Wyszukiwarka

ALGIERIA – ojczyzna Tuaregów

ALGIERIA – ojczyzna Tuaregów


1 Warszawa lub Berlin

Spotkanie na lotnisku. Wylot.

2 Dżanat - El Berdj

Przylot do Algierii, serdeczne powitanie na lotnisku i transfer do hotelu. Rano przejazd z Dżanat do El Berdj, w czasie którego będziemy podziwiać rysunki naskalne i fantazyjne formacje skalne. Po drodze zjemy lunch w formie pikniku. Przyjazd na miejsce po południu i rozbicie obozu na pustyni. Atrakcją wieczoru będzie spacer w tym magicznym miejscu. Kolacja i nocleg w obozowisku, a nad nami niebo pełne gwiazd.

3 El Berdje - Moul Naga

Rano śniadanie, a następnie udamy się na wędrówkę wąwozem El Berdj, który zaprowadzi nas do zapierających dech w piersiach, wysokich wydm. Będziemy mogli podziwiać również rysunki namalowane lub wyryte na okolicznych skałach oraz fantazyjne formacje skalne jak np. Skalny Helikopter. Kolacja i nocleg w obozowisku w Moul Naga.

4 Moul Naga - In Tihaq

Po śniadaniu w obozowisku wyruszymy na dalszą eksplorację tej pełnej nieziemskich krajobrazów, niesamowitej krainy. Czeka nas kolejny, ekscytujący dzień naszej podróży po pustyni, podczas którego zobaczymy interesujące formacje, takie jak łuki skalne, złociste wydmy oraz inne malowidła naskalne. Kolacja i nocleg w obozowisku w In Tihaq.

5 In Tihaq - Tin Merzouga

Rano, po śniadaniu udamy się na trekking wśród uroczych różowych wydm oraz interesujących rzeźb skalnych. Na szlaku zobaczymy Wan Iska - piękne rysunki wyryte w skałach. Wędrówkę będziemy kontynuować aż do miejsca, gdzie obejrzymy wspaniałe malunki z okresu neolitu. Naszym miejscem docelowym będą piaszczyste, czerwone wydmy Tin Merzouga, które w najwyższym puncie osiągają wysokość 600 metrów. Kolacja i nocleg na miejscu.

6 Tin Merzouga - Adjlati

Po śniadaniu w obozowisku udamy się na dalsze poznawanie uroków pustyni i przekroczymy wyschniętą dolinę rzeki Indjaren. Te okolice można określić mianem jedynego „pojezierza” na algierskiej Saharze – w zagłębieniach skalnych znajdują się tam maleńkie jeziorka, w których można się wykąpać. Po raz kolejny podziwiać będziemy rysunki wyryte lub namalowane na skałach. Nocleg spędzimy w obozowisku w Adjlati, ksłynącym z malowniczych krajobrazów i majestatycznych czarnych diun.

7 Adjlati - Tighrghrt - Dżanat

Rano obudzą nas promienie słońca malowniczo oświetlające czarne wydmy w Adjlati. Po zjedzeniu śniadania wyruszymy w powrotną podróż przez pustynię do Dżanat. Po drodze zobaczymy formację skalnego słonia oraz wyrytą w kamieniu Płaczącą Krowę, rysunek liczący 8000 lat. Przyjazd do Dżanat po południu i transfer do hotelu. Po odświeżeniu udamy się na zwiedzanie miasta i na lokalny targ. Nocleg w hotelu.

8 Dżanat - Ihrir

Rano po śniadaniu w hotelu udamy się do maleńkiej, cudownej oazy położonej na zachód od Dżanat, gdzie zobaczymy malownicze jeziorka i tradycyjne domy nomadów mieszkających w oazie. W tym urokliwym miejscu spędzimy noc w namiotach.

9 Ihrir - Dider - Essendilne - Tawdjidit

Po śniadaniu wyruszymy na dalszą eksplorację uroków algierskich bezdroży. Będziemy przemierzać liczne małe wadi i przełęcze. Zobaczymy również piękne rysunki naskalne przedstawiające krowy i antylopę. Zatrzymamy się w Essendilne, gdzie w cieniu potężnego kanionu kwitną świeże oleandry, palmy i tamaryszek. Spacerując między skałami można się natknąć na sekretne gueltas czyli niewielkie baseny, w których można się ochłodzić i spotkać miejscowych nomadów. Noc spędzimy w obozowisku w Twadjidit.

10 Essendilne - Tikoubawim - Tifrtsin

Rano po śniadaniu w obozowisku wyruszymy na kolejny etap naszej egzotycznej podróży. Dziś zobaczymy zmieniające się krajobrazy - horyzont powoli będzie się rozszerzał, a z rozległych połaci piasku będziemy mogli dostrzec Wielki Łuk Skalny oraz neolityczne grobowce. Lunch zjemy w uroczej wiosce Tikoubawim, a następnie pojedziemy do Tifrtsin, po drodze podziwiając malownicze widoki. Kolacja i nocleg w obozowisku.

11 Dżanat

Śniadanie w obozowisku i transfer do hotelu w Dżanat. Chwila na odświeżenie, prysznic i krótki odpoczynek po trudach podróży, a następnie wyjście do miasta. Odwiedzimy targ, będziemy mieli czas na ostatnie zakupy oraz zjemy lunch na tradycyjnej farmie tuareskiej. Kolacja i nocleg w hotelu.

12 Dżanat - Warszawa lub Berlin

O odpowiedniej porze transfer na lotnisko i wylot w drogę powrotną. Przylot do Warszawy lub Berlina.

Termin/y:

09.10.2021 - 20.10.2021

Cena:

1280 EUR


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelu  3* w Dżanat (3 noce)
 • namioty, materace, koce – na pustyni
 • pełne wyżywienie oprócz Dżanat – tylko śniadania
 • bilety wstępu do odwiedzanych obiektów i Parków Narodowych
 • opiekę pilota Adventure Club
 • transport – samochody 4 x 4 (4 osoby w jeepie)
 • kucharza, profesjonalnych kierowców
 • butelkę wody dziennie na osobę
 • przewodnika – Tuarega, muzyka grającego co wieczór na gitarze
Cena nie obejmuje:
 • biletu lotniczego: Warszawa/Berlin – Algier – Warszawa/Berlin ( około 1500 PLN )
 • biletu lotniczego: Algier – Dżanat – Algier ( około 700 PLN )
 • wizy do Algierii (uwaga: wyrobienie wizy trwa około 6 tygodni – koszt 270 PLN)
 • napiwków
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.