Wyszukiwarka

Australia – nowe otwarcie: True Aussi Explorer

Australia – nowe otwarcie: True Aussi Explorer

AUSTRALIA się otwiera postcovidowo. Nareszcie!

Mamy zatem dla Was nasza pierwszą wyprawę po wielkim australijskim lockdownie. Nie jest tanio, wiemy, lecz świat już nigdy nie będzie tak tani jak przed 2020 rokiem. Ponadto wyruszamy na wyprawę kameralną 6-10 osób. Nie lubimy jeździć jak inne biura w grupie 30-40 osób, bo nie daje to szans zobaczyć i poczuć tej ziemi. W małej grupie mamy czas na wszystko bez pośpiechu, zjeżdżamy do miejsc i przez miejsca do których żaden autokar nie wjedzie. Będzie pięknie i unikalnie, będzie wygodnie po asfaltowych drogach, ale też będzie nieco wymagającego off-roadu. Lokalne hotele o fajnej atmosferze, ale też w doskonałych lokalizacjach. Będzie czas na pomoczenie się w basenie czy ochlapanie na plaży. Zobaczymy całe mnóstwo dzikich zwierząt i to nie w ZOO, jak wycieczki masowych operatorów, ale w ich naturalnym środowisku. Będą spotkania z rdzenną ludnością Australii – Aborygenami oraz z prawdziwymi mieszkańcami australijskiego Outbacku. Liczne parki narodowe na czele z Uluru – Kata Tjuta i Kakadu po małe ostoje dzikości jak Otway. To wyprawa dla tych z Was, którzy chcą dotknąć prawdziwej Australii, a nie liznąć pobieżnie słynnej Opery sydnejskiej czy w ciasnocie autokarów podziwiać zachód słońca nad Outbackiem w wyznaczonym miejscu dla turystyki autokarowej. To nasz autorski program, sprawdzony już kilka razy, realizowany pod opieką Andrzeja Wnęka, który oddał Australii swoje serce a teraz poda Wam ten kraj, kontynent na tacy. 

1 Warszawa

Zbiórka na lotnisku Okęcie, odprawa i wylot.

2 przelot

Lecimy przez 2 porty pośrednie z przesiadkami. Europa (Londyn lub Frankfurt), Azja (Hong Kong, Bangkok, Kuala Lumpur lub Singapur), Emiraty (Dubaj).

3 Sydney

Przylot do Sydney przed południem czasu lokalnego. Odebranie samochodu i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, odświeżenie się i wyjazd na zwiedzanie miasta. Odwiedzimy dziś City oraz pospacerujemy obok Opery i po ogrodach botanicznych. Kolacja na Kings Cross i dla wytrzymałych spacery po ciemnych zaułkach „rozrywkowej” dzielnicy. Nocleg.

4 Sydney

Po śniadaniu czas na odkrywanie Sydney. Odwiedzimy małe urokliwe zatoczki Port Jackson, wybierzemy się na South Head pod latarnię morską oraz na plaże Bondi i Bronte. Będzie chwila na plażowanie. Popołudnie spędzimy w miejskim stylu w najstarszej dzielnicy Sydney the Rocks i rozrywkowej, nowoczesnej Darling Harbour. Kolacja i nocleg w Sydney.

5 Sydney - Canberra

Raniutko, po wczesnym śniadaniu wyjeżdżamy z Sydney na zachód. Jedziemy w przepiękne Góry Błękitne. Odwiedzimy kilka porywających miejsc Katoomba, Wentworth Falls, Jenolan Caves, zobaczymy kilka zapierających dech w piersiach panoram. Już teraz zjedziemy z asfaltowych dróg na kilka chwil i dalej przez Goulburn zmierzamy do Canberry – stolicy Australii. Kolacja i nocleg. Dla bardzo wytrwałych spacery wieczorne po Canberze.

6 Canberra - Thredbo

Po śniadaniu wyruszamy na odkrycie stolicy Australii – stary i nowy parlament , jezioro Burley Griffin, City, wzgórze widokowe – Mt Black i wyjazd w Alpy australijskie na podbicie najwyższej góry w Australii – Mt. Kościuszko 2230 m. n.p.m. Lekko wymagający spacer pozwoli podbić ten szczyt każdemu, następnie zjeżdżamy do „alpejskiej” osady Thredbo na nocleg.

