Wyszukiwarka

ALGIERIA – ojczyzna Tuaregów

ALGIERIA – ojczyzna Tuaregów


1 Warszawa lub Berlin - Algier - Djanet

Spotkanie w Warszawie i przylot w południe/po południu w zależności od rozkładu lotów do Algieru. Nocny przelot do Djanet, nocleg.

2 Djanet - El Berdj

Po śniadaniu przejazd na południowy-wschód w stronę granicy libijskiej do rejonu Tadrart Rouge, który jest kontynuacją libijskiego rejonu Tadrartu Akakkus. Po drodze zjemy lunch w formie pikniku pod wielkimi akacjami w dolinie rzeki okresowej czyli Wadi „Amais” Wadi „Dromadera” otoczonej wielkimi ostańcami, gdzie Tuaregowie pasą dromadery i rosną pięknie kwitnące drzewa zwane jabłoniami sodomy. Po południu wjazd do rejonu Tadrart Rouge przez Kanion El Berdj. Kolacja i nocleg na pustyni w kanionie, gdzie można podziwiać skały w najrozmaitszych kształtach, między innymi wielkiego helikoptera malowideł oraz ryty naskalne przedstawiające m.in. naczynia dawnych mieszkańców pustyni. Kolacja i nocleg pod namiotami na pustyni.

3 El Berdj - Moulan n'Aga

Po drodze zobaczymy wielkie ryty naskalne bydła rogatego i odwiedziny też skalne jeziorko pustynne – gueltę w dolinie Wan Tabarakat. Następnie przejazd do bardzo malowniczego rejonu Moulan n’Aga, gdzie przejedziemy przez łańcuch diun z widokiem na wielką majestatyczną skałę w kształcie siedzącej wielbłądzicy i zobaczymy z jaką wprawą nasi kierowcy zjeżdżają z diun samochodami. Wieczorem kolacja i nocleg pod namiotami w Moulan n’Aga i pierwsza kolacja ze słynnym tureskim chlebem „taguella” pieczonym w gorącym piasku.

4 Moulan n'Aga - In Tihaq

Przejazd przez rejony wielkich formacji skalnych Tamezguida przypominających katedry, Obiad w In Tehaq dolinie wielkich łuków i skał w kształcie zwierząt, min wielkiego jeża. Po drodze piasek będzie zmieniał kolory z żółtego na przez pomarańczowy i będziemy mogli podziwiać kolejne malowidła i ryty naskalne przedstawiające m. in. żyrafy, słonie, sceny erotyczne oraz dawne sposoby spędzania czasu np. postacie grające w piłkę. Kolacja i nocleg w namiotach.

5 In Tihaq - Tin Merzouga

Po śniadaniu przejazd przez najbardziej marsjańskie i niesamowite czerwone rejony Tadrart Rouge doliny Bouhediene. Po obiedzie wejście na najwyższą diunę rejonu ( ok 600 m), ze szczytu której można podziwiać bezkresne morze ceglasto-żółtych diun i formacji skalnych. Będziemy mogli zobaczyć przepiękny widok zachodu słońca nad Saharą i porobić niesamowite zdjęcia. Kolacja z chlebem pieczonym w aksamitnych paskach diun Tin Merzouga i nocleg pod namiotami.

6 Tin Merzouga - Adjlati

Po śniadaniu przejazd kanionem Inagan z niesamowitym czerwonym piaskiem. Po drodze wyrzeźbione przez wiatr i piasek maczugi skalne w ryty naskalne i malowidła przedstawiające świadectwa zmian klimatu na Saharze min. ryby i siedzącą żyrafę i przeciśniemy się spacerkiem po bardzo wąskim przesmyku skalnym Tissetekat. Wyjazd z Tadrart Rouge przez kanion In Djaren. Kolacja i nocleg na pustyni w rejonie w Adjilati wśród żółtych diun pokrytych falami czarnego piasku.

