AUSTRALIA: WSCHÓD – ZACHÓD i TASMANIA

AUSTRALIA: WSCHÓD – ZACHÓD i TASMANIA

1-2 Warszwa-Sydney

Spotkanie na lotnisku w Warszawie i przelot do Sydney.

3 Sydney

Przylot do Sydney w godzinach porannych. Transfer do hotelu (zakwaterowanie możliwe na 100% od 14:00, ale postaramy się mieć choćby jeden pokój wcześniej, na odświeżenie się po podróży). Następnie wyjście na spacer po mieście: odwiedzimy dziś City oraz pospacerujemy obok Opery i po ogrodach botanicznych. Kolacja na Kings Cross , a dla wytrwałych spacery po ciemnych zaułkach „rozrywkowej” dzielnicy. Nocleg.

4 Sydney

Po śniadaniu czas na dalsze odkrywanie Sydney. Odwiedzimy małe urokliwe zatoczki Port Jackson, wybierzemy się na South Head pod latarnię morską oraz na plaże Bondi i Bronte. Będzie chwila na plażowanie. Popołudnie spędzimy w miejskim stylu w najstarszej dzielnicy Sydney, the Rocks i rozrywkowej, nowoczesnej Darling Harbour. Kolacja i nocleg w Sydney.

5 Canberra

Raniutko, po wczesnym śniadaniu wyjeżdżamy z Sydney na zachód. Jedziemy w przepiękne Góry Błękitne. Odwiedzimy kilka porywających miejsc: Katoomba, Wentworth Falls, Jenolan Caves, zobaczymy zapierające dech w piersiach panoramy. Już teraz na kilka chwil zjedziemy z asfaltowych dróg i dalej przez Goulburn będziemy zmierzać do Canberry – stolicy Australii. Kolacja i nocleg. Dla bardzo wytrwałych spacery wieczorne po Canberze.

6 Canbera - Thredbo

Po śniadaniu wyruszamy na odkrycie stolicy Australii – stary i nowy parlament , jezioro Burley Griffin, City, wzgórze widokowe – Mt Black i wyjazd w Alpy australijskie na podbicie najwyższej góry w Australii – Mt. Kościuszko 2230 m. n.p.m. Lekko wymagający spacer pozwoli zdobyć ten szczyt każdemu. Następnie zjeżdżamy na nocleg do „alpejskiej” osady Thredbo.

7 Lake Entrance

Rano, po śniadaniu rozpoczniemy wymagający przejazd -około 600 km - do Parku Narodowego Wilsons Promontory, położonego nieopodal Melbourne. Wymagający, bo długi i chwilami prowadzący przez australijskie odludzia. Droga powiedzie nas do Lake Entrance, miasteczka leżącego nad pięknymi jeziorami Gippsland. Zajrzymy też na jedną z oceanicznych plaż. Kolacja i noclegi w Lake Entrance.

8 Melbourne

Przed południem czas na odpoczynek na plażach Squeaky Beach - gdzie biel piasku razi w oczy, a krystaliczność wody może być porównywana jedynie z diamentem - lub na trekking na górę Oberon, skąd można podziwiać niesamowite panoramy i zobaczyć, gdzie wody oceanu Spokojnego mieszają się z wodami oceanu Indyjskiego. Po południu przejazd do Melbourne. Zakwaterowanie, kolacja i wyjście na wieczorne odkrywanie miasta.

9 Melbourne

Cały dzień na Melbourne. City, Yarra, Southbank, St. Kilda, Docklands, Victoria Market, Federation Square oraz wizyta na jednej z miejskich plaż. Kolacja i nocleg.

10 Tasmania

Rano czas wolny na odpoczynek lub samodzielne odkrywanie zakamarków Melbourne, wykwaterowanie do 12:00, a potem znowu czas dla siebie. W tym mieście jest tak dużo możliwości spędzania czasu, że i tak nie uda się zobaczyć wszystkiego. Wieczorem o 18:00 transfer do portu, zaokrętowanie w kabinach i nocny rejs na Tasmanię. Noclegi w 4 osobowych kajutach.

11 Tasmania

Rano wpłynięcie do portu i wyjazd w drogę, na eksplorację Tasmanii. Zatoczymy po wyspie koło, odkrywając najciekawsze jej zakątki. Wyrażenie "australijska podróż" dla każdego oznaczać może coś innego. Dla niektórych jest to wielodniowa jazda po zakurzonym odludziu, gdzie w zasięgu wzroku nie ma zupełnie nikogo. Dla innych to podróż wzdłuż linii brzegowej, z miasta do miasta, połączona z obserwacją wielorybów. Również jedną z często odwiedzanych dróg Australii jest droga z Hobart w dzikim i cudownym stanie wyspiarskim Tasmanii. Południowy klimat i rozległe obszary leśnej puszczy sprawiają, że czujesz się tak, jakbyś przybył do zupełnie innego kraju, który po prostu chce się chłonąć i zgłębiać. Przypływamy do Devonport. Zaczynamy objazd drogą przez tasmańskie pogórza, mijając małe osady. Już na początku przekonamy się, że Tasmańczycy (Tassies) są inni od Australijczyków. Serdeczni i wyluzowani.
Dziś dotrzemy do okolic Cradle Mountain. Tu czeka nas kilkukilometrowy trekking po najsłynniejszej trasie wyspy. Nie przejdziemy jej całej, bo na to potrzeba około tygodnia. Następnie przez tereny górskie, ozdobione licznymi jeziorami dotrzemy na zachodnie wybrzeże do potężnych wydm nadmorskich. Na nocleg zatrzymamy się w okolicach Strahan lub Queenstown.

