Kostaryka

Kostaryka

1 Warszawa - San Jose

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i podroż do San Jose. Przylot na międzynarodowe lotnisko Juan Santamaria w San Jose i spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który przybliży nam plan całej podróży i zapewni transfer do hotelu.

2 Trekking wokół wulkanu Irazu

Po śniadaniu w hotelu rozpoczniemy pełną przygód wycieczkę po Kostaryce. Zaczniemy od wędrówki po zboczach wulkanu Irazu - najwyższego w kraju, sięgającego 3400m n.p.m. Zachwycimy się księżycowym krajobrazem tworzonym przez bezkresne połacie szarego pyłu i skały skrywające w swym centrum lagunę zieleni. Irazu jest czynnym wulkanem, ostatnia jego erupcja w 1963 wywołała trwające trzy lata opady popiołów nad większością Centralnej Doliny! Po wędrówce zjedziemy w dół, do Doliny Orosi, gdzie spędzimy noc.

3 Rafting na rzece Pacuare

Śniadanie, a następnie transfer nad rzekę Pacuare. Spłyniemy 10 kilometrów mijając progi o II i III klasie trudności i odkrywając wspaniałą dolinę, której dramatyczne krajobrazy można podziwiać jedynie z rzeki. Nurt poprowadzi nas przez dziewiczy las, opadające kaskadami wodospady i wyrzeźbione przez rzekę kaniony. Adrenalinę podniosą nam manewry na progach rzecznych. Popołudniu dotrzemy do malowniczo położonego między brzegiem rzeki, a lasem tropikalnym obozu "El Nido del Tigre". Reszta dnia wolna, będzie czas na eksplorację zielonego otoczenia, obserwację wszechobecnych tukanów lub iguan, bądź po prostu na relaks w hamaku przy odgłosach przemierzającej Karaiby rzeki.

4 Rezerwat Tirimbina

Rano opuścimy "El Nido del Tigre" i będziemy kontynuować spływ po Pacuare, pokonując progi o II, III i IV klasie trudności, aż do miasta Siquirres. Transfer do Rezerwatu Biologicznego Tirimbina, założonego w celu ochrony lasów deszczowych Kostaryki, należących do najbardziej zielonych i bujnych w całej Ameryce. Wędrując po lesie będziemy mieli okazję odkryć najbardziej odległe szlaki i poznać żyjące tu gatunki roślin i zwierząt. Nocleg.

5 Rezerwat Tirimbina

Dzień rozpoczniemy od wycieczki z przewodnikiem, podczas której poznamy historię jednego z najbardziej pożądanych produktów na świecie - czekolady. Przyjrzymy się i powąchamy roślinę, z której jest wytwarzany ten przysmak - kakaowca. Po obiedzie przygotujemy się do odkrywania rejonu, w którym żyje aż 46% gatunków żab Kostaryki. Część z gatunków jest niezwykle rzadka i występuje tylko tu. Podczas wędrówki przewodnik pokaże nam ulubione siedliska płazów, opowie historię wielu różnych gatunków i ich interakcji ze środowiskiem.

6 Projekt Asis

Po śniadaniu przejazd w okolice sięgającego 1633 m n.p.m. wulkanu Arenal. W drodze do miasta La Fortuna, położonego najbliżej Arenala, zatrzymamy się w siedzibie Projektu Asis, zajmującego się zranionymi dzikimi zwierzętami oraz przybliżającego społeczeństwu trudności, z jakimi borykają się te osobniki. Kostaryka słynie z bogactwa fauny i flory; niestety rozwój społeczeństwa i związane z nim niszczenie naturalnego środowiska oraz kłusownictwo doprowadziło do sytuacji, w której wiele gatunków zagrożonych jest wyginięciem. Po dwugodzinnej, niezwykle edukacyjnej wycieczce po wizycie w centrum Projektu Asis, wznowimy podróż do La Fortuny. Po zakwaterowaniu w hotelu czeka nas relaksująca kąpiel w gorących źródłach i pyszna kolacja.

7 Cano Negro

Rano pobudka na wczesne śniadanie, a następnie wyjazd na całodniową wycieczkę nad rzekę Rio Frio, wchodzącą w skład rezerwatu Cano Negro. Miłośnicy dzikich zwierząt będą w siódmym niebie podczas 4 godzinnego spływu rzeką w otoczeniu leniwców, kajmanów, jaszczurek, małp, tropikalnych ptaków i innych zwierząt żyjących w lesie deszczowym i na mokradłach. Zachwyceni pięknem natury wysłuchamy przewodnika opowiadającego o dzikich zwierzętach, wegetacji, ekologii i kulturze tego tropikalnego raju. To niezwykle pouczające doświadczenie, którego po prostu nie można pominąć.

