 Warszawa lub Berlin

Przylot.

Termin/y:

28.08.2022 - 11.09.2022

Cena:

2580* USD 

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 390 USD


Cena obejmuje:

▪    zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych

▪    śniadania oprócz dnia 2

▪    transport prywatnym busem

▪    przewodnika angielskojęzycznego

▪    Pilota polskojęzycznego Adventure Club

▪    biletów wstępu do wszystkich atrakcji

▪    nocny pociąg (kuszetki) na trasie: Pekin – Hohot oraz Baotou – Lanzhou

▪    przelot wewnętrzny na trasie: Lanzhou – Dunhuang – Chengdu

▪    obiadokolacje wg. programu

Cena nie obejmuje:

▪    przelotów: Warszawa/Berlin – Pekin, Chengdu – Warszawa/Berlin

▪    zwyczajowych napiwków około 60 USD

▪    napojów do posiłków

▪    wizy do Chin

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.