ETIOPIA – Północ i Południe

ETIOPIA – Północ i Południe

Danakil Południe + Góry Siemen, Północ

Jedną z wielu wyjątkowych propozycji Adventure Club jest wycieczka do Etiopii. Etiopia to kraj, który zachwyci Cię swoją różnorodnością. Malownicze jeziora, subsaharyjska fauna, czy wysokie wzgórza to tylko niektóre z wielu ciekawych elementów krajobrazu tego miejsca. Etiopia obfituje w wiele zakątków, które uchroniły się przed ludzką ingerencją. Dziewicze regiony tego kraju są dziś podziwiane przez turystów z całego świata.

Proponowana wycieczka do Etiopii pozwoli Ci zmienić swoje wyobrażenie o Afryce. Jest to miejsce, w którym przenikają się dwie kultury: chrześcijańska oraz islamska. Ślady bogatej historii tego kraju są widoczne również dzisiaj. Ta niezwykła różnorodność sprawia, że Etiopia jest jednym z najchętniej odwiedzanych krajów Czarnego Lądu.

Wybierając się na wycieczkę do Etiopii, możesz mieć pewność, że będzie to podróż jedyna w swoim rodzaju. Obrzędy, język oraz tradycje pielęgnowane przez tamtejszych ludzi wywierają duże wrażenie na każdym podróżniku. Etiopia jest bogata w wiele atrakcji. Wśród tych najbardziej znanych wyróżnić można Depresję Danakil, wielobarwne jezioro Dallol, czy wulkan Etra Ale. Zobacz, jak przedstawia się plan naszej wycieczki.

Doskonała organizacja, jaką wyróżnia się każda organizowana przez nas wyprawa do Afryki (niezależnie od miejsca docelowego) i bezpieczeństwo, to tylko niektóre z zalet docenianych przez naszych uczestników.

Dzień 1 Warszawa

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Etiopii.

Dzień 2 Addis Abeba

Wczesny przylot do stolicy kraju - Addis Abeby. Na lotnisku spotkanie z miejscowym przewodnikiem i transfer do hotelu. Zwiedzanie jednej z najwyżej położonych stolic świata - Addis Abeby, rozpoczniemy od wjazdu na szczyt Entoto, skąd zobaczymy panoramę całego miasta. Następnie poznamy zarys historii kraju w Archeologicznym Muzeum Narodowym, kryjącym m.in. słynną Lucy czyli liczący 3,2 miliony lat szkielet kobiety. Po obiedzie udamy się do jednego z najświętszych miejsc Etiopii – Katedry Świętej Trójcy, gdzie znajdują się trony i grobowce pary królewskiej lub Katedry św. Jerzego. Wieczorem tradycyjna kolacja z pokazem tańców na żywo. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 3 Arba Minch

Po wczesnym śniadaniu ruszamy na południe Etiopii do Arba Minch. Przemierzamy góry, podziwiając zaskakujące krajobrazy z zielonymi wzgórzami i plantacjami bananowców. Po drodze będzie wiele okazji do postojów fotograficznych.

Dzień 4 Karat Konso

Po śniadaniu przejazd przez Karat Konso - warownych wiosek budowanych przez plemię Konso. Jeśli król będzie obecny w wiosce, udamy się na spotkanie z nim. Przejazd do Turmi - osady plemienia Hamer, którego członkowie słyną z kolorowego uczesania i poprzedzającej ślub tradycyjnej próby „skoków przez byki”, której poddawany jest kandydat na pana młodego. Kobiety z tej społeczności zwykle noszą wykonane ze skóry spódnice wyszywane perełkami, zaś na ich szyjach błyszczą aluminiowe ozdoby.
Zakwaterowanie w lodge.

Dzień 5 Turmi

Przejazd w okolice granicy z Kenią. Przedzierając się dłubaną łodzią przez rzekę Omo spotkamy plemię Dasanech. Jeśli będzie to dzień targowy, odwiedzimy okoliczny bazar ludów zamieszkujących te tereny. Będzie czas na zakupy tradycyjnych pamiątek. Nocleg w Turmi.

Dzień 6 Murulle, Jinka

Po wczesnym śniadaniu w hotelu wyruszymy w drogę do Murulle, osady społeczności Karo, znanej z niezwykłych malunków na ciele. Po drodze zatrzymamy się na piknik. Zwiedzanie rozpoczniemy od wioski Dus, następnie dotrzemy do miasta Jinka. Nocleg w hotelu.

Dzień 7 Osada plemienia Mursi

Wyruszymy na całodzienną wycieczkę do osady plemienia Mursi, znanego charakterystycznego zdobienia ciała - z rozcinania kobiecych warg i ozdabiania ich glinianymi krążkami. Będziemy mieli okazję poznać członków plemienia i zrobić niesamowite zdjęcia. Po poludniu wizyta w muzeum etnograficznym gdzie poznamy tradycje i kulturę innych plemion zamieszkujących ten region. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 Wioska plemienia Ari

Po śniadaniu odwiedzamy wioskę pracowitego plemienia Ari. Przejazd do Arba Minch górującego nad dwona jeziorami Czammo oraz Abbaya.

