Wyszukiwarka

Algieria – z Tuaregami pod saharyjskim niebem

Algieria – z Tuaregami pod saharyjskim niebem

1 Warszawa - Algier

Przylot do Algieru, stolicy Algierii położonej nad Morzem Śródziemnym na wschodzie przez jeden z europejskich portów lotniczych. Transfer do hotelu. W zależności od godziny przylotu, krótki spacer w okolicach hotelu albo nocleg.

2 Algier

Rano zwiedzamy Casbah (stara arabska dzielnica w Algierze, wąskie uliczki, stare domy, tradycyjne sklepiki), cytadelę oraz meczety. Po południu przechadzka po ogrodzie pokazowym Hamma, w którym rośnie aż 3000 różnych gatunków roślin. Następnie jedziemy na wzgórze, gdzie zwiedzamy bazylikę Notre Dame d'Afrique, kościół rzymskokatolicki wzniesiony w XIX wieku. Wieczorem czeka nas polski akcent czyli pomnik męczenników zaprojektowany przez Polaka.

3 Tipaza - Ghardai

Wyjazd do Tipazy gdzie zwiedzamy rzymskie ruiny malowniczo położone nad brzegiem morza śródziemnego. Po południu plażowanie, a dla chętnych zwiedzanie muzeum. W drodze powrotnej do Algieru postój przy ‘grobowcu chrześcijanki’ czyli kolistej piramidzie z czasów berberyjskich. Pod wieczór przejazd na lotnisko i wylot na Ghardai w środkowej Algierii. Przylot do Ghardai, kolacja, transfer do hotelu i nocleg.

4 Ghardai

W Ghardai zwiedzamy stare miasto (ksar) Taghardait oraz targ. Po obiedzie zwiedzamy muzeum sztuki, a potem Ksar At iIjan (Beni Isguen). Wchodzimy na wieżę widokową a potem udajemy się na targ ‘aukcyjny’. Tradycyjna kolacja i wieczór. Nocleg w hotelu.

5 Ghardai

Dzień zaczynamy od spaceru po Ksar Tajnint i mauzoleum szejka ami Brahim. Potem zwiedzamy ekologiczne miasteczko Tafilalet i park. Po obiedzie spacer po gaju palmowym. Kolacja i nocleg w hotelu.

6 Ouargla - Djanet

Po śniadaniu wyjazd samochodami do Ouargla, czyli wrót pustyni. Czeka nas ok. 4 godzin drogi. W Ouargla zwiedzamy stare i miasto i muzeum. Obiad. Potem wchodzimy na wydmę Sidi Khouiled. Kolacja i tranfer na lotnisko. Nocny wylot do Djanet

7 Djanet - Park Narodowy Tassili - Ihrir

Po półtoragodzinnym locie lądujemy w Djanet na Saharze. Końcówka nocy spędzamy na pustyni na biwaku. Krótka wizyta na suku czyli lokalnym targu, możemy tam kupić płótno do wiązania turbanów. Załatwiamy niezbędne formalności wstępu do Parku Narodowego Tassili Najjer, po czym wyjeżdżamy terenowymi samochodami do oazy Ihrir. Zwiedzamy gaj palmowy, piękne oczka wodne i wodospady. Nocleg na lokalnym kampingu w tuareskich szałasach.

8 Ihrir - Dider - Kanion Esendilene

Po porannym wyjeździe z Ihrir zwiedzamy prehistoryczne stanowisko Tin Taghert. Potem przez dolinę Tin Taharadjelé kierujemy się do Dider. W Dider oglądamy prehistoryczne ryciny na szarej skale. Docieramy do kanionu Esendilene, w którym znajdują się zaostrzone skały, klify, tamaryszki, palmy oraz oczka wodne. Spotykamy tam również nomadów, więc możemy zobaczyć jak wygląda tradycyjne życie Tuaregów. Biwak.

9 Tilelline - Tuya

Przez naturalne korytarze skalne dojeżdżamy do Tilelline. Oglądamy prehistoryczne malowidła naskalne w Tedjleh Ekrar. Po południu zbliżamy się do ostrych skał w Tikabauin. Następnie kierujemy się z stronę oczka wodnego Tuia. Pod wieczór przez malownicze wąwozy docieramy na biwak. Oczko wodne Tuya. Trasa wiedzie przez wąwozy. Wieczór i nocleg na wydmach, skąd podziwiamy zachód słońca.