12 Hobart

Dziś po śniadaniu ruszamy przez środek wyspy, okrążając Park Narodowy Cradle Mt i zmierzając w kierunku najgłębszego jeziora Australii - Lake St Clairo krystalicznych wodach. Odpoczynek w tym cudownym miejscu to obowiązek. Z wolna też będzie zmieniał się krajobraz, z dzikiej natury przemieścimy się na uprawne pola i przestrzenie pastwisk upstrzone kropeczkami owiec i krów. Zmierzamy do największego miasta Tasmanii - Hobart, do którego dotrzemy po południu. Będzie czas na spacery po mieście w poszukiwaniu portowych klimatów i bodaj najlepszych owoców morza w całej Oceanii. Nocleg w Hobart.

13 Tasmania

Po śniadaniu w hotelu wyruszamy na północ. Najpierw na kilka chwil odwiedzimy portowe miasto i punkt widokowy Rosny Hill z panoramą na budzące się Hobart, a następnie będziemy podążać w kierunku Freycinet Peninsula, gdzie przy dobrej pogodzie zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki na zatoki i wzgórza tego niezwykłego półwyspu. Przejeżdżając przez uprawne regiony Tasmanii zajrzymy na późny obiad do miasta Launceston i dalej do portu Devonport, aby zaokrętować się na prom do Melbourne. Nocleg podczas rejsu w 4 osobowych kajutach.

14 Great Ocean Road – Grampiany

Rano po śniadaniu opuszczamy i jedziemy przez miasto, by zobaczyć jedne z najpiękniejszych klifów świata przy Great Ocean Road. Odwiedzimy też Park Narodowy Cape Otway z potężnymi eukaliptusami. Zatrzymamy się w mekce surferów, Apollo Bay. Późnym wieczorem dotrzemy na nocleg do podnóży gór Grampians, do miasteczka Halls Gap.

15 Grampiany – Murray Bridge – Victor Harbor

Po śniadaniu odwiedzimy w Park Narodowy Grampianów z przepięknymi widokami i z nadzieją na bliskie spotkania z dziką przyrodą. Po drodze będziemy mijać liczne punkty widokowe, takie jak Boroka Lookout czy Reed lookout oraz wodospady, m. in. Mac Kenzie Falls. Jeśli czas pozwoli, zjedziemy z drogi popatrzeć na naskalne malowidła Aborygenów australijskich w Ngamadjidj Aboriginal Art Shelter. Przejazd na półwysep Fleurieu przez Murray Bridge, gdzie przekroczymy największą rzekę Australii. Nasz szlak częściowo będzie przebiegał słynną drogą Strzeleckiego, który odkrywał te zakamarki Australii dla świata. Pod wieczór dotrzemy do Victor Harbor, malowniczego miasteczka nad zatoką Long Bay. Nocleg.

16 Deep Creek – Adelajda – Barossa Valley

Śniadanie i wyjazd do Parku Deep Creek, gdzie będzie okazja zobaczenia ogromnej liczby kangurów, ptaków, a być może też oposów i maleńkich torbaczy Bandicoot. W oddali będzie widoczna Wyspa Kangura. Następnie wyruszamy do Adelajdy. Tam odwiedzimy Victoria Squar oraz przez udamy się na spacer do Centrum Festiwalowego, Government House i przez przepiękne tereny Park Lands do stadionu Adelaide Oval. Późnym popołudniem wyruszymy do słynnego zagłębia winiarskiego Barossa Valley. Nocleg wśród setek winnic i wieczór w oparach najlepszych australijskich win.

17 Barossa Valey

Po wczesnym śniadaniu pojedziemy w jeden z najpiękniejszych widokowo regionów Australii - do Barossa Valey, australijskiej Toskanii, pełnej winnic i lawendowych pól. Odwiedzimy Lyndoch, Tanunda i Nuriootpa. W kilku winnicach będziemy mieli możliwość degustacji niezaprzeczalnie najlepszych win australijskich. Dalej droga powiedzie nas na północ, do Port Augusta. Nocleg nad brzegami zatoki Spencera.

18 Port Augusta - Ceduna

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od spacerów po maleńkim, ale malowniczym Port Augusta - miasta, które uważane jest za bramę Outbacku czyli australijskiego Interioru. Tu ziemie mają kolor czerwony jak krew, a ostry, gorący klimat daje się we znaki. Ruszamy w trasę po prawdziwych outbackowych terenach, przecinając na wskroś półwysep Eyre. Po drodze wizyta przy wielkiej dziurze, czyli kopalni rud żelaza, skała Pildappa i słone jeziora u podnóża gór Gawler Ranges. Popołudniu, przecinając tereny rolnicze, zjedziemy nad Wielką Zatokę Australijską i Ocean, zwany tu Oceanem Południowym. Wizyta na pięknych wydmach piaszczystych i w nadmorskich spokojnych osadach, takich jak Streaky Beach i Smoky Beach. Wieczorem dojedziemy do miasteczka Ceduna. Nocleg.