Dzień 9 Wioska plemienia Dorze

Śniadanie. Przejazd do Czenczy - wioski plemienia Dorze, niezwykłych ludzi, których życiu tkactwo jest wszechobecne. Odwiedzamy również górską szkołę. Popołudniu rejs po jeziorze Czamo w poszukiwaniu krokodyli i hipopotamów. Nocleg w Arba Minch.

Dzień 10 Shashema

Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku Shashema – miasteczka rastafarian. Po południu przyjazd na obiad nad jezioro Awassa. Korzystanie z uroków jeziora. Kolacja i nocleg.

Dzień 11 Awash

Wczesnym rankiem po śniadaniu podróż w kierunku miejscowości. Awash. Możliwość zakupy świeżych owoców w tym truskawek. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Dzień 12 Depresji Danakil

Dzisiaj czeka nas niezwykła przygoda: Jedziemy do największej depresji kontynentu afrykańskiego - Depresji Danakil. Naszym miejscem docelowym jest Afdera - słone jezioro, gdzie zobaczymy, jak odbywa się ekstrakcja soli. Właśnie stąd następuje wywóz tego minerału wielkimi autami ciężarowymi w głąb kraju. Nocleg na kampingu.

Dzień 13 Addis Abeba

Po śniadaniu przyrządzonym przez naszego kucharza ruszamy bezdrożami w kierunku Erta Ale - kryjącego dwa z pięciu istniejących na całym świecie, aktywne jeziora lawowe. Wulkan otoczony jest rozległą depresją i sięga zaledwie 612 m n.p.m., co czyni go jednym z najniższych wulkanów na świecie. Wieczorem wybierzemy się na trekking, w czasie którego będziemy mogli zachwycić się ciekawą scenerią. Nocleg na kampingu.

Dzień 14 Wioska Ahmedela

Wczesnym rankiem ruszamy w drogę pełną przygód, gdzie wszystko może się wydarzyć. Przez pola pełne są ostrej zastygłej lawy po pustynny bezkres. Dotrzemy do przyjaznej wioski Afarów - Ahmedela. Wieczorem wyjdziemy zobaczyć ciągnące się kilometrami wielbłądzie karawany przewożące sztabki soli z nieodległych wyrobisk do Mekele. Nocleg na kempingu.

Dzień 15 Danakil

Rano odwiedzimy depresję Danakil – najniżej położony punkt na ziemi. Będziemy podziwiać piękną scenerię rzeźbioną siarką, a następnie zajrzymy do jaskini solnej. Kolejnym punktem programu będzie słone bezodpływowe jezioro Assal, położone na granicy Etiopii i Dżibuti. Późnym popołudniem z bliska poznamy codziennie życie handlarzy solą. Zobaczymy, w jaki sposób ją pozyskują i ładują na wielbłądy, które czeka następnie 5 dniowa wędrówka.

Dzień 16 Mekele

Pożegnanie z Danakilem. Jedziemy do Mekele. Nocleg w hotelu.

Dzień 17 Addis Abeba

Po śniadaniu zajrzymy do meczetu Negash - pierwszego ośrodka muzułmańskiego w Afryce. W VI wieku gościł w nim prorok Mahomet razem ze swoimi naśladowcami. Po południu wyruszymy z Mekele do Addis Abeby. Wylot do Polski.

Dzień 18 Warszawa

W godzinach popołudniowych lądujemy w Warszawie.

Termin/y:

22.03.2020 - 15.04.2020

03.11.2020 - 27.11.2020

Cena:

3250 USD* ( Danakil + południe ) 18 dni

1290 USD* ( północ + góry Siemen ) 9 dni

Cena za całość:   4540 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 490 USD


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie w hotelach 3* oraz na kempingach
 • wyżywienie HB – dwa posiłki dziennie + napój niealkoholowy do każdego posiłku; pełne wyżywienie podczas noclegu na kempingach ( 5 nocy śpimy w namiotach – opcja łóżka pod gwiazdami, należy zabrać własny śpiwór )
 • kucharz w Danakil
 • ochrona w Danakil
 • bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów
 • transport klimatyzowanym busem i samochodami 4 x 4
 • ochrona policyjna podczas wizyty w Danakil i Erta Ale
 • przewodnika angielskojęzycznego
 • opiekę pilota Adventure Club
 • przejażdżka łodzią na jeziorze Late Tana i jeziorze Chamo
 • wielbłąd do transportu bagaży – Erta Ale
 • loty wewnętrzne
Cena nie obejmuje:
 • przelotów: Warszawa – Addis Abeba – Warszawa (ok. 2500 PLN)
 • wizy etiopskiej – 50 USD
 • opłat lotniskowych
 • ubezpieczenia
 • zwyczajowych napiwków ( około 140 USD ) – pilot zbiera pieniądze na napiwki po wylądowaniu w Addis-Abebie

 

UWAGA!
Wyjazd nie należy do łatwych, trzeba przygotować się na wszelkie niedogodności związane z słabą infrastrukturą bądź jej brakiem.

Niedogodności rekompensują piękne widoki i niezapomniane przeżycia.

Kliknij i zadzwoń
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.