Wyszukiwarka

CHILE – WYSPA WIELKANOCNA

CHILE – WYSPA WIELKANOCNA

1 Warszawa lub Berlin - Quito

Spotkanie na lotnisku. Wylot i i przesiadka na jednym z międzynarodowych portów lotniczych.

2 Santiago de Chile

Przylot do Santiago de Chile i transfer z lotniska do hotelu. Po krótkim odpoczynku wyruszymy na zwiedzanie miasta. Podczas objazdowego city tour zobaczymy najważniejsze zabytki chilijskiej stolicy, w tym plac główny Plaza de Armas - serce miasta od 1541 roku, Katedrę z XVIII wieku, dawny pałac prezydencki La Moneda, będący obecnie siedzibą rządu, Ratusz i Muzeum Narodowe. Przekroczymy rzekę Mapocho i dotrzemy do centrum chilijskiej bohemy, dzielnicy Bellavista, a także na wzgórze San Cristóbal, z którego rozpościera się widok na miasto. Wzgórze to słynie również z ogromnej figury Matki Boskiej o wysokości 36 metrów, która góruje nad miastem. Przejazd do centrum przez nowoczesne dzielnice, takie jak Pedro de Valdivia Norte, las Condes i Vitacura. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (-/-/K)

3 Viña del Mar - ValparaisoRano po śniadaniu udamy się na całodniową wycieczkę na wybrzeże Pacyfiku. Odwiedzimy Viña del Mar, jedną z najwspanialszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych w Chile oraz Valparaiso, port wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Droga na wybrzeże wiedzie przez pokryte winnicami doliny Curacaví i Casablanca. City tour po centrum Viña del Mar oraz przystanek w punkcie widokowym nad oceanem, gdzie można zobaczyć lwy morskie. Przejazd malowniczą aleją Avenida Peru, zbudowaną blisko brzegu morskiego, przy której znajduje się eleganckie kasyno i hotel z lat trzydziestych XX wieku. W Valparaiso, mieście zwanym klejnotem Pacyfiku ze względu na przepiękną, wyjątkową architekturę, przejedziemy się głównymi arteriami miasta, zobaczymy słynne molo, a także zwiedzimy muzeum Pabla Nerudy (La Sebastiana), chilijskiego poety i laureata literackiej nagrody Nobla. Powrót do Santiago. Kolacja w hotelu. (Ś/-/K)

4 Calama - San Pedro de Atacama

Z samego rana transfer na lotnisko i wylot do miasta Calama. Po przylocie na miejsce transfer to San Pedro de Atacama. Po drodze będziemy mogli podziwiać pustynne bezdroża i księżycowy krajobraz pustyni Atakama, zaliczanej do najsuchszych obszarów na świecie. Zakwaterowanie w hotelu, a następnie wycieczka do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna) oraz Doliny Śmierci (Valle de la Muerte), które obie stanowią część Narodowego Rezerwatu Los Flamencos. Dolina Śmierci, zwana też Doliną Marsa to jedno z najsuchszych i najbardziej odludnych miejsc na świecie, a jednocześnie urzekające swoim pięknem. Valle de la Luna zaś jest niesamowitym przykładem dzieła sztuki wykonanego przez przyrodę - miliony lat erozji wodnej i eolicznej. Nieziemski krajobraz, przedziwne formy skalne i urzekające kolory w czasie zachodu słońca sprawią, że poczujemy się jak na innej planecie. Powrót do hotelu na nocleg.
 (Ś/-/-)

5 Salar de Atacama - Pukará de QuitorRano po śniadaniu udamy się w kierunku Salar de Atacama, największej pustyni solnej w Chile. Po drodze będziemy mogli podziwiać przepiękne, surowe krajobrazy obejmujące pustynię, wzgórza i wulkany. Zobaczymy też miejscowe gatunki drzew, takie jak tamarugo czy chañar. Dotrzemy do malowniczych lagun Miscanti i Miñique, położonych na wysokości 4300 m n.p.m. Po drodze miniemy również majestatyczny wulkan Licancabur (5920 m n.p.m.), górujący nad okolicą. Po dotarciu do Salar de Atacama, odwiedzimy lagunę Chaxa, która jest jednym z najlepszych miejsc, by zobaczyć chilijskie flamingi. Z innych gatunków zwierząt na naszej trasie będzie można zobaczyć zagrożone wyginięciem wikunie, lamy, alpaki a także wiskacze, przypominające wyglądem króliki. Lunch w miejscowej restauracji, a po nim udamy się do Pukará de Quitor, preinkaskich ruin dawnej fortecy zbudowanej z kamienia, której powstanie szacuje się na XII wiek. W 1982 roku została ona wpisana na listę Zabytków Narodowych Chile. Na koniec zobaczymy osadę Tutor, której wiek szacuje się na ponad 2000 lat. Odkryta w 1958 roku przez jezuitę Gustavo Le Paige, składa się z 22 okrągłych budynków mieszkalnych i innych struktur, łącznie 106 budowli skonstruowanych z bloków z gliny. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Ś/-/K)

