Wyszukiwarka

Argentyna – Urugwaj

Argentyna – Urugwaj

1 Warszawa lub Berlin - Quito

Spotkanie na lotnisku. Wylot z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

2 Buenos Aires

Przylot do Buenos Aires, transfer do hotelu. Po południu udamy się na zwiedzanie Buenos Aires. Zobaczymy historyczne i polityczne centrum miasta oraz malowniczą dzielnicę San Telmo z brukowanymi uliczkami i kawiarniami, w których rozbrzmiewają dźwięki tanga. Następnym przystankiem będzie La Boca, dzielnica słynąca z kolorowych domów oraz legendarnego stadionu i klubu piłkarskiego Boca Junior, w którym swoją karierę zaczynał Diego Maradona. Następnie zobaczymy elegancką i arystokratyczną dzielnicę Recoleta, gdzie wielkie pałace i majestatyczne budynki przypominają czasy kiedy Buenos Aires było zwane Paryżem Południa. To właśnie tam znajduje się cmentarz, gdzie pochowana została słynna Evita Peron. Nocleg w hotelu.

3 Sałta

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Salta, ulubionego przez podróżników miasteczka, znajdującego się w północnej części Argentyny. Bezpośrednio po przylocie do Salta transfer do hotelu, a następnie czas na poznanie miasteczka i jego uroków. Miejsce to słynie z architektury kolonialnej, ciekawych muzeów, tętniących życiem kawiarenek skupionych wokół głównego placu miasta oraz barwnych peñas, w czasie których mieszkańcy przy stolikach pełnych lokalnych przysmaków słuchają swoich ulubionych śpiewaków folklorystycznych, a po kieliszku lub dwóch wina przyłączają się wspólnie do tańca. Nocleg w hotelu.

4 Purmamarca

Dziś opuścimy miasteczko Salta i pojedziemy na dwudniową wycieczkę. Wcześnie rano, zaraz po śniadaniu zostawimy bagaż główny w hotelu, zabierając ze sobą jedynie torbę lub mały plecak. Wyruszymy w podróż pośród pustynnych równin, wzdłuż tej samej trasy, którą jechał słynny Pociąg do Chmur. Po drodze odwiedzimy zabytkowe ruiny, zobaczymy małe wioski i cudowne krajobrazy. Naszym pierwszym celem będzie miasteczko Campo Quijano, a następnie po zobaczeniu kilku punktów widokowych, zatrzymamy się na orzeźwiającą kawę w imponującym Quebrada del Toro. Stamtąd udamy się do Santa Rosa de Tastil, preinkaskiego miasteczka z XIII wieku. Następnym przystankiem będzie San Antonio de los Cobres, jedna z najmniejszych wiosek w regionie, znajdująca się w drodze do surrealistycznej scenerii Salinas Grandes, pustyni solnej, która jest idealnym miejscem dla fotografów. Późnym popołudniem dotrzemy do Purmamarca, gdzie zatrzymamy się w hotelu znajdującym się u podstawy Jujuy's, słynnej siedmiokolorowej góry. Nocleg w hotelu w Purmamarca.

5 Wąwóz Humahuaca

W godzinach porannych, zaraz po śniadaniu udamy się na wycieczkę wzdłuż wąwozu Humahuaca, wpisanego w 2003 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy takie ciekawe widokowo miejsca, jak Maimara czy Paleta del Pintor, miasto Tilcara i położone nieopodal preinkaskie ruiny El Pucara de Tilcara, maleńką wioskę Huacalera, gdzie znajduje się pomnik zaznaczający przebieg Zwrotnika Koziorożca, a także wioskę Uquía z malunkami szkoły malarstwa Cuzco, znajdującymi się w miejscowym kościele. Na koniec, przed powrotem do Salta, zobaczymy małą miejscowość Humahuaca. Nocleg w hotelu w Salta.

6 Cafayate

Rano po śniadaniu ponownie opuścimy Dolinę Lerna i wyruszymy na dwudniową wycieczkę do jednego z najwspanialszych miejsc północno-zachodniej Argentyny, do Doliny Calchaqui. Minąwszy malownicze wąwozy Escoipe, pojedziemy w górę do najwyższego punktu położonego na 3000m n.p.m. - majestatycznego Cuesta del Obispo. Potem zjedziemy w dół i dotrzemy do Parku Narodowego "Los Cardones", gdzie będziemy mogli rozkoszować się kolorowymi krajobrazami, świeżym powietrzem i wszechobecną ciszą. Następnie zobaczymy Cachi, miasteczko, którego architektura jest połączeniem tradycji indiańskich i hiszpańskich. Po południu będziemy kontynuować naszą podróż na południe i odwiedzimy miasteczka Molinos i Angastaco. Przejedziemy również przez wąwóz Las Flechas, by w końcu dotrzeć do Cafayate, malowniczej miejscowości w otoczeniu winnic. Warto zobaczyć zachód słońca na głównym placu miasta lub spróbować lodów o smaku wina Malbec w jednej z tradycyjnych lodziarni. W programie czeka nas również wizyta w jednej z okolicznych winnic. Zobaczymy ją tego lub następnego dnia, w zależności od pogody i od tego, o której godzinie dojedziemy do Cafayate. Nocleg w hotelu.

