Wietnam

Wietnam

1 Warszawa

Przelot z Warszawy do Hanoi.

2 Hanoi

Rano przylot do Hanoi. Spotkanie z lokalnym tour liderem. Transfer busem do hotelu 4* (May De Ville Old Quarter - w pobliżu jeziora Hoan Kiem). Czas na relaks po locie. Wieczorna kolacja w formie bufetu (kuchnia wietnamska, europejska, azjatycka, międzynarodowa). Nocleg.

3 Hanoi

Śniadanie w hotelu. Od godz. 9.00 zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Odwiedzimy takie obiekty, jak: Świątynia Literatury, Pagoda na Jednej Kolumnie, Mauzoleum Ho Chi Minha (tylko na zewnątrz) i spojrzenie na położoną obok ambasadę polską. Następnie czas na obiad. Po lunchu będziemy kontynuować odkrywanie Hanoi w formie "cyclotour" - godzinnej przejażdżki rikszami rikszami, w trakcie której będziemy mogli pbserwować gwarne i ruchliwe handlowe uliczki w hanojskim Starym Mieście oraz podpatrywać typowy styl życia mieszkańców. Po wycieczce rikszami, zwiedzanie katedry św. Józefa. Wycieczkę zakończymy nad jeziorem Hoan Kiem (Świątynia Zwróconego Miecza). Do hotelu wrócimy spacerem około 300 metrów. Następnie czas do własnej dyspozycji. Nocleg.

4 Hanoi - Ha Long - Hanoi

Poranne spotkanie z lokalnym przewodnikiem, a następnie wyjazd nad Zatokę Ha Long. Czas podróży około 4 godzin, w drodze 20 minutowy postój. Następnie zaokrętowanie, drink powitalny i odprawa na rejs. Obiad na pokładzie. Podczas rejsu odwiedzimy niesamowitą jaskinię Sung Sot z milionami zaskakujących stalaktytów i stalagmitów. Na godzinę zatrzymamy się na kąpiel na wyspie Soi Sim lub Titow. Po rejsie, w godzinach wieczornych powrót do Hanoi. Czas do własnej dyspozycji. Nocleg.

5 Hanoi - Hue

Wczesne śniadanie. Transfer busem na lotnisko o 6:15. Lot do Hue. Po przyjeździe do hotelu czas na lunch. Popołudniem wycieczka po mieście busem lokalnym przewodnikiem.
Miasto Hue jest jednym z czterech największych obszarów turystycznych w Wietnamie. Zespół zabytków kultury Hue został uznany przez UNESCO 11 grudnia 1993 r. za dziedzictwo kulturowe ludzkości. Mówiąc o Hue, Wietnamczycy mają na myśli historię królewskiej stolicy z jej unikalnym i najstarszym systemem obiektów pałacowych i mauzoleów, które wciąż pozostają żywe. Przez 143 lata Hue było siedzibą trzynastu królów z dynastii Nguyen oraz świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych narodu wietnamskiego.
Główne atrakcje: Grobowiec Króla Minh Mang, Cytadela (Zakazane Miasto), Pagoda Thien Mu. Po wycieczce zpowrót do hotelu, czas do własnej dyspozycji. Nocleg.

6 Hue - Hoi An

Śniadanie, a następnie transfer busem do Hoi An, starożytnego miasta znajdującego się w centralnej prowincji Wietnamu - Quang Nam, na północnym brzegu rzeki Thu Bon, w pobliżu jej ujścia. Zajmuje powierzchnię 30 ha i ze strefą buforową o powierzchni 280 ha. To wyjątkowo dobrze zachowany przykład niewielkiego portu handlowego działającego od XV do XIX wieku, który prowadził szeroką wymianę handlową, zarówno z krajami Azji Południowo-Wschodniej, jak i z resztą świata. Pomimo upadku pod koniec XIX wieku w dużej mierze zachował on swoją tradycyjną miejską tkankę. Miasto odzwierciedla fuzję rdzennych i zagranicznych kultur (głównie chińskich i japońskich z późniejszymi wpływami europejskimi), których złączyły się w wyjątkową całość. W drodze postoje w: Lang Co Beach, Hai Van Pass (20-kilometrowy pas drogi łączący miasto Da Nang i Lang Co w prowincji Hue, położony na wysokości 500 m n.p.m. to to najwyższa przełęcz w całym Wietnamie) oraz Góry Marmurowe, znane również jako Ngu Hanh Son. To położona nad morzem grupa pięciu wzgórz, zbudowanych z wapienia i marmuru, kształtem przypominających pięć palców. Znajduje się tam też kilka jaskiń, pagód i dwa punkty widokowe ze spektakularnymi widokami. a także kilka buddyjskich sanktuariów i hinduskich grot, które są często odwiedzanymi miejscami kultu dla miejscowej ludności. Czas na lunch w pobliżu Marble Mountain. Czas do własnej dyspozycji, sugerowany wieczorny spacer z pilotem po oświetlonym lampionami Hoi An (Most Japoński, pomnik Kazika Kowalskiego). Nocleg.