6 Atacama - El Tatio


Wcześnie rano o 4:30 wyruszymy do El Tatio, najwyżej na świecie położonych gejzerów, znajdujących się na wysokości 4320 m n.p.m. Jest to największe skupisko gejzerów na półkuli południowej, obejmujące aż 80 aktywnych gejzerów, z których największy wyrzuca gorącą wodę na wysokość 5-6 metrów. Ten piękny spektakl natury obejrzymy o wschodzie słońca. Następnie dla chętnych kąpiel w gorących źródłach, których temperatura wody wynosi 40 stopni Celcjusza. Odwiedzimy również maleńką wioskę Machuca, położoną nieopodal El Tatio, mijając po drodze wulkany Tocorpuri i Sairecahur. W wiosce polecamy degustację lokalnych przysmaków jak empanadas czy sopaipillas, a także się herbaty z koki, która miejscowym pomaga przetrwać na wysokościach. Następnie transfer na lotnisko w Calamie i wylot do Santiago. Przylot na miejsce i transfer do hotelu na kolację i nocleg. (Ś/-/K)

7 Santiago -Rapa Nui

Wcześnie rano po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot na Wyspę Wielkanocną (Rapa Nui), leżącą samotnie na Oceanie Spokojnym, aż 3600 km od wybrzeży Chile. Wyspa ta jest miejscem magicznym, owianym legendami, gdyż właśnie tu rozwijała się jedna z najbardziej tajemniczych cywilizacji na świecie. Turystom zwykle kojarzy się z olbrzymimi kamiennymi posągami, zwanymi moai. Po przylocie do Hanga Roa, jedynego miasta na wyspie, transfer do hotelu. Po południu udamy się w kierunku zbocza wulkanu Rano Kau, będącym drugim z trzech wulkanów, które wybuchły około 2,5 miliona lat temu. Będziemy mogli podziwiać widoki na olbrzymi krater o średnicy 1,6 km, słodkowodną lagunę i bezkresny ocean. Następnie udamy się w miejsce, gdzie będziemy mogli zobaczyć pozostałości pradawnej wioski Orongo, położonej na klifach, na których dawniej odbywały się uroczystości ku czci „Człowieka Ptaka”. Obejrzymy pozostałości wioski wraz z domami i rysunkami naskalnymi. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Ś/-/K)

8 Rapa Nui

Rano po śniadaniu udamy się na całodzienną wyprawę, podczas której zobaczymy najważniejsze atrakcje wyspy, czyli olbrzymie i monumentalne kamienne moai, które w liczbie 887 są porozrzucane na całej wyspie. To właśnie dzięki nim w 1995 roku Rapa Nui została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obejrzymy platformy moai położone na zboczach krateru Rano Raraku oraz Ahu Te Pito Kura, gdzie znajduje się największy wzniesiony kamienny monolit o wysokości aż 10 m. Nieopodal ahu leży olbrzymi, kulisty święty głaz znany z zaburzeń magnetycznych. W Rano Raraku zobaczymy zaś Te Tokanga lub El Gigante, największy ze wszystkich kiedykolwiek wyrzeźbionych moai, mierzący 22 metry i ważący prawdopodobnie 220 ton. W międzyczasie zjemy wcześniej przygotowany lunch w formie pikniku na piaszczystej plaży Akanena. W czasie naszej wycieczki odwiedzimy również najbardziej urzekające miejsce widokowe na wyspie - Ahu Tongariki - i zobaczymy tam największe ahu, czyli kamienną platformę, na którą składa się 15 monolitycznych moai, w tym ten najcięższy o wadze 86 ton. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Ś/L/K)

9 Rapa Nui

Rankiem po śniadaniu wybierzemy się na dalszą eksplorację wyspy. Najpierw udamy się do Ahu Akivi, szczególnego i świętego miejsca na wyspie, w którym znajduje się siedem monolitów o takim samym kształcie i wymiarach. Miejsce to nazywane jest również obserwatorium astronomicznym, ze względu na zjawisko, które tylko tam występuje. Wiosną czasie równonocy promienie wschodzącego słońca oświetlają twarze moai, jesienią zaś padają bezpośrednio na ich plecy. Następnym przystankiem będzie Puna Pau, kamieniołom w małym kraterze, w którym to dawni mieszkańcy wyspy pozyskiwali materiał to rzeźbienia nakryć głowy, niektórych megalitycznych postaci. Po południu odwiedzimy miasto Hanga Roa, a w nim zwiedzimy miejscowe muzeum, w którym możemy dowiedzieć się więcej o historii wyspy i kulturze jej mieszkańców. Odwiedzimy też lokalny targ. Kolacja w hotelu, a po niej wyjazd na przedstawienie folklorystyczne. Nocleg w hotelu. (Ś/-/K)

10 Rapa Nui - Santiago

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Santiago. Po południu czas wolny na spacer po mieście i ostatnie zakupy. Wieczorem kolacja w hotelu. (Ś/-/K)

12 Santiago

Rano transfer na lotnisko. Wylot z Santiago; lot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych. 
(Ś/-/-)

13 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

17.10.2021 - 28.10.2021

Cena:

3250* USD

* Cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób.

Cena obejmuje:

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 600 USD


Cena obejmuje:

▪    zakwaterowanie w hotelach 3 gwiazdkowych

▪    posiłki wymienione w programie

▪    przewodnika angielskojęzycznego

▪    opiekę pilota Adventure Club

▪    wszystkie transfery, transport lądowy

Cena nie obejmuje:

▪    przelotów: Warszawa/Berlin – Santiago – Warszawa/Berlin (około 4000 PLN)

▪    przelotów wewnętrznych Santiago-Calama-Santiago (około 800 PLN)

▪    przelotów Santiago-Rapa Nui-Santiago (około 2800 PLN)

▪    dodatkowych posiłków

▪    wstęp do parku Rapa Nui (60 USD)

▪    zwyczajowych napiwków

▪    ubezpieczenia

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.