7 Dolina Calchaqui

Zaraz po śniadaniu opuścimy Cafayate i udamy się drogą 68 wzdłuż słynnego wąwozu, gdzie erozja wyrzeźbiła skały o przedziwnych kształtach. Po drodze zatrzymamy się na spacer wśród tych imponujących cudów natury. Obszar ten został uznany za światowy pomnik przyrody UNESCO ze względu na kolory, jakimi mienią się wzgórza i na unikalne formacje skalne. Najciekawsze z nich, które będziemy mieli okazję zobaczyć to Gardziel Diabła, Amfiteatr, Żaba, Obelisk czy Zamki. Następnie udamy się w drogę powrotną do Salta. Nocleg w hotelu.

8 Wodospady Iguazu (Brazylia)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Puerto Iguazu. To małe i spokojne miasteczko jest bramą do imponujących wodospadów Iguazu, które w roku w 1984 wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a niedawno zostały uznane za jeden z siedmiu nowych przyrodniczych cudów świata. Dziś zobaczymy wodospady po stronie brazylijskiej. Zaraz po przylocie na miejsce transfer do hotelu, a następnie w godzinach popołudniowych udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Iguazu, gdzie będziemy mogli podziwiać wodospady w całości. Nocleg w hotelu.

9 Wodospady Iguazu (Argentyna)

Rano, zaraz po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do argentyńskiej części wodospadów Iguazu. Doświadczony lokalny przewodnik pokaże nam skarby ukryte w tym wyjątkowym Parku Narodowym oraz najlepsze punkty widokowe na wodospady. Dolne i górne przejścia pozwolą nam z bliska doświadczyć tego wspaniałego spektaklu natury, a szlaki w rezerwacie zapewnią widoki z różnych stron. Na koniec zobaczymy najciekawsze miejsce, Gardło Diabła. Wieczorem transfer na dworzec autobusowy i przejazd nocnym wygodnym autobusem do Buenos Aires. W czasie przejazdu będzie serwowana kolacja.

10 Buenos Aires

Przyjazd do Buenos Aires, a następnie transfer do hotelu. Po południu czas wolny na zwiedzanie brukowanych i zielonych ulic dzielnicy Palermo Soho oraz okazja, by usiąść w kawiarni i spróbować doskonałego argentyńskiego wina Malbec lub napić się yerba, przyglądając się życiu mieszkańców stolicy Argentyny w jednym z parków, które tworzą Palermo Bosques. Nocleg w hotelu.

11 Montevideo

Rano po śniadaniu transfer do portu i przeprawa promowa do Montevideo. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu. Po południu zwiedzanie stolicy Urugwaju, słynącej z malowniczej zabudowy starówki. Spacer po głównej ulicy miasta Avenida 18 de Julio, wizyta na Placu Niepodległości i przed Palacio Municipal. Nocleg w hotelu w Montevideo.

12 Colonia del Sacramento

Po śniadaniu opuścimy Montevideo i wyruszymy do Colonia del Sacramento, zabytkowego miasteczka o kolonialnej zabudowie, które ze względu na swoje walory historyczne i architektoniczne zostało wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzeniu tego urokliwego miejsca, transfer do portu i rejs promem przez La Platę do Buenos Aires. Nocleg w hotelu.

13 Buenos Aires

Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

14 Warszawa lub Berlin

Przylot do Europy.

Termin/y:

09.03.2021 - 23.03.2021

Cena:

2910 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 500 USD


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelach 3 gwiazdkowych
 • śniadania
 • bilety wstępu
 • transport
 • opiekę miejscowych przewodników
 • opiekę pilota Adventure Club
 • przejazd nocnym autobusem z Iguazu do Buenos Aires
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa/Berlin – Buenos Aires – Warszawa/Berlin (około 4500 PLN)
 • przelotów wewnętrznych i promów (około 650 USD)
 • pozostałych posiłków
 • zwyczajowych napiwków
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.