Australia – Explorer 2020

Australia – Explorer 2020

1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku i wylot do Australii.

2 Melbourne

Przylot do Melbourne w godzinach popołudniowych. Transfer do hotel, zakwaterowanie, kolacja i wyjście na wieczorne odkrywanie miasta.

3 Melbourne

Cały dzień na Melbourne. City, Yarra, Southbank, St. Kilda, Docklands, Victoria Market, Federation Square oraz wizyta na jednej z miejskich plaż. Kolacja i nocleg

4 Koale - Apollo Bay

Niespiesznie rano po śniadaniu ruszamy odwiedzić jedno z centrów opieki nad Koalami. Będzie szansa zobaczyć je z bliska i w kontekście panoszących się w Australii pożarów lasów, zobaczymy miejsce zajmujące się opieką nad zwierzętami, które ucierpiały w wyników pożogi. Dalej ruszamy na południowy zachód by zobaczyć jedne z najpiękniejszych klifów świata przy Great Ocean Road. Odwiedzimy też Park Narodowy Cape Otway z potężnymi eukaliptusami. Zatrzymamy się w mekce surferów, Apollo Bay na nocleg.

5 Great Ocan Road

Rano jedziemy dalej podziwiać najsłynniejsze klify jak 12 Apostołów, Loch Ard Gorge, London Bridge czy Bay Of Islands. Opuszczamy wybrzeże i jedziemy do niezwykłego Parku Narodowego Grampians. Po przyjeździe jedna z największych atrakcji, czyli Balconies, dalej inne z niezwykłych formacji skalnych. Będzie okazja spotkać żyjące dziko kangury a może i emu. Nocleg w okolicach parku w Halls Gap lub Horsham.

6 Park Narodowy Grampianów

Wcześnie rano jeszcze Park Narodowy Grampianów z przepięknymi widokami i z nadzieją na bliskie spotkania z dziką przyrodą. Po drodze będziemy mijać liczne punkty widokowe, takie jak Boroka Lookout czy Reed lookout oraz wodospady, m. in. Mac Kenzie Falls. Jeśli czas pozwoli, zjedziemy z drogi popatrzeć na naskalne malowidła Aborygenów australijskich w Ngamadjidj Aboriginal Art Shelter. Następnie ruszamy do Adelajdy. Stolicy stanu Australia Południowa. Po przyjeździe zakwaterowanie i wieczorny spacer po Adelajdzie – mieście festiwali.

7 Barossa Valey

Po śniadaniu wyruszymy do słynnego zagłębia winiarskiego Barossa Valley, australijskiej Toskanii, pełnej winnic i lawendowych pól. Odwiedzimy Lyndoch, Tanunda i Nuriootpa. W kilku winnicach będziemy mieli możliwość degustacji niezaprzeczalnie najlepszych win australijskich. Dalej droga powiedzie nas na północ, do Port Augusta, najgorętszego miasta Australii. Nocleg w mieście nad brzegami zatoki Spencera.

8 Outback

Ruszamy na przygodę do najprawdziwszego australijskiego Outbacku, czyli gorącego, spalonego słońcem i pokrytego czerwonym piaskiem interioru. Przecinamy krainę słonych jezior jak Gairdner, Island Lagoon czy jezioro Hart. Będzie okazja pospacerować po słonej, suchej tafli jezior. Zatrzymamy się w odludnych stacjach jak Glendambo czy Woomera o których powstało wiele australijskich pieśni buszu. Długa droga przez czerwone pustkowia zakończy się w niebywałym Coober Pedy, mieście słynącym z wydobycia najsłynniejszych australijskich opali. Czekaja nas spotkania z najprawdziwszymi twardzielami outbacku. Nocleg w Coober Pedy.

9 Outback - Uluru

Po śniadaniu jazda do czerwonego środka Australii. Po drodze niesamowite tęczowe skały Breakaways, miniemy Dog Fence – najdłuższy płot na świecie, baza Marly – stacja słynnej kolei Ghan. Nie wiadomo, czy uda się zobaczyć sam pociąg, bo rozkład jazdy jest lekko nieobliczalny, ale z pewnością zobaczymy największe składy samochodowe towarowe – słynne australijskie Road Trains. Ciężarowe składy, które mogą mieć do 53,5 metra długości a suną 100 km/h, będąc same w sobie niezwykłą atrakcją. W Eldunda zjedziemy ze Stuart Highway na drogę w kierunku Uluru, świętej góry Aborygenów. Popołudniem dojedziemy, zakwaterujemy się w bazie traperskiej i ruszamy na zachód słońca rozpalający nad australijskim buszem zbocza czerwonego głazu, największego monolitu na świecie. Nocleg w Yulara nieopodal Uluru.