7 Wolsons Promontory Park

Rano po śniadaniu wybierzemy się na wymagający przejazd około 600 km do Parku Narodowego Wilsons Promontory nieopodal Melbourne. Wymagający bo długi i zahaczający o australijskie odludzia. Droga powiedzie nas do Lake Entrance, miasteczka leżącego nad pięknymi jeziorami Gippsland. Zajrzymy też na jedną z oceanicznych plaż. Kolacja i noclegi w Tidal River w Wilsons Promontory Park lub w Foster przed wjazdem do Parku.

8 Melbourne

Rano czas na odpoczynek na plażach Squeaky Beach, gdzie biel piasku razi w oczy a krystaliczność wody porównywalne może być jedynie z diamentem lub na trekking na górę Oberon podziwiać niesamowite panoramy i zobaczyć gdzie wody oceanu Spokojnego mieszają się z wodami oceanu Indyjskiego. Po południu przejazd do Melbourne. Zakwaterowanie, kolacja i wyjście na wieczorne odkrywanie miasta.

9 Melbourne

Cały dzień na Melbourne. City, Yarra, Southbank, St. Kilda, Docklands, Victoria Market, Federation Square z wizytą na jednej z miejskich plaż. Kolacja i nocleg.

10 Great Ocean Road - Melbourne

Wcześnie rano po śniadaniu wyjeżdżamy przez miasto zobaczyć jedne z najpiękniejszych klifów świata przy Great Ocean Road. Odwiedzimy też Park Narodowy Otway z ogromnymi potężnymi Eukaliptusami. Zatrzymamy się w mekce surferów Apollo Bay. Wieczorem powrót do Melbourne na kolację i nocleg.

11 Alice Springs

Wylatujemy do Alice Springs – zaczynamy przygodę z Outbackiem. Outback to australijska nazwa na czerwone, suche centrum kontynentu, z niepowtarzalną florą, zwierzętami i ludźmi. Dziś jednak pospacerujemy po mieście. W programie City i wzgórze Anzac Hill, dla chętnych stacja Starego Telegrafu i spacery po suchym korycie rzeki Todd. Zadomowimy się na krótko w wygodnej bazie przy Heavitrae Gap, będzie okazja pokarmić dzikie Walabie (Małe skalne kangury). Kolacja i nocleg.

12 Uluru

Po śniadaniu, wygodnie i po królewsku bo asfaltowo wyruszamy do Uluru – świętej góry Aborygenów. Po południu dojeżdżamy na miejsce. Zakwaterowanie w bazie i jedziemy oglądać zachód słońca, najbardziej spektakularne widowisko Australii. Kolacja i nocleg w nowej noclegowni.

13 Uluru - Kata Tjuta - Kings Creek

Pobudka sporo przed wschodem słońca i wyjazd na oglądanie wschodu słońca pomiędzy Uluru a Kata Tjuta – innymi świętymi górami Aborygenów. Następnie idziemy na długi spacer w Dolinę Wiatrów pomiędzy potężnymi skałami w atmosferze mistycyzmu i wyjeżdżamy do Kings Creek, gdzie docieramy po południu. Odwiedzimy Kathleen Springs, może natkniemy się na kangury, walabie i dzikie wielbłądy. Kolacja i nocleg w bazie traperskiej w Kings Creek.

14 Finke Gorge - Hermannsburg - Alice Springs

Wcześnie rano wyruszamy bez śniadania (suchy prowiant), długa i wymagająca droga przez nami. Najbardziej off-roadowy odcinek naszej wyprawy na Antypody. Jedziemy do Finke Gorge – jak twierdzą geolodzy, najstarszego koryta rzecznego na świecie. Szutry – piaski i kamienne dno strumienia, cudowne widoki i możliwość spotkania dzikich zwierząt to tylko nieliczne z atrakcji. Dalej zmierzamy do Hermannsburga – jedynej w pełni otwartej osady Aborygeńskiej. Dalej ruszamy w góry Mc Donnella do podnóża najwyższej z nich Mt Zeil. Szutrowymi, off-roadowymi trasami zmierzamy na powrót do Alice Springs. Dotrzemy późno wieczorem. Kolacja i nocleg.