7 Djanet

Po śniadaniu wyruszymy w powrotną podróż przez pustynię do Djanet. Po drodze zobaczymy formację skalnego słonia. Obiad w wielkim wadi śród skalnych ostańców. Po południu przyjazd do Djanet i transfer do hotelu. Po odświeżeniu udamy się na zwiedzanie miasta i na lokalny targ.
Kolacja i nocleg w hotelu.

8 Djanet - Ihrir

Rano po śniadaniu udamy się na północ do kanionu Idaren w rejonie Ihrir. Krajobraz znowu zmieni się diametralnie i będziemy podziwiać niesamowite widoki mieniących się w słońcu czarnych ska i wyżłobiony w górskim płaskowyżu głęboki kanion Idaren i odchodzące od niego wąwozy. Zjedziemy na dół kanionu, gdzie zobaczymy malownicze skalne jeziorka wśród palm i tradycyjne okrągłe kamienne domy pasterzy-półnomadów mieszkających w oazie. Kolacja i nocleg w namiotach na pustyni.

9 Ihrir - Essendilne

Po śniadaniu przejazd przez rejon Dider gdzie na skale Tin Taghrit można podziwiać wielkie ryty naskalne zwierząt, w tym antylopę upamiętnioną na banknotach dinarów algierskich. Po drodze obiad w rejonie pełnym skalnych ostańców, a następnie przystanek w obozowisku nomadów i wjazd do Kanionu Essendilene. Ten długi i głęboki kanion to krajobraz jak z filmów przygodowych, otoczony z dwóch stron skalnymi wieżami, pełen krzewów oleandrowych i palm. W samym kanionie spotkamy obozowisko nomadów, dawnych strażników parku narodowego. Po obiedzie po południu spacer piechotą wśród oleandrów do małego skalnego jeziorka – guelty, położonego na końcu kanionu (około 2 godz. w obie strony). Kolacja i nocleg w namiotach kanionie Essendilene.

10 Essendilne - Tikobaouine - Djanet

Przejazd do Tikobaouine i Tililene, gdzie będziemy podziwiać wielkie łuki oraz las skalnych wież i mieczy wyrzeźbionych przez wiatr i piasek. Obiad na pustyni.
Kolacja i nocleg w hotelu.

11 Djanet

Śniadanie w hotelu. Rano wizyta na targu, zwiedzanie starych części Djanet Ksaru El Mihan z widokiem z góry na dolinę Djanet. Obiad u przewodnika w ogrodzie. Wizyta w muzeum lokalnym i spacer po urokliwym gaju palmowym ze starym systemem nawadniającym z bijącego ze skał źródła.
Kolacja i nocleg w hotelu.

12 Djanet

Rano po śniadaniu podziwianie jednego z najsłynniejszych, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO algierskich rytów naskalnych ( petroglifów ) liczącego ponad 8000 lat - skała Płaczących Krów – Tigharghart i transfer na lotnisko.

13 Algier - Warszawa lub Berlin

Przylot do Algieru, transfer na przelot do Europy.

Termin/y:

13.10.2023 - 25.10.2023

Cena:

1380* EUR

* cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób.

dopłata do pokoju jednoosobowego 150 EUR


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelu  3* w Djanet (3 noce)
 • 3 kolacje w Djanet
 • namioty, materace, koce – na pustyni
 • pełne wyżywienie oprócz Djanet
 • bilety wstępu do odwiedzanych obiektów i Parków Narodowych
 • opiekę pilota Adventure Club
 • transport – samochody 4 x 4
 • kucharza, profesjonalnych kierowców
 • butelkę wody dziennie na osobę
 • Hotel w Algierze (1 noc)
Cena nie obejmuje:
 • biletu lotniczego: Warszawa/Berlin – Algier – Warszawa/Berlin
 • biletu lotniczego: Algier – Djanet – Algier (około 1000 PLN)
 • wizy do Algierii (uwaga: wyrobienie wizy trwa około 6 tygodni – koszt 270 PLN)
 • napiwków
 • ubezpieczenia
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.