10 Uluru - Kings Canyon

Bardzo wcześnie, jeszcze ciemna nocą ruszamy pod Uluru zobaczyć wschód słońca. Zjawiskowa gra świateł poranka zapewni nam niezwykłe rozpoczęcie dnia. Śniadanie piknikowe i ruszamy przez Yulara do Parku Narodowego Watarrka zwanego Kings Canyon. Jeśli siły pozwolą wybierzemy się na kilkukilometrowy trekking dookoła kanionu. Nocleg w bazie traperskiej nieopodal parku.

11 Outback - Alice Springs

Troszkę przygód off-roadowych, zjeżdżamy z wyasfaltowanych dróg na piaszczyste, szutrowe drogi aby podziwiać przełęcz Simpsons Gap czy Palm Valley i wpół aborygeńskiego miasteczka Hermannsburg będzie dla nas szutrowym relaksem po kilku dniach na asfaltach. Wieczorem dotrzemy do miasteczka takiego jak Alice Springs. Zimne piwko i dobre jadło i wreszcie nocleg w porządnym hotelu.

12 Alice Springs

Alice Springs, czas na spokojniejszy dzień. Wyskoczymy za miasto do doliny Rainbow zobaczyć niesamowite kolory skał, a popołudnie spędzimy na relaksacyjnej eksploracji Alice. Nocleg.

13 Sydney

Spokojnie, po śniadaniu pakowanie i ruszamy na lotnisko. Wylot do Sydney. Po południu dolecimy do największego miasta kontynentu. Transfer, zakwaterowanie i pierwsze spacery po mieście. M. in. przez Królewskie Ogrody Botaniczne do sydnejskiej Opery. Nocleg w Sydney.

14 Sydney

Po śniadaniu czas na dalsze odkrywanie Sydney. Odwiedzimy małe urokliwe zatoczki Port Jackson, wybierzemy się na South Head do Zatoki Watsons Bay pod latarnię morską oraz na plażę Bondi. Będzie chwila na plażowanie. Popołudnie spędzimy w miejskim stylu w najstarszej dzielnicy Sydney, the Rocks i rozrywkowej, nowoczesnej Darling Harbour. Kolacja i nocleg w Sydney.

15 Sydney

Po śniadaniu, w zależności od godziny wylotu transfer na lotnisko, lub czas wolny na samodzielne spacery i ewentualne zakupy, następnie transfer na lotnisko i wylot do Polski.

16 Warszawa lub Berlin

Przylot. Zakończenie imprezy.

Termin/y:

09.03.2021 - 23.03.2021

Cena:

14 990 PLN


Cena obejmuje:
 • Zakwaterowanie w hotelach i motelach klasy turystycznej / wygodne pokoje dwuosobowe z łazienkami w dogodnych lokalizacjach, klasa porównywalna z europejskimi 3*
 • 1 nocleg w bazie traperskiej Yulara pod Uluru w pokojach 4 osobowych z łazienką
 • 1 nocleg w bazie traperskiej Kings Canyon / pokoje 4 osobowe lub wygodne stałe, dwuosobowe namioty typu Lodge-Safari z łazienką w osobnym budynku.
 • Śniadania: większość śniadań typu kontynentalnego w lokalnych restauracjach lub hotelach, kilka śniadań piknikowych
 • Transport: samochód osobowy typu SUV, np. Toyota Kluger (mała grupa do 4 os) lub van typu Kia Carnival (do 6 osób) lub minibus typ Toyota Hiace (grupa do 10 osób) – samochód prowadzi pilot
 • Bilety wstępu do parków narodowych i do obiektów wymienionych w programie
 • Wiza australijska
 • Pilot-przewodnik-kierowca na całej trasie
 • W Sydney opieka lokalnego przewodnika (transport lokalny – prom, autobus), transfer z i na lotnisko z innymi gośćmi lokalnymi Airport Shuttle Bus

 

Cena nie obejmuje:
 • Przelotów na trasie: Warszawa/Berlin – Melbourne, Sydney – Warszawa/Berlin oraz Alice Springs – Sydney.
 • Innego wyżywienia, poza śniadaniami (lunche, kolacje, przekąski)
 • Napojów do posiłków
 • Ewentualnych napiwków i datków w centrum opieki nad zwierzętami
 • Biletów wstępu do obiektów i miejsc nie pisanych w programie (oferta fakultatywna zależna od dostępności czasu, program mamy nienapięty, lecz niewiele będzie wolnego na inne atrakcje)
 • Ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.