Wyszukiwarka

Bhutan – Nepal

Bhutan – Nepal

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku. Wylot do Nepalu przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

2 Kathmandu

Przylot do Kathmandu, stolicy Nepalu. Transfer do hotelu. Czas wolny, który można poświęcić na spacer po słynnej dzielnicy Thamel, gdzie życie tętni do późnych godzin wieczornych, a liczne kramy z rękodziełem kuszą bogatym asortymentem. Kolacja i nocleg w Kathmandu.

3 Kathmandu – Paro - Thimphu

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Paro, miasta malowniczo położonego w dolinie o tej samej nazwie. Kontynuacja podróży do Thimphu – stolicy Bhutanu (przejazd około 50km). Miasto jest także rezydencją królewską oraz ośrodkiem handlowo-rzemieślniczym związanym z hodowlą owiec i jaków. Ciekawostką jest sposób kierowania ruchem ulicznym: nie ma tu świateł, są za to policjanci, którzy posługują się systemem gestów i znaków z okresu kolonialnego Indiii Brytyjskich. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja I nocleg w Thimphu.

4 Thimphu

Po śniadaniu wybierzemy się na całodzienne zwiedzanie miasta i okolic. Zobaczymy stupę poświęconą trzeciemu królowi Bhutanu, Muzeum Tekstyliów, Zorig Chosum – szkołę rzemiosła artystycznego, gdzie adepci uczą się przez 6 lat na jednym z 13 możliwych kierunków rękodzielniczych, Pocztę Główną usytuowaną w centrum miasta, gdzie można zobaczyć znaczki wydane w Bhutanie, a także fabrykę papieru czerpanego. Po południu wybierzemy się do monumentalnego zamku – fortecy z XIII wieku, Trashicho Dzong (Fort Pomyślnej Religii). Wieczorem spotkanie z lokalnym ekspertem w sprawach religii i historii Bhutanu połączone z możliwością obserwacji recytacji mantr buddyjskich w prywatnym domu. Kolacja i nocleg w Thimphu.

5 Thimphu – Punakha

Po śniadaniu przejazd do Punakhi (76km – 3 godz) przez malowniczą Przełęcz Dochu La (3050m), skąd przy dobrych warunkach pogodowych można podziwiać ośnieżone szczyty Himalajów. Na przełęczy zobaczymy 108 stup wotywnych ufundowanych przez Królową Matkę. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie około godzinny spacer do świątyni szalonego jogina Chimi Lhakang. Droga wiedzie przez wioskę i pola ryżowe. Po południu wizyta w lokalnej twierdzy uważanej za jedną z najpiękniejszych w kraju. Kolacja i nocleg w Punakha.

6 Punakha – Paro

Po śniadaniu powrót do Paro (130km – 4 godz). Zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz klasztoru Kyichu Lkakhang. Wedle przekazów został on wzniesiony w VII wieku naszej ery przez tybetańskiego króla Songtsen Gampo, a sto lat później odwiedził ją założyciel najstarszej szkoły buddyzmu Tybetańskiego, wielki Tantryk Padmasambawa. Kolacja i nocleg w Paro.

7 Paro

Wycieczka do oddalonego około 10 km od Paro Tygrysiego Gniazda, pięknie położonego, najsłynniejszego klasztoru w Bhutanie. Jak głosi legenda, sam Padmasambawa przyleciał tutaj na magicznej tygrysicy i oddał się tantrycznej medytacji. Klasztor położony jest na wysokości 3120m npm, około 1000 metrów nad Doliną Paro. Droga do pierwszego punktu widokowego (niewielka kawiarnia) zajmie około 2,5 godziny marszu. Dla chętnych możliwe jest podejście do drugiego punktu widokowego (dodatkowe ok 45 min). Zejście i przejazd na lunch do hotelu. Po lunchu wizyta na lokalnym bazarze. Kolacja i nocleg w Paro.

8 Paro – Kathmandu - Pokhara

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Kathmandu (Nepal). Transfer do malowniczej miejscowości Pokhara (210km – 5-6 godz.), skąd przy dobrych warunkach pogodowych można podziwiać majestatyczną Annapurnę. Kolacja I nocleg w Pokharze.

9 Pokhara – Nayapul – Ghandruk

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Nayapul skąd zaczniemy nasz trekking do Ghandruk, gdzie zobaczyć można jeszcze tradycyjną architekturę i bogactwo kulturowe regionu (1940m npm). Przejscie zajmie nam około 5 godzin. Kolacja i nocleg w lokalnym tea-house.

10 Ghandruk - Tolka

Po śniadaniu czeka nas około 4 godzinny treking do osady Tolka (1700m npm). Po drodze podziwiać będziemy przyrodę i piękno otaczających nas Himalajów. Kolacja i nocleg w lokalnym tea house.

11 Tolka - Phedi - Kathandu

Po śniadaniu krótki trekking do wioski Phedi (około 2 godziny), skąd wyruszymy w drogę powrotną do Kathmandu (ok 5 godz). Zakwaterowanie i nocleg w Kathmandu.

12 Kathmandu - Patan

Po śniadaniu zwiedzanie Kathmandu I okolic. Zaczniemy od placu Durbar w Kathmandu, gdzie podziwiać będziemy tradycyjną newarską zabudowę pałacową i świątynną. Przejazd do Patanu, nazywanego też Lalitpur, czyli „miasto piękna”. Zwiedzanie tamtejszego placu Durbar z wieloma cennymi świątyniami oraz dawnym Pałacem Królewskim. Pożegnalna kolacja z pokazem folklorystycznym i nocleg w Kathmandu.

13 Kathmandu

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot z Kathmandu i przelot do Warszawy przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

14 Warszawa lub Berlin

Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

07.10.2023 - 20.10.2023

Cena:

2710 EUR

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych, hotele 3*
 • śniadania w Nepalu, pełne wyżywienie w Bhutanie
 • transport prywatnym busem
 • przewodnika angielskojęzycznego
 • pilota polskojęzycznego Adventure Club
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji
 • permity na trekking, bilety wstępu
 • podatki, opłaty klimatyczne
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Kathmandu – Warszawa/Berlin (około 3000 PLN)
 • przelotu wewnętrznego na trasie: Kathmandu – Paro – Kathmandu (ok. 495 EURO)
 • napojów do posiłków oraz lunchy i kolacji w Nepalu (około 5 euro dziennie)
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.