19 Yalata - Eucla

Po śniadaniu ruszamy na niespieszną przejażdżkę wzdłuż wybrzeża na samym południu Australii Południowej. Najpierw będziemy jechać przez tereny rolnicze, potem ziemie Aborygenów australijskich Yalata. Na Head of the Bight pożegnamy łagodne piaszczyste wybrzeże i wjedziemy na równinę Nullabor, odwiedzając po drodze wiele miejsc, w których klify osiągają ponad 100 m wysokości. Tu urywa się ziemia, a zaczyna się kraina głębokich oceanów. Otchłań pełna jest zwierząt: rekinów, wielorybów, setek gatunków ryb i innych stworzeń morskich. Na lądzie zaś, niezmierzone pustkowia, spalona słońcem i ziemia owiana wiatrem, od czasu do czasu podziurawiona ja ser szwajcarski jaskiniami - studni krasowych, których nie sposób zbadać, bo potrafią sięgać dziesiątek kilometrów pod ziemię, zasysając wody morskie i wypijając wodę z pustyni. Mamy ogromne szanse spotkać kangury, dingo, emu, a nawet kolczatki. Nocleg hiperklimatyczny w maleńkiej osadzie Eucla na granicy Australii Zachodniej.

20 Kargoorlie

Dziś długi dzień, niektórzy mawiają, że nuda drogi może zabić. Przez dalsze bezdrzewne tereny Nullabor zmierzamy do Kargoorlie. Po drodze będziemy wypatrywać studni krasowych i jeśli warunki drogowe nam pozwolą podjedziemy do Cocklebiddy Cave, najsłynniejszej z jaskiń w Zachodniej Australii. Dalej przejedziemy najdłuższym prostym odcinkiem drogi na świecie: ponad 140 km idealnie prostej drogi. Doświadczenie niezwykłe. Przetniemy pas słonych jezior i przez przestrzenie prawdziwego Outbacku dotrzemy do miasta złota - Kargoorlie. Klimat jak z Dzikiego Zachodu... Jeśli czas pozwoli, odwiedzimy czynną kopalnię złota. Tu spotkamy też tory najsłynniejszej kolei transaustralijskiej Indian-Pacific Railway. Nocleg w Kargoorlie

21 Wave Rock

Po śniadaniu z wolna opuszczamy pustkowia Outbacku i pośród pól uprawnych i hodowli wjeżdżamy na żyzne ziemie południowo-zachodniej Australii. Po pięciu godzinach jazdy docieramy do Perth, stolicy Zachodniej Australii, miasta na końcu świata. Jeśli nastroje pozwolą i wytrzymałość nie zawiedzie, odbijemy nieco na południe, by zobaczyć niezwykłą skałę, Wave Rock. Wygląda ona niczym zastygła w kamieniu fala i jest jedną z wizytówek tej części Australii. Po przyjeździe do miasta łabędzi pora na oddech w cywilizowanych warunkach i odpoczynek po naszej bardzo długiej drodze na wskroś kontynentu. Prysznic i nocleg.

22 Perth

Cały dzień na odkrycie uroków miasta nad Oceanem Indyjskim. Odwiedzimy City, Langley Park, Nową Dzwonnicę i ogrody botaniczne nad rzeką Swan (Łabędzią Rzeką), gdzie wypatrywać będziemy czarnych łabędzi. Dla chętnych rejs po rzece Swan do Fremantle. Na wieczór zostaniemy w Frematle na kolację i zachód słońca nad oceanem.

23 Perth

Całodzienna wycieczka na północ od Perth, do dwóch parków narodowych: Nambung i Yanchep. W Namburg zobaczymy na wydmach wystające kamienne pinakle. Las kamieni to jedna z największych atrakcji Australii Zachodniej. Do Yanchep wyruszymy z nadzieją wypatrzenia siedzących na drzewach koali . Popołudnie w Perth wolne na samodzielne odkrywanie miasta i odpoczynek od grupy.

24 Perth

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

25 Warszawa

Przylot do Warszawy.

Termin/y:

04.03.2020 - 23.03.2020

Informacja o nowych terminach wkrótce

Cena:

5550 AUD*

*cena gwarantowana dla grupy minimum 8 osób

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 860 AUD


Cena obejmuje:
  • zakwaterowanie w hotelach 3* , bazy traperskie, kajuty, motele
  • śniadania
  • wszystkie transfery
  • opłaty parkowe
  • transport mini BUS
  • opiekę pilota/ przewodnika Adventure Club
Cena nie obejmuje:
  • przelotów międzynarodowych ( około 6000 PLN )
  • wizy do Australii
  • posiłków oprócz śniadań
  • ubezpieczenia
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.