7 Hoi An - Sanktuarium My Son - Ho Chi Minh

Po śniadaniu, o godzinie 9:00 wyjedziemy na półdniową wycieczkę do My Son, sanktuarium dawnej kultury Czamów. Wieże i groby datowane są od VII wieku do XIV wieku, ale znaleziska archeologiczne pokazują, że królowie Cham byli chowani tutaj już od IV wieku. Łącznie znajduje się tam ponad 70 wież różnej wielości, od małych do bardzo dużych. Po zwiedzaniu czas na obiad, a następnie transfer na lotnisko w Da Nang. Lot do Ho Chi Minh (Sajgonu). Ho Chi Minh - dawny Sajgon został zbudowany, zrównany z ziemią i ponownie odbudowany. Teraz powraca do swojej świetności. Hanoi i Sajon, leżące na przeciwległych krańcach tego samego kraju dwie stolice mają jednak zupełnie różną historię. Podczas gdy początki miasta Hanoi sięgają drugiego stulecia przed naszą erą, historia Sajgonu zaczyna się znacznie później. W 1679 r. w małej rybackiej osadzie kambodżańskiej prowincji Prey Nokor pozwolono osiedlić się uchodźcom chińskim, zwolennikom upadłej w 1644 r. dynastii Ming. W drugiej połowie XVII w. prowincja stopniowo została przejęta przez władający południem Wietnamu ród Nguyễn i zasiedlona przez osadników wietnamskich. W okresie kolonialnym Francuzi uczynili miasto stolicą swoich indochińskich kolonii i zmienili nazwę na Sajgon. W okresie I wojny indochińskiej Sajgon został stolicą wspieranego przez Francuzów cesarstwa, a po przegranej w 1954 roku wojnie, gdy Francuzi wycofali się z Wietnamu, a cesarstwo upadło, Sajgon został Republiki Wietnamu Południowego. Po II wojnie indochińskiej miasto przeszło w 1975 roku pod kontrolę Wietnamu Północnego, a w 1976 roku, już w ramach jego nazwa została zmieniona na Ho Chi Minh, choć do dzisiaj jego mieszkańcy używają nieformalnie nazwy Sajgon. Po przylocie transfer busem do hotelu. Czas do własnej dyspozycji. Nocleg.

8 Ho Chi Minh

Śniadanie w hotelu, a potem półdniowa wycieczka po mieście. Miasto Ho Chi Minh jest tętniącym życiem, nowoczesnym miastem o wyraźnych wpływach francuskiej architektury kolonialnej, przyciągającym dużą liczbę odwiedzających Wietnam turystów. Przejażdżka na rikszach umożliwi poznanie tego miasta i życia jego mieszkańców. Zobaczymi między innymi gmach Opery, budynek Poczty, Notre Dame i Pagodę „Obamy”. Po wycieczce powrót do hotelu. Czas na zakupy, do własnej dyspozycji. Nocleg.

9 Ho Chi Minh - Cu Chi - Ho Chi Minh

Po śniadaniu w hotelu, wyjazd autobusem na wycieczkę do tuneli w Cu Chi. Przejedziemy przez tętniące życiem miasto Ho Chi Minh i dojedziemy na prowincję w Cu Chi, aby tam zwiedzić to wyjątkowe miejsce: imponującą sieć misternie zbudowanych podziemnych tuneli w Cu Chi w których i walczył Viet Cong. Zobaczymy ukryte wejścia, pułapki, bunkry, szpitale i kuchnie. Po wycieczce powrót do Ho Chi Minh. Czas na zakupy na targu Ben Thanh i do własnej dyspozycji. Wieczorem dla chętnych, możliwość rajdu skuterami po metropolii, z posiłkami w wybranych barach fast food. Nocleg.

10 Ho Chi Mingh - Ben Tre - Chau Doc

Rano wyjazd z hotelu, do miasta My Tho. W drodze posiłek w restauracji Mekong Rest Stop z tradycyjnymi daniami z Delty Mekongu. Następnie przejazd do Ben Tren nad rzekę Vam Co Dong na rejs łodzią po Delcie ze zwiedzaniem czterech wysp Long, Lan, Qui, Phung. Będziemy się przemieszczać wzdłuż pływających tratw, spróbujemy łowić na rzece lokalne ryby i obejrzymy most Rach Mieu. Po rejsie w drodze do Chau Doc, obiad w lokalnej restauracji. Po przyjeździe do hotelu Victoria Nui Sam Lodge czas wolny. Nocleg.

11 Chau Doc – Ho Chi Mingh

Wczesne śniadanie. Następnie wyjazd na wycieczkę do Parku Narodowego Tra Su (wspaniały rezerwat przyrody). Po zwiedzaniu czas na lunch, a potem transfer na lotnisko w Ho Chi Mingh. Wylot do Polski.

12 Warszawa

Przylot do Polski.

Termin/y:

16.10.2019 - 27.10.2019

16.10.2020 - 27.10.2020

Cena:

1720* USD

* Cena gwarantowana dla grupy minimum 10 osób.

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 180 USD

 


Cena obejmuje:
 • Transfer prywatnym klimatyzowanym pojazdem
 • Lokalny Przewodnik oraz Pilot Adventure Club
 • Zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*
 • Opłaty za wstęp do wszystkich atrakcji turystycznych wymienionych w programie.
 • Wszystkie śniadania w hotelach oraz lunch w dniach: 4 i 10
 • Cyclo tour w Hanoi
 • Łódź czarterowa w Halong
 • Loty (Hanoi – Hue i Da Nang – Ho Chi Minh) w tym opłaty lotniskowe
Cena nie obejmuje:
 • lotów międzynarodowych: Warszawa – Hanoi, Ho Chi Minh – Warszawa
 • obiadów i kolacji
 • Ubezpieczenie podróżnych
 • Wydatki osobiste i wszystkie usługi nie są wyraźnie wymienione itp.
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.