Mongolia – Festiwal Sokolników (Golden Eagle Festival)

Mongolia – Festiwal Sokolników (Golden Eagle Festival)

1 Warszawa

Wylot z Warszawy. Przelot do Mongolii przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych.

2 Ułan Bator

Przylot do Ułan Bator, stolicy Mongolii. Transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta: Pałac Zimowy Bogh Chana, przywódcy duchowego buddyzmu tantrycznego w Mongolii. Wizyta w Narodowym Muzeum Historii Mongolii, które posiada bardzo bogate zbiory archeologiczne, historyczne i etnograficzne. Pokaz tradycyjnych tańców mongolskich. Kolacja i nocleg w hotelu w Ułan Bator. (HB)

3 Ulgii

Festiwal Sokolników
Rano przelot do Ulgii, stolicy Mongolii Zachodniej (ok. 2 godz 15 min). Przejazd do miejsca, gdzie odbywa się doroczny Festiwal Sokolników (40km). W 2016 roku zwyciężczynią festiwalu została 13 letnia dziewczynka, która jako pierwsza kobieta wzięła w nim udział i jednocześnie zajęła pierwsze miejsce. Oglądanie różnych konkurencji wymagających szybkości, zwinności i dużej sprawności zarówno od ptaków, jak i jeźdźców: tradycyjna gra BushKushi, "pocałuj kobietę na koniu", "podnieś monetę z ziemi w czasie jazdy" i wiele innych. Kolacja. Nocleg w jurtach czteroosobowych. (FB)

4 Ulgii

Po śniadaniu całodzienna nauka sokolnictwa: przygotowanie ptaków, jazda konna, elementy stroju sokolnika. Kolacja. Nocleg w jurtach czteroosobowych. (FB)

5 Choton - Churgan

Po śniadaniu przejazd (200 km) w stronę malowniczych jezior Choton i Churgan, gdzie zamieszkują plemiona zajmujące się rybołówstwem. Wizyta u kazachskich nomadów. Rozbicie obozowiska nieopodal. Możliwość obserwacji życia codziennego i zwyczajów. Kolacja. Nocleg w namiocie. (FB)

6 Park Narodowy Tawan Bogd - Dolina Rzeki Białej

Po śniadaniu przejazd (190 km) do bram Parku Narodowego Tawan Bogd uul (Góra Pięciu Świętych). Po drodze wizyta u rodziny z plemienia Tuvan i możliwość degustacji lokalnej wódki. Nocleg w namiocie w Dolinie Rzeki Białej. (FB)

7 Lodowiec Potanina

Po śniadaniu przejazd konny (20 km) w stronę Masywu Tavan Bogd - położonego na granicy trzech państw – zachodniej Mongolii (w ajmaku bajanolgijskim z najwyższym szczytem kraju górą Chujten o wysokości 4374 m n.p.m.), Rosji (południowa część Syberii Zachodniej w Republice Ałtaju) oraz Chin (północna część zachodnich Chin, region autonomiczny Sinciang).Torby z bagażem głównym przetransportowane będą przy pomocy wielbłądów dwugarbnych. Podczas przejazdu zobaczymy długi na 20 km lodowiec Potanina. Rozbicie obozowiska w pobliżu lodowca. Nocleg w namiocie. (FB)

8 Malchin Peak

Po śniadaniu trekking na czwarty co do wysokości szczyt Mongolii - Malchin Peak (4050 m n.p.m). Podejście nie wymaga specjalistycznego sprzętu alpinistycznego. Przy korzystnych warunkach pogodowych ze szczytu możemy podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Ałtaju. Powrót do obozowiska. Nocleg w namiocie. (FB)

9 Dolina Khar Salsa

Po śniadaniu powrót na koniach (20 km) do bram Parku Narodowego. Przejazd do Doliny Khar Salsa, gdzie będziemy podziwiać starożytne malowidła naskalne. Nocleg w namiocie. (FB)

10 Ulgii

Po śniadaniu przejazd do Ulgii (210 km). Po drodze wizyta u lokalnego szamana. Nocleg w jutrach. (FB)

11 Ułan Bator

Przelot do Ułan Bator . Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na wypoczynek i zakupy. Kolacja pożegnalna. Nocleg w hotelu. (FB)

12 Warszawa

Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy przez jeden z międzynarodowych portów lotniczych. (B)

Termin/y:

12.09.2019 - 23.09.2019

12.09.2020 - 23.09.2020

Cena:

1990* EURO

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

 


Cena obejmuje:
 • zakwaterowanie: hotel turystyczny ( 2 noce Ułan Bator, 5 noclegów w namiotach, 3 noclegi w jurtach )
 • transfery w stolicy busem, pozostałe przejazdy rosyjskim busem z napędem 4 x 4
 • wszystkie posiłki wymienione w programie
 • opiekę angielskojęzycznego przewodnika mongolskiego
 • opiekę pilota Adventure Club
 • przelot lokalny RT
 • bilety wstępu i opłaty w Parkach Narodowych
Cena nie obejmuje:
 • przelotu na trasie: Warszawa – UłanBator – Warszawa
 • posiłków niewymienionych w programie
 • napojów
 • ubezpieczenia
 • wydatków osobistych
 • zwyczajowych napiwków dla przewodników, kierowców, tragarzy

 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.