LAOS KAMBODŻA

LAOS KAMBODŻA

1 Warszawa

Wylot z Polski do Vientiane.

2 Vientiane

Przylot do Vientiane (lotnisko Wattay). Po odprawie wizowej spotkanie z lokalnym przewodnikiem i transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po odpoczynku i aklimatyzacji, początek popołudniowego zwiedzania, w trakcie którego na początku zobaczymy Vat Sisaket, najstarszą i najpiękniejszą świątynię w Vientiane. Następnie udamy się do Vat Phra Keo, dawnej świątyni królewskiej, a obecnie muzeum buddyzmu. Dalej zwiedzimy That Luang Stupa, najbardziej czczoną świątynię w Laosie i przejdziemy obok Pattouxay (pomnik zwycięstwa). Wycieczkę zakończymy spacerem wzdłuż brzegu Mekongu w promieniach zachodzącego słońca. Czas wolny. Nocleg.

3 Vientiane – Luang Prabang

Po śniadaniu w hotelu, czas na relaks do transferu na lotnisko. Przelot samolotem do Luang Prabang. Po przylocie, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Następnie udamy się na wycieczkę. Zwiedzanie zaczniemy od Vat Visoun (muzeum sztuki buddyjskiej), oraz That Makmo, stupy w kształcie arbuza. Kontynuując zobaczymy pochodzącą z XVI wieku świątynię Vat Xieng Thong, najstarszą i uznawaną za najpiękniejszą, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Potem przejdziemy miedzy lokalnymi domostwami na wzgórze Phousi, z którego zobaczymy panoramę miasta nad Mekongiem. Po wycieczce powrót do hotelu i czas wolny. Nocleg.

4 Pak Ou Caves

Śniadanie, następnie wyjazd na całodzienne zwiedzanie, które zacznie się w Muzeum Pałacu Królewskiego, miejsca zwanego skarbcem przeszłości Laosu. Następnie popłyniemy tradycyjnymi łodziami w górę Mekongu, aby zobaczyć uświęcone jaskinie buddyjskie. Po drodze, zatrzymamy się w Thin Hong, lokalnej malowniczej wiosce i popatrzymy na życie codzienne mieszkańców. Następnie dotrzemy do Tham Ting i Tham Phoum – jaskiń z setkami posagów Buddy. Do Luang Prabang powrócimy płynąc w dół rzeki z postojem w wiosce Ban Xang Khong, znanej z ręcznej produkcji papieru. Po dotarciu z powrotem do Luang Prabang, udamy się spacerem do „starego miasta” na rynek Hmongów, gdzie będzie możliwość zrobienia zakupów. Po wycieczce, czas do własnej dyspozycji. Nocleg.

5 Wodospad Kuangsi

Rano po śniadaniu wyjazd nad wodospad Kuangsi. Podczas jazdy postoje w wioskach zamieszkałych przez lokalnych Hmongów. Po przyjeździe nad wodospad, oprócz spotkania ze wspaniałą naturą, możliwość relaksu i kąpieli w basenach z ciętego piaskowca. Po południu powrót do Luang Prabang. Czas wolny. Nocleg.

6 Luang Prabang – Siem Reap

Po porannym posiłku, transfer na lotnisko. Przelot do Siem Reap w Kambodży. Po odprawie spotkanie z lokalnym przewodnikiem, a następnie transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu, czas wolny. Nocleg.

7 Siem Reap – Angkor Wat

Dzień zaczniemy od śniadania w hotelu, po czym czeka nas całodzienna wycieczka do Angkor Wat, któryego zwiedzanie zaczniemy od Bramy Południowej. Następnie obejrzymy światynię Bayon z 54 wieżami, Phimeanakas, Taras Słoni, oraz Taras Trędowatego Króla. Czas na posiłek, a dalej kontynuacja zwiedzania kompleksu świątynnego, świadczącego o potędze państwa Khmerów w XII wieku i artyzmie twórców tych obiektów położonych na obszarze ponad 80 hektarów. Wycieczkę zakończymy podziwianiem zachodu Słońca ze świątyni Pre Rup. Następnie wrócimy do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

8 Siem Reap – Angkor Wat – jezioro Tonle Sap

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania kompleksu Angkor. Do południa zwiedzimy Banteay Srey, Cytadelę Kobiet, i Banteay Samre. Po przerwie na posiłek, odbędziemy rejs po jeziorze Tonle Sap, w trakcie którego poznamy tzw. „życie na wodzie, pływających wiosek” ze szkołami, komisariatami policji itd. Co ciekawe, wioski przemieszczają się na jeziorze, w zależności od prądów i stanu wody. Po zwiedzaniu powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

9 Siem Reap – Phnom Penh

Rano po śniadaniu transfer autokarem do Phnom Penh, stolicy Kambodży. W trakcie przejazdu zatrzymamy się w wiosce Skun, zwanej też „wioską pająków”, oraz przy starożytnym moście w Kampong Kdei. Po przyjeździe do Phnom Penh i zakwaterowaniu, czas do własnej dyspozycji. Nocleg.

10 Phnom Penh

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Phnom Penh. Zaczniemy od obiektów położonych na terenie Pałacu Królewskiego, m.in. Srebrnej Pagody. Potem w Muzeum Narodowym zapoznamy się z dziedzictwem Khmerów, a około południa zatrzymamy się przy pomniku zwycięstwa. Po przerwie na posiłek pojedziemy do muzeum ludobójstwa komunistycznego reżimu Pol Pota, oraz na tzw. „pola śmierci”. Wycieczkę zakończymy godzinnym rejsem po Mekongu, przy zachodzącym słońcu. Powrót do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

11 Phnom Penh – Sihanoukville – Koh Rong Samleoum

Po śniadaniu przejazd autokarem do Sihanoukville, a następnie łodzią motorową na wyspę Samleoum. Zakwaterowanie w hotelu. Początek pobytu wypoczynkowego.

12 - 13 Koh Rong Samleoum

Wypoczynek w kurorcie.

14 Koh Rong Samleoum – Sihanoukville – Phnom Penh

Po śniadaniu transfer łodzią motorową do Sihanoukville, a dalej autokarem na lotnisko do Phnom Penh. Wylot do Polski.

15 Warszawa

Przylot do Polski

Termin/y:

05.12.2019 - 18.12.2019

05.12.2020 - 18.12.2020

Cena:

1689 USD

*cena gwarantowana dla grupy minimum 10 osób


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie w hotelach trzygwiazdkowych ze śniadaniem.
  • wszystkie wskazane transfery, ze wsparciem lokalnego tour leadera
  • koszt biletów i wejściówek do wskazanych obiektów
  • rejs łodzią tradycyjna na trasie Luang Prabang – Pak Ou
  • lokalne opłaty i podatki
  • opiekę Przewodnika/Pilota Adventure Club

 

Cena nie obejmuje:
  • przelotu: Warszawa – Vientiane, Phnom Penh – Warszawa
  • przelotów w Laosie i Kambodży wskazanych w programie – około 270,00 USD.
  • ewentualnych wcześniejszych zakwaterowań oraz późniejszych wykwaterowań
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.