15 Tennant Creek

Po śniadaniu, niespiesznie, ruszamy w wygodną acz długą drogę do Tennant Creek. Po drodze zobaczymy znane z licznych podróżniczych fotografii Devils Marbles. Kolacja i nocleg w klimatycznym Tennant Creek.

16 Katherine

Rano po śniadaniu zmierzamy na północ do Katherine. Po drodze odwiedzimy kilka ciekawych miejsc: skałę przypominającą głowę Churchilla, osadę Renner Springs będącą umowną granicą pomiędzy suchym środkiem a wilgotną północą. Dalej przez Daily Waters gdzie wkraczamy na Ziemie Arnhema, zmierzamy do gorących źródeł Mataranka, gdzie będzie okazja się zrelaksować. Woda Termalna pochodzi z Papui Nowej Gwinei i podziemnymi korytarzami dociera do źródła w Australii. Po relaksie kolacja i ostatnie 100 km do Katherine. Po przyjeździe piwo i nocleg :-)

17 Katherine - Gagudju

Śniadanie w hotelu i ruszamy odwiedzić kanion rzeki Katherine. Dwu godzinny rejs da nam szansę odkryć 12 kilometrowy odcinek rzeki. Po tych niezapomnianych widokach wyruszamy do największego Parku Narodowego Australii – Kakadu. Zmierzamy do Jabiru, po drodze czekają nas odwiedziny przy wodospadach Edith Falls z możliwością kąpieli w krystalicznych wodach rzeki. Po przerwie w Pine Creek ruszamy do nowego celu Gagudju. Po drodze odwiedzimy wodospad Gunlom. Kolacja i nocleg w Gagudju Lodge Cooinda.

18 Gagudju

Po śniadaniu wyruszamy na odkrywanie niebywałych widoków nieopodal wodospadów Jim Jim, Twin Falls, Sunday Billabong oraz Maguk czy Barramundie Gorgie i czas na odpoczynek w Gagudju Lodge Cooinda. Kolacja i nocleg.

19 Park Kakadu - Darwin

Wcześnie rano, po śniadaniu ruszamy do Darwin przez ostępy Parku Kakadu. Jedziemy do Ubirr zobaczyć jedne z najstarszych malunków naskalnych aborygeńskich oraz odwiedzimy centrum kultury Aborygenów gdzie będziemy mogli nacieszyć oczy aborygeńską sztuką. Czas na lunch nad East Alligator River. Następnie jedziemy nad South Alligator River na godzinny rejs po rzece będącej krwiobiegiem parku Kakadu. Będzie szansa zobaczyć słynne potężne krokodyle różańcowe, jedyny słonowodny gatunek krokodyla. Na kolację zatrzymamy się w klimatycznym Bark Hut i dalej do Darwin na nocleg.

20 Darwin

Dzień na samodzielne odkrywanie stolicy Terytorium Północnego. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

21 Warszawa

Przylot do kraju.

Termin/y:

22.04.2022 - 11.05.2022

Cena:

6120* AUD

dopłata do pokoju jednoosobowego 695 AUD

* Cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w Hotelach i Motelach w klasie porównywalnej z 3***, wygodne pokoje dwuosobowe z łazienkami (jedynie 2 razy pokoje 4 osobowe z łazienkami na zewnątrz – baza traperska Yulara i Kings Creek)
 • rezerwacja i zakup biletu lotniczego Melbourne – Alice Springs
 • prywatny transport. Minibus 12 miejscowy (od Sydney do Melbourne) oraz 2 lub 3 (4-5 osób na samochód) samochody terenowe prowadzone przez pilota i uczestników wyprawy (od Alice Springs do Darwin)
 • śniadania.
 • pilot/kierowca/opiekun przez cały czas trwania wyprawy;
 • rezerwacja i organizacja noclegów, zakup biletów na rejsy, do Parków Narodowych, atrakcji turystycznych, pozwolenia na przejazd przez tereny wspólnot aborygeńskich i inne opłaty wymagane do realizacji programu przez cały czas trwania wyprawy
 • opiekę lokalnego i polskiego przewodnika Adventure Club
Cena nie obejmuje:
 • wizy  do Australii
 • ubezpieczenia
 • biletu lotniczego na trasie: Warszawa – Sydney, Darwin – Warszawa
 • napojów
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.