10 Timras - Djanet

Przez wydmy Erg Admer, skały w rejonie Timras wracamy do Djanet. Po drodze zwiedzamy grotę i kanion Imuruden, gdzie przewodnik opowiada miejscową legendę. W porze obiadowej wracamy do miasta. Zwiedzamy muzeum (jeśli jest otwarte). Wchodzimy na warownię Ghauna, skąd rozpościera się widok na palmiarnię w dzielnicy Djahil. Nocleg na biwaku w okolicach Djanet albo w hotelu za dopłatą. Możliwy prysznic za dopłatą.

11 Djanet - Tin Amali

Rano nauka jazdy na wielbłądach, po tuaresku. W porze obiadowej wyjeżdżamy terenowymi samochodami w kierunku Tin Amali. Biwak w Tin Amali.

12 Imarharhaten - Tadrart - In Ahar

Kierujemy się na południe, jadąc przez płaskowyż Imarharhaten. Wjeżdżamy na pustynię Tadrart przez dolinę In Djaren. Dojeżdżamy do stanowiska Tisetteka. Oglądamy prehistoryczne ryciny (żyrafy, słonie... itp) w Tin Abadene. Biwak w In Ahar.

13 In Djaren - Téhé Tahoussait - Mul N’Aga

Przemieszamy się (pieszo i samochodami) w ogromnym wąwozie In Djaren. Docieramy do stanowiska Téhé Tahoussait gdzie znajdują się imponujące łuki skalne. Po południu wspinamy się na ogromne wydmy w Mul N’Aga. Biwak.

14 Moul N’Aga - In Zauaten - Tehak

Przez wydmy w Moul N’Aga a potem przez In Zauaten, docieramy do prehistorycznego stanowiska Tin Tikel. Pod wieczór docieramy do morza piasku w In Tehak. Biwak

15 Tehak - Tin Merzouga

Widok rozpościera się aż do wydm Tin Merzouga. Ich granie stają czernieją podczas zachodu słońca. Wieczorem nocleg na biwaku.

16 Tin Merzouga - Imesnegha - Kanion In Djaren - Adjalati

Opuszczamy Tin Merzouga, kierujemy się w stronę Imesnegha, gdzie znajdują się jaskinie wygładzone przez erozję. Po obiedzie, przez kanion In Djaren docieramy do wylotu z Tadrart w Adjalati. Biwak.

17 Djanet - Tegharhart - Algier

Wracamy do Djanet przez płaskowyż Imaharhaten. Na krótko wjeżdżamy do miasta, możemy dokupić pamiątki na lokalnym targu. Pod wieczór wyjeżdżamy na pustynię, gdzie oglądamy wspaniałą rycinę zwaną« płaczącą krową » w Tegharhart. Kolacja na pustyni. Po kolacji przejazd na lotnisko i wylot do Algieru.

18 Algier

Powrót do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Termin/y:

11.05.2024 - 28.05.2024

28.12.2024 - 14.01.2025

Cena:

9780 PLN*

* cena gwarantowana dla grupy min. 8-osobowej

Dopłata do pokoju jednoosobowego tam, gdzie to możliwe 1100 PLN


Cena obejmuje:
 • noclegi w hotelach 3* i 4* w Algierze i Ghardaii; na pustyni noclegi w namiotach
 • przejazdy samochodami 4 x 4 z miejscowymi kierowcami lub busem w miastach
 • śniadania w hotelach, podczas pobytu na pustyni pełne wyżywienie przygotowywane przez kucharza
 • podstawowe ubezpieczenie
 • opiekę lokalnego przewodnika (Tuarega)
 • opiekę Pilota Adventure Club polsko- i francuskojęzycznego, doskonale znającego kraj, obyczaje i kulturę
Cena nie obejmuje:
 • międzynarodowych biletów lotniczych Warszawa – Algier i Algier – Warszawa
 • biletów lotniczych lokalnych Algier – Ghardaia oraz Ourgla – Djanet (około 70-80 euro  i Djanet – Algier (około 70 euro)
 • posiłków innych niż śniadania
 • zwyczajowych napiwków
 • wizy do Algierii (240 PLN)
 • atrakcji opisanych jako fakultatywne
Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.