Amazonia – fantastyczna przygoda w lasach deszczowych

Amazonia – fantastyczna przygoda w lasach deszczowych

Zapraszamy do magicznej Amazonii. To wyprawa do egzotycznego świata tropikalnej dżungli, gdzie drogami są rzeki, a najpopularniejszym środkiem transportu jest drewniana łódka, gdzie oszałamia bogactwo roślin i zwierząt, gdzie zdumiewają warunki, w jakich żyją ludzie wtopieni w otaczającą ich przyrodę.

My też czasem będziemy spać w domkach na drzewach i w hamakach w dżungli.

Fascynująca egzotyka i trzy kraje: Peru, Brazylia i Kolumbia.

1 Warszawa lub Berlin - Lima

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Peru przez jeden z europejskich portów tranzytowych. Przylot do Limy i transfer do hotelu. Odpoczynek po długiej podróży. Przyzwyczajanie się do zmiany czasu i klimatu. Jeśli godziny lotu będą sprzyjającego fakultatywne odwiedzenie centrum miasta lub zamoczenie nóg w Oceanie Spokojnym. Nocleg w Callao lub Limie

2 Lima - Iquitos

Lot do Iquitos – bramy Amazonii - miasta gdzie żyje ponad 400 tys. mieszkańców a nadal nie prowadzi tu żadna droga lądowa. Już z okien samolotu będziemy mogli dojrzeć ogrom lasów deszczowych a na lotnisku przywita nas tropikalna temperatura. Pierwszy spacer po mieście w wilgotnym klimacie Amazonii. Obserwowanie tysięcy motoriksz sprawnie poruszających się po ulicach. Zobaczymy ‘Plaza de Armas’ i ciekawy jak ten kilmat ‘Casa de Fierro’, budynek, który pierwotnie został zbudowany na wystawę światową w Paryżu. Nocleg w Iquitos.

3 Iquitos - dżungla

Odwiedzimy dzielnicę Belén nazywaną przez lokalnych mieszkańców Wenecją południa a tak naprawdę najbiedniejszą dzielnicę Iquitos. W zależności od poru roku czyli od poziomu królowej rzek Amazonki ludzie chodzą albo pływają pomiędzy swoimi skromnymi, drewnianymi domami. Po południu wyruszmy na pierwsze spotkanie z dżunglą. Nocleg w domkach na drzewach w środku dżungli.

4 dżungla

Pobudka wcześnie rano w otoczeniu odgłosów dżungli. Przyzwyczajanie się do gorącego, tropikalnego klimatu. Zapoznanie się z lokalnymi przewodnikami i poznanie obwiązujących zwyczajów. Pierwszy trekking do dżungli i poznawanie lokalnej fauny i flory. Zobaczymy drzewa i inne rośliny lasu deszczowego nieustannie walczące o przetrwanie. Będziemy wypatrywać latających papug i tukanów. Po południu zobaczymy komu uda się złowić piranię. Nocleg w domkach na drzewach w środku dżungli.

5 dżungla

Po śniadaniu, i kto wie może porannym spotkaniu z małpami przebiegającym przez nasz domek, odwiedzimy mieszkańców jednej z lokalnych wiosek. Będziecie zaskoczeni w jaki prosty sposób żyją oni nad brzegiem rzeki w lesie deszczowym Amazonii. Kiedy wody podnoszą się, mieszkają w swoich domach na palach, a jedyną formą transportu jest mała drewniana łódka. Ich domy są bardzo skromne, ale dzieci biegają i bawią się z uśmiechami na twarzach. Może nauczymy się od nich kilku rzeczy o szczęśliwym życiu. Nie mają tu wielu wygód, które są tak oczywiste w innych częściach świata ale maja też dużo mniej problemów, które my spotykamy na co dzień. Wieczorem spróbujemy spojrzeć w oczy w kajmanów. Ostatni nocleg w domkach na drzewach w środku dżungli.

6 Iquitos

Powrót do Iquitos. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do plemienia Bora i Yagua, oglądanie indiańskich tańców oraz sprawdzenie swoich umiejętności w dmuchaniu strzałką do celu. Po południu wizyta w luksusowej restauracji leżącej na środku Amazonki. Możliwość zamówienie lokalnych potraw. Oczekując na posiłek czas można spędzić na kąpielach w basenie znajdującym się pomiędzy stolikami restauracji. Nocleg w Iquitos.

7 - 8 Amazonka

Po śniadaniu czas na ostanie spacery po okolicy zanim wyruszymy na rejs statkiem po Amazonce. Będziemy podążać towarową łodzią w kierunku Santa Rosa. Jest to miejscowość leżąca w Peru na granicy z Kolumbią i Brazylią. Podróż potrwa około 2 albo 3 dni. Statek co pewien czas będzie zatrzymywał się w przybrzeżnych portach i przy pojedynczych chatkach, przy których będą czekali pasażerowie albo towar do zabrania. Jest to znakomita okazja do podglądania codziennych zajęć i warunków bytowych ludności zamieszkującej przybrzeżne wioski i osady. Przy dłuższych postojach jest możliwość zejścia na ląd. To będzie niezapominana przygoda na Amazonce! Na statku zapewnione będą skromne posiłki, ale gdyby ktoś chciał więcej będzie można coś dokupić od sprzedawców, którzy wchodzą na pokład w każdym porcie. Lokalne przysmaki to głównie owoce, ale także gotowane i pieczone mięso, ryby, bataty. Czas rejsu to bardzo dobry okres na przyglądanie się lokalnym zwyczajom, rozmowę z lokalną ludności śpiącą na sąsiednim hamaku albo nadrobienie zaległych lektur. Noclegi na statku w hamaku.

9 Santa Rosa - Tabatinga - Leticia

Dopłynięcie do Santa Rosa (Peru). Zejście ze statku i wymeldowanie się z Peru. W Tabatindze (Brazylia) załatwiamy pozwolenia na wjazd do Brazylii. Przejazd na nocleg do Leticii (Kolumbia). Spacer uliczkami małego miasteczka. Wieczorem odwiedziny parku, do którego na noc zlatuje kilkanaście tysięcy papug. Możliwość obserwacji zachodu słońca nad Amazonką z wieży pobliskiego kościoła. Nocleg w Leticii.

10 dżungla

Dziś rozpoczyna się nasza kolejna część wyprawy tym razem podążamy do brazylijskiej części amazońskiej dżungli. Celem podróży jest rezerwat na granicy Brazylii i Peru. Poruszamy się małą motorowa łodzią podziwiając widoki, obserwując życie mieszkańców na brzegu rzeki Yavarii i wypatrujemy różowych delfinów. Wieczorne rozpoznanie terenu, zachód słońca i pierwszy nocleg w brazylijskiej dżungli tym razem jeszcze bliżej natury na wspólnej przestrzeniu na materacach z moskitierami.

11 dżungla

Wstajemy wcześnie rano. Możliwość podziwianie wschodu słońca z pobliskiej wierzy. Po śniadaniu czas na prawdziwą ekspedycję. Zabieramy tylko niezbędne rzeczy i udajemy się w głąb dżungli aby przeżyć kolejną niezapomniana przygodę. Koniec ze wszelkimi wygodami cywilizacji. Budujemy obóz pod niebem brazylijskiej dżungli nad laguną, w której będziemy łowić ryby na nasze posiłki, a następnie piec je na ognisku. Nocleg w hamkach z moskitierą rozwieszonych miedzy drzewami.

12 dżungla

Kolejny dzień z dala od cywilizacji. Uczymy się przygotowywać lokalne posiłki i żyć bez wygód cywilizacji. Wyprawa na poszukiwanie lokalnej roślinności z lokalnymi przewodnikami. Możliwość pływania na kajaku lub drewnianym czółnie między czubkami drzew i podziwiana dżungli z poziomu wody oraz łowienia piranii. Dla odważnych kąpiel w lagunie. Kolejny nocleg w dżungli w hamaku.

13 dżungla

Dla chętnych poranna wyprawa do dżungli na ryby o wschodzie słónca. Po śniadaniu powrót do cywilizacji. Po drodze znów wypatrujemy różowe delfiny, ptaki i małpy. Po obiedzie wycieczka do pobliskich wiosek i podglądanie życia mieszkańców. Możliwość wsparcia lokalnej ludności przez zakup drobnej biżuterii z zębami pirani, kajmana lub łuskami największej ryby słodkowodnej pirarucu oraz torebek
wyplatych z trawy. Podziwanie 600 letniego drzewa kapokowego. Wieczorem malowanie tatuaży na bazie lokalnego owocu i nauka wyplatania branzoletek z nasion amazonksich owoców. Dla chętnych możliwość fakultatywnego wspięcia się na platfomę na najwyżym drzewie w oklicy na wysokości 39 m i podziwianie zachodnu słońca nad lasem deszczowym Amazonii. Ostatni nocleg w brazylijskiej dżungli.

14 Atalaia do Norte -Tabatinga- Leticia

Po śniadaniu wyruszamy łodzią w kierunku Tabatingi. Po drodze możliwość zejścia na ląd i spaceru uliczkami małego miasteczka Atalaia do Norte gdzie często można jeszcze spotkać Indian z plemienia Maruba lub Mangerona. Załatwienie formalności imigracyjnych, ostatnia szansa na zakup brazylijskiego napoju Cachaça lub innych brazylijskich smakołyków brazylijskich. Nocleg w Leticii.

15 Jeziora Tucuchira - Puerto Nariño - Jezioro Tarapotos - Leticia

Pobudka bardzo wcześnie rano aby ostatni raz przywitać wschód słońca nad wodami Amazonki, odwiedzimy dziś wyspę małp, gdzie lokalny przewodnik wyjaśni nam zachowanie małp, ich organizację społeczną oraz nawyki żywieniowe. Będziemy poruszać się po obszarze Jeziora Tucuchira okresowo zalewanym przez wody Amazonki. Odwiedzimy też rdzenną społeczność tych obszarów - Plemię Tikuna. To idealne miejsce na zakup drobnych pamiątek i podziwianie lokalnego rękodzieła zaprojektowanego i wykonanego przez tutejszych mieszkańców. Następnym przystankiem będzie mała miejscowość Puerto Nariño.
Puerto Nariño to mała wioska leżąca 87 km od Leticii, u ujścia rzeki Loretoyaco, wpadającej do Amazonki. Wioska jest uważana za ekologiczny raj ze względu na swoje naturalne piękno i silne
zaangażowanie w politykę zrównoważonego rozwoju środowiska. Po lunchu popłyniemy nad jezioro Tarapotos. Powrót na nocleg do Leticii.

16 Leticia - Bogota

To już nasz ostatni dzień w tropikach. Wycieczka do Amazonii dobiega końca. Rano czas wolny na spacery po mieście, odwiedzenie lokalnego bazaru i jeśli czas pozwoli zajrzenie do lokalnego domu kultury gdzie można poznać historię lokalnych Indian. Transfer na lotnisko do Leticii. Przelot do Bogoty. Wieczorny wypad do lokalnego klubu w Bogocie na
naukę salsy przy dźwiękach muzyki granej przez lokalne zespoły oraz na degustację chicza i toast za naszą podróż do Kolumbii. Nocleg w
Bogocie.

17 Bogota

Zwiedzanie stolicy Kolumbii – krainy złotem, szmaragdem i historią płynącej zaczniemy od porannego wjazdu na wzgórze Monserrate aby z wysokości 3100 m spojrzeć na rozległą Bogotę leżącą na wysokości 2600m npm. Odwiedzimy historyczny kościół z 1640 roku, spróbujemy pieczonych mrówek, herbatki z koki i innych przysmaków na lokalnym bazarku. Odwiedzimy dzielnicę La Candelaria z Plaza de Bolívar, Muzeum Złota z największą na świecie kolekcją wyrobów złotniczych, Muzeum Botero z ciekawymi, charakterystycznymi obrazami i figurami kolumbijskiego artysty znanego na całym świecie, oraz zajrzymy do sklepu ze szmaragdami gdzie nauczymy się jak rozpoznać prawdziwe szmaragdy. Po lunchu odwiedzimy lokalny targ aby spróbować najróżniejszych, lokalnych owoców zarówno tych, które znamy ale tutaj smakują one zupełnie inaczej, jak i takich, które nawet nie posiadają polskiej nazwy. Będzie też chwila czasu na lokalną rozrywkę, popijając lokalne piwo lub inne zimne napoje, zagramy w Tejo. Tejo to narodowy sport Kolumbii i najprawdopodobniej jeden z najdziwniejszych sportów na świecie. Nocleg w Bogocie.

18 Bogota

Ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym bazarku lub na lotnisku przed wylotem do Polski. Wylot do jednego z europejskich portów lotniczych. (zależy na co pozwolą nam godziny lotu). Przerwa tranzytowa, a potem wylot do Warszawy lub Berlina.

19 Warszawa lub Berlin

Przylot i zakończenie wyprawy.

Termin/y:

13.04.2021 - 01.05.2021

Cena:

3570 USD


Cena obejmuje:
 • Transfery z/na lotnisko Lima, Bogota, Leticia, Iguitos, łódź na trasie Tabatinga – dżungla – Tabatinga,łódź Iquitos – domki na drzewach- Iquitos, minibus Bogota;
 • Zakwaterowanie: Lima, Leticia, Bogota, Iquitos – małe klimatyczne hotele, pokoje-2-3 osobowe z łazienkami; w Amazonii: 3 noce domki na drzewach, 2 noce w maloce (indiańskiej chacie ze zbiorowym pomieszczeniem) na materacach z moskitierą ewentualnie w hamakach z moskitierą, oraz 2 noce w hamakach z moskitierą – podczas noclegu w dżungli;
 • Wyżywienie: śniadanie na całej trasie, w Amazonii całodzienne wyżywienie gotowane na miejscu plus napoje; 1 lunch i 1 kolację w Bogocie, na statku skromne posiłki
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie, przewodników indiańskich w dżungli, lokalnego przewodnika w Bogocie
 • Płyn do mycia i szampon ekologiczny podczas pobytu w brazylijskiej dżungli, lokalne specyfiki przeciw komarom
 • Bilety wstępu podczas zwiedzania Bogoty
Cena nie obejmuje:
 • Biletów lotniczych międzynarodowych na trasie Warszawa (lub Berlin) – Lima i Bogota – Warszawa/Berlin ok. 4000 PLN oraz dwóch krajowych (Lima- Iquitos i Leticia- Bogota) – każdy przelot ok. 150
 • Opłat lotniskowych: 30 USD
 • Zwyczajowych napiwków: ok. 60 USD
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego w miejscach, w których taka opcja jest dostępna
 • Opłaty za wspinanie się na specjalne platformy zbudowane w koronie drzewa w dżungli –ok. 50 USD
 • Kosztu wycieczki do plemienia Bora i Yagua – ok. 50 USD
 • Kosztu wycieczki do centrum Limy, jeśli rozkład lotów na to pozwoli
 • Kosztu pozostałych posiłków nie ujętych w programie
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.