8 Wycieczka kulturowa

Dzień rozpoczniemy wizytą w wiejskiej szkole, gdzie powitają nas uczniowie ubrani w folklorystyczne stroje. Specjalnie dla nas w klasie odbędzie się przedstawienie z tradycyjną muzyką i tańcami. Potem zwiedzimy resztę szkoły, by poznać warunki w jakich uczą się tutejsze dzieci. Kolejnym punktem programu będzie miejscowa farma - spróbujemy odświeżających owoców i produktów sezonowych. Wsiądziemy do przyczepy ciągniętej przez traktor, z której zobaczymy prawdziwą Kostarykę - pełną plantacji i bogatą w piękne krajobrazy. Wycieczkę zakończy wizyta w historycznej, eleganckiej rezydencji byłego prezydenta Rafaela Iglesiasa - La Casona. Nasi gospodarze: Elieth i Milton Molina słyną z autentycznej gościnności, a miejsce pełne jest historii, kultury i tradycji. Podczas pogawędki poznamy losy budynku, a także nauczymy się przygotowywać domową kawę i tortillę. Przed typowym kostarykańskim domowym obiadem zajrzymy jeszcze do fabryki, w której z trzciny cukrowej wytwarza się cukier. Wieczorem powrót do hotelu.

9 Las mglisty Santa Elena

Rano transfer do Monteverde. Po zakwaterowaniu w hotelu wybierzemy się do słynnego rezerwatu - lasu mglistego Santa Elena. Na terenie zasilanego rzekami Chiquito i Cano Negro parku wytyczono 4 trasy i wzniesiono 3 platformy obserwacyjne, z których roztaczają się wprost porażające widoki na cały las, łącznie z górującym nad okolicą wulkanem Arenal. Jedną z głównych cech lasu mglistego jest bardzo wysoka wilgotność, której efektem jest niezwykłe bogactwo i zróżnicowaniej flory i fauny. Można tu znaleźć różne gatunki orchidei i drzew, których korony zamieszkują kwezale herbowe, kolibry, grdacze czarne, tukany i wiele innych ptaków. Nie brak też ssaków: wyjców, agoutów, ostronosów rudych, a przy odrobinie szczęścia być może udaa się nam spotkać tapira, ocelota, pekari lub pumę.

10 Rincon de la Vieja

Po śniadaniu pożegnamy się z uroczym miastem La Fortuna i wyruszymy do rejonu Rincon de la Vieja. Na miejscu zakwaterowanie w hacjendzie Guachipelin. Reszta dnia wolna na samodzielną eksplorację okolicy lub wypoczynek nad basenem.

11 Rio Negro

Dziś pełna zabawy i ekscytacji przygoda - spływ oponami w dół rzeki Rio Negro. Na miejsce dotrzemy na grzbiecie godnych zaufania, kostarykańskich koni lub alternatywnie autami. Po 45 minutowej przejażdżce dotrzemy do przebieralni, gdzie przygotujemy się do eskapady i wysłuchamy zasad bezpiecznego zachowania na rzece. Następnie krótki spacer nad wodospad Victoria, skąd rozpoczniemy spływ. Podróż "prywatnymi oponami" po krystalicznie czystych, ale też pełnych progów rzecznych wodach Rio Negro na pewno dostarczy niezapomnianych wrażeń! Wieczorem powrót na nocleg do hacjendy.

12 Wodospad La Victoria

Po śniadaniu 3,5 godzinna przejażdżka końmi lub trekking w okolicy urzekającego wodospadu La Victoria. Po raz kolejny przekonamy się jak bardzo zróżnicowana i bogata jest flora i fauna Kostaryki. Będzie też okazja na odświeżenie się i kąpiel w basenie wodospadu. Nocleg na terenie hacjendy.

13 San Jose

Ostatni poranek w pięknej hacjendzie Guachipelin. Polecamy wykorzystać słoneczne, gorące dni i zrelaksować się przy basenie. Około południa wyjazd do San Jose. Wieczorem pożegnalna kolacja.

14 San Jose

Po śniadaniu transfer na lotnisko Juan Santa Maria na lot powrotny do kraju.

15 Warszawa

Przylot do Warszawy i zakończenie wyprawy.

Termin/y:

30.10.2019 - 14.11.2019

28.04.2020 - 12.05.2020

30.10.2020 - 14.11.2020

Cena:

3120 USD*

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 520 USD


Cena obejmuje:
  •  zakwaterowanie w hotelach 3 gwiazdkowych i lodgach
  •  Śniadanie, kolacja w dniach: 2,5,6,9,10,11,12,13, śniadanie, obiad, kolacja w dniach: 3,4, śniadanie, obiad: 7,8, śniadanie dzień: 14
  •  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
  •  przewodnika angielskojęzycznego
  •  opiekę pilota Adventure Club
  •  rafting
  •  prywatny transport
Cena nie obejmuje:
  • przelotów: Warszawa – San Jose  – Warszawa (ok. 3500 PLN)
  • ubezpieczenia
  • zwyczajowych napiwków ok. 